Přejít na obsah

Seiko 5 SRP563K1 Cinquecento


Doporučené příspěvky

Drazí kolegové,

 

hodinky jsem pár dnů nesundal z ruky a je čas napsat pár postřehů.

 

Jak se ke mě dostaly určite mnozí z vás sledovali v samostatném vlákně, které jsem pojal jako návod na nákup mimo EU a nakonec z toho bylo bulvus vyvalenus, jak můžou hodinky za 3 dny projet půlkou zeměkoule až na ruku chronomagora ;)

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/78116-seiko-srp563k1-cesta-dom%C5%AF-n%C3%A1vod-k-n%C3%A1kupu-mimo-eu/

 

Balení bylo klasické - velká obálka DHL a v ní papírová krabička se všemi návody a zárukou od CreationWatches.com (bohužel mezinárodní záruka v tomto případě není, e-obchod poskytuje vlastní záruku. Je to ale vykompenzované dobrou nákupní cenou...)

 

post-33556-0-40137200-1417509493_thumb.jpg

 

První dojem, kdy jsem je dal na ruku byl - WAU, jsou velké! Opravdu tak působí! Jen samotný ciferník má průměr 35mm, ocelové pouzdro pak cca 45 mm a ocelová luneta ještě přes něj 2mm přesahuje a opticky hodinky zvětšuje. Takže celková velikost je 47mm a je to znát. Je to poctivý kus železa na ruce a kdybych neměl tlapku 20cm a velikou pěst, tak bych do nich určitě nešel. Pro tyto hodinky je cca 19cm ruka opravdu hraniční a kolegové s menším chapadlem ať nad nimi ani neuvažují. Hmotnost je taky celkem libová - 178 g.

 

post-33556-0-69343500-1417509791_thumb.jpg

 

Ze všech stran jsou to velice líbivé hodinky. Každý, kdo je na ruce zatím zahlídl, byl unešen a to jsou to vesměs nechronopostižení lidé.

 

post-33556-0-33073300-1417509895_thumb.jpg

post-33556-0-86162700-1417509904_thumb.jpg

post-33556-0-15515800-1417509913_thumb.jpg

 

Zadní průhled zajišťuje minerální sklo, po jeho obvodu klasické SEIKO popisky a strojek - no zase klasika bez jakéhokoliv zdobení  ;)

 

post-33556-0-89165300-1417509926_thumb.jpg

 

První dny se budete neustále ujišťovat, že vám nejsou veliké. No... Nejsou ;)

 

post-33556-0-94250600-1417510079_thumb.jpg

post-33556-0-46105500-1417510094_thumb.jpg

 

Večer doma jsem se nemohl dočkat tmy. Hodinky jsem okamžitě nasvítil  a kochal jsem se. Nejsou to sice monstra, ale ten svit je opravdu dost silný. Jen škoda, že nevydrží celou noc. Ale odečíst čas jde cca po dobu 5 hodin.

post-33556-0-49050600-1417510235_thumb.jpg

 

Jak přišly, tak jsem se snažil s nimi nikde nemlátit. Je skutečně potřeba si dávat pozor, protože máte pocit, že přesahují úplně všude. Ale je to otázka 2-3 dnů, pak si člověk zvykne a najednou mi hodinky, co mají 42mm přijdou malé :D

 

post-33556-0-50373800-1417510329_thumb.jpg

 

Tah je věc, která mě zarazila hned, jak jsem si je dal poprvé na ruku. Na to, jak masivním a kvalitním dojmem působí, tak štěrchá jak blázen. Po zkrácení už to není tak hrozné, ale stejně ho budete pořád vnímat. Jinak mu není co vytknout, I já se se svou velkou rukou jsem musel dílek odebrat, takže je na asijské poměry nezvykle dlouhý. Po zkrácení a využití extenze se 4 dírkami na doladění si hodinky konečně hezky sedly na ruku a přestaly zklouzávat na stranu. Od té chvíle už o nich na ruce nevím, nepřekážejí, nepřečuhují a jakoby přirostly na ruku...

 

post-33556-0-10317700-1417510575_thumb.jpg

post-33556-0-10227800-1417510346_thumb.jpg

 

Co dodat? Je to ta nejklasičtější klasika od Seiko. Ale zároveň sebou nesou nějaký jiný prvek v černém číselníku, day date v barvě s bílým pismem, bílými indexy a černobílými ručkami. Celek působí velice harmonicky, nic nevyčuhuje, nic nevadí a to jsem původně nadával, že není k mání černá luneta s bílými popisky. Velice rychle jsem změnil názor a ta stříbrná barva to hezky doplňuje.

Nosí se perfektně, pokud na to máte ruku. Světlo a stín se na tom velikém skle může dostatečně vyřádit a umím si představit, že bych na ně nechal dodělat safír s modrým vnitřním AR. Do budoucna určitě nějakou individuální úpravu udělám a těším se na to. Svými čistými liniemi ty hodinky přímo vybízejí k hraní si  ;)

 

post-33556-0-26804900-1417510921_thumb.jpg

post-33556-0-78735100-1417510932_thumb.jpg

post-33556-0-55476600-1417510945_thumb.jpg

post-33556-0-08656900-1417510956_thumb.jpg

 

A na závěr snad už jen pár technických údajů

 

Kalibr 4R36 - automat s manuálním nátahem a hackingem

Rozměry: 51 x 47 x 13 mm

Průměr číselníku: 35mm

Celková délka tahu s hodinkami: 21cm

Hmotnost: 178g

Rezerva nátahu: 41 hodin

Pouzdro: nerezová ocel

Luneta: nerezová ocel

Voděodolnost: 10 bar

Lumibrite na ručkách a indexech

Luneta: jednostranně otočná, 120 kliků

Day date na 3 hodině

Sklo: hardlex

Tah: kombinace broušené a leštěné oceli

Průměrná naměřená přesnost: - 1,8 s/den

 

Děkuji za pozornost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S fotkama je to těžké. Všechno to jsou jen mobilovky, protože když přijdu domů, tak je tma jak v pytli a o víkendu jsem byl v trapu. Až budu nějaký ten den konečně doma a bude trochu světla, tak to pofotím kvalitním aparátem.

Přesnost je zatím překvapivá, čekám co bude, až si to sedne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník LukeD

Zajímavé a hodně osobité pětky, řekl bych (ta luneta jim dává šmrnc). A také moc pěkný popis. V očekávání ještě lepších fotek přeju jen ty nejlepší zážitky při jejich užívání. ;)

 

Jinak cením i ten návod pro ty, kteří se nakupování v zahraničí stále ještě bojí, nebo se mu vyhýbají z různých dalších důvodů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju k novým pětkám.

Už je tady pár dní sleduju a začínají se mi líbit. Když se dívám na ty poslední fotky, tak mám pocit, jako by za základ vzali ty mé pětky (SNZG15K1), vymazali z číselníku všechna ta čísla, odstranili bílý rámeček kolem ukazatele day date, přidali lunetu a samozřejmě vyměnili ručky. Asi to bude tím ?rantlem? s indexy, který mi je hlavně připomíná.

Moc se mi líbí ta fotka u toho jehličnanu.

Přeju ti, ať se ta jejich velemajestátnost dobře nosí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzuji. Prvotni impulz a navedeni na tyto hodinky vzesli od Lucida. Timto mu opetovne dekuji. Jen tak jsem se placal, hledal co bych kde bych, vubec jsem nevedel, ze potrebuji nove hodinky a v te chvili mi je ukazal. Tak jsem si je koupil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se přídám ke gratulantům. Když jsem je viděl poprvé, tak mě ani moc nezaujali, říkal jsem si takové jednoduché mdlé, nikde nic, ale musím říct, že ve výsledku, tady přesně platí to pravidlo, že v jednoduchosti je krása, na hodinky za pár šupů jsou vážně pěkné a mezi pětkama asi i jedny z nejlepších co jsem zatím viděl. Tak ať slouží a těším se i na ty úpravy, minimálně ten safír s AR by jim mohl velice slušet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzuji. Prvotni impulz a navedeni na tyto hodinky vzesli od Lucida. Timto mu opetovne dekuji. Jen tak jsem se placal, hledal co bych kde bych, vubec jsem nevedel, ze potrebuji nove hodinky a v te chvili mi je ukazal. Tak jsem si je koupil :)

Je pravda, že za tuto cenu nemají moc konkurenci. Za mne jedině plusy. A i když ta velikost je individuální a ty máš pracku jako medvěd, tak bych se jí až tak nebál. Já mám zápěstí cca 18,5-19 cm a Orient KD, které např. běžně a rád nosím, mají pouzdro 45x51 cm, na ruce sedí perfektně a rozhodně svou velikostí netrhají lidem oči. Je ale fakt, že takové SKX007, které malé určitě nejsou, začnou vedle nich vypadat jako střizlík - člověk se pak připadá jako by měl primky - ty v mládí nosil běžně a bez výhrad, aby si až s odstupem času uvědomil jak jsou vlastně maličké.

Tak si těch Srpů jen užívej!

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tondo, díky, užívám si je.

Předevčírem mi přišly jedny francouzské vintážní automaty, které jsem koupil jen kvůli strojku na bastlení, jinak mají zničené pouzdro. Ale stejně jsem si je nasadil a i když jsou malé, tak mi na té ruce přišly normální. Asi to tak hrozné se mnou ještě nebude ;)

Jinak ono to bude jen a jen o zvyku. Já nosil už i hodinky o velikosti 51mm a je pravda, že to už konečně alespoň lidé kolem vnímali, že mám na ruce hodinky :D Jinak je celkem dehonestující, když si člověk koupí něco, co považuje za absolutní pecku, nikdo si toho nevšimne a když na ně upozorníš, tak vidíš ten nepřítomný pohled, který k nim zklouzne a slyšíš to obvyklé: "Ale jo, jako celkem dobré...", tak se ti chce řvát. Ale to je asi jen můj problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ačkoliv nejsem vyložený obdivovatel potápek, tyto se mi opravdu líbí. Dělá to ten jednuchý ciferník a luneta. Jen by byly na moje útlé zápěstí moc velké. Přeji dlouhou spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky kluci ;)

 

Včera jsem je fotil pro jednoho kolegu na srovnání velikosti s bratříčky z Japonska na kataně. Fotka vzhledem k tomu, že byla úplná tma prachbídná, ale pro srovnání pomůže...

Rozměry zleva doprava - spodní řada - 46mm - 41mm - 47mm - 42mm. Nahoře Kakume - cca 42mm

 

post-33556-0-67241500-1417758979_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...