Přejít na obsah

Steinhart novinky...


PaloZV

Doporučené příspěvky

Tak nová keramická luneta na OO39 je doma. Vypadá parádně.

Poradíte někdo, kde by mi ji v Brně dokázali vyměnit? Nebo bych to zvládnul i sám?

Díky

 

 

boze ved to daj normalne hodinarovi, ten to za par supov spravi. to zasa musime setrit aj tych par drobnych a dodrbat si hodinky/lunetu? :/

 

Tak první dotaz byl, jestli mi někdo neporadí hodináře, který by mi to v Brně vyměnil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

boze ved to daj normalne hodinarovi, ten to za par supov spravi. to zasa musime setrit aj tych par drobnych a dodrbat si hodinky/lunetu? :/

 

Viděl jsi ten návod?? Zkoušel jsem zabrat a už teď vím, že ta luneta půjde podle návodu odlepit.... Dnes mi volala paní z Chronoshopu skrz moji objednávku a jen mimochodem se zmínila, že i jejich hodinář tu výměnu nerad dělá, protože prý tu stávající vložku znehodnotí... Takže bych řekl, že je lepší si to posrat sám, než aby mi to posral někdo jinej :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele misoo a proč se do něj navážíš? Co je ti do jeho šetření? Tak mu to zaplať ty ne? Mimo to se nejprve ptal na hodináře.

A i kdybych to vzal jako něco špatného že šetří tak co když se mu jen nechce se táhnout k hodináři když by to třeba byla práce na několik minut a bez rizika?

Ty nechápeš že když na někoho vyrukuješ s výkřiky "bože zase" a "jako musíme zase šetřit" a podobně že je to nepříjemný a nevychovaný?

Omlouvám se všem ale poslední dobou nemám chuť zde na fóru tohle rejpání přecházet.

Víc k tomu psát nebudu a hádat se taky ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....tak myslim že Michal nenapisal nič čim by dotazovatela nejak podrazal a pod naopak myslim si že pokial ,dany len nema šajn ako sa to robi a čok tomu potrebuje je lepšie niekomu to zverit .Nejde tu len o to či sa dana povodna vložka pri demontaži poškodi ,nova vložka krivo nalepi ale hlavne nie každa luneta je tak masivne konštruovana aby zniesla to klasicke vylupovanie,časta sa stava že sa pokrivy a potom je to na chode lunety kurevsky vidno.k stahovaniu luniet služia speciarne kruhuve stahovaky z mekkych materialov ako silon apod ktore ju zovru a stahuju na velkej ploche.

 

popros niektoreho z clenou su tu skutočny hodinari ktory sa rozumeju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jejda, ak to blbo vyznelo, tak sorrac ;) myslel som to skor s nadsazkou... mozno som len lenivy alebo nemam odvahu, tieto vecicky proste bez rozmyslania hodinarovi (edit: sikovnemu hodinarovi), za tych par penez neni o com... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Jak pise kolega, 40 mm a wr 100 s manualem-ocel, to bych si dal rict.

Za tu mimostrednou vterinovku palec hore.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekdy lidi nosi hodinky i na ruce a ne na bunde, proto neuziji 50mm,ale spis 42 i min mm. Lamentovani nad 12h indexem u pilotek asi nema vyznam. To by se pak podobni mohli zamyslet nad tim, ze je na skodu mit vodotesne potapky atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mne jsou pilotky klasickýho typu ve 42 nesmysl, ale zájemců bude určitě dost.

Pro nekoho, kdo ma ruku jak medvedi tlapu, je samozrejme 42 na pilotky malo, ale ja sem mel 44 v chronu a citil sem se jak s budikem na ruce

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale ja sem mel 44 v chronu a citil sem se jak s budikem na ruce...

 

Proto jsem to napsal jak napsal. Někdy mám pocit, že se neumim vyjadřovat, protože ostatní nechápou, co jsem napsal.

Ale k věci. Já mám zas problém v případě chron s jejich čitelností. Buď maj menší subcifry a nahuštěný indexy, nebo jsou tam naplácaný a nepřehledný. Každý máme svoje pro a proti, na tom nic není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do nedávna jsem měl 44 mm model, ale začal jsem tíhnout k menším kouskům, tak jsem je pustil. Těch 42 mně (ano subjektivně) přijde super. Posunutí subcifru na "6" taky fajn, odlišilo je to od IWC BP. Vím, ty mají na trojce a 44 model na devítce, ale stejně se mi dvakrát stalo, že mě někdo oslovil a ptal se, jestli jsou to BP. I ten strukturovaný cifr se mi líbí. Jako do krámu pro ně hned nepoběžím, ale za zvážení u mě stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...