Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Koupil jsem si pouzite hodinky s plastovym sklickem a premyslel, cim je vylestit. Kvuli jednem hodinkam se mi specialni pasta Polywatch kupovat nechtela. Tak jsem vyzkousel zubni pastu, tim to slo, ale bylo to na dlouho a hlubsi ryhy to odstanit nedokazalo. Docetl jsem se tu, ze se maji predtim prebrousit smirkovym papirem o hrubosti 1200. Jenze ten doma nemam.

 

Ale nahoda tomu chtela, ze si pritelkyne koupila lestitko na nehty. Je to hranol, ktery ma na svych stranach 3 "smirky" o ruzne hrubosti. Od nejhrubsiho na nejjemnejsi. Zkusil jsem ten samy postup na plastovem sklicku u hodinek a ouha, leskne se jako blesk a ryhy jsou pryc.

post-520-1180786790_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 215
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jo,to je skvělá věc,používám to i k rozleštění menších rýh na pouzdře a jde to super.Je dobré ,že je to na tvrdém pokladě a nekopíruje to vryp.Prodávají i takovou modrou krychli,ale je z měkkého materiálu(zřejmě aby to dámám moc neojelo nehtíky :rolleyes: ).Já to z toho sloupnul a nalepil na tvrdý podklad a nemůžu jsi stěžovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

afrikab: hele, ještě mi tak napadlo - nemáš info, jestli se ten hranol  nedá kouoit samotnej? Polovičce se to, co jsem s ním prováděl, moc nelíbilo :D a kupovat kvůli tomu celou sadu od tý značky (tak to kupovala ona) se mi moc nechce :/

 

Jasne, da. Pritelkyne si jej koupila v Brneneskem Shipping parku v jednom stanku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám vyzkoušeno následující:

Nejlepší a nejrychlejší je to vybrousit smirkovým papírem hrubosti 1200 ( do matna), opláchnout, ofénovat a potom vyleštit Sitolem (cca.50 Kč, používá se na leštění autolaků), vyfénovat a vyleštit vatovým tampónem. Pokud tam ještě něco zůstane - zopakovat se Sitolem ještě jednou. No a potom opláchnout v jarové vodě ( steče bez map) a nechat uschnout. Potom je jako nový. :thumbsup_anim:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Syn si chtěl vylepšit hodinky, tak si vteřinovým lepidlem přilepil na sklíčko obrázek. Když ho přestal bavit, tak ho chtěl sundat, ale nešlo to... Tak ho sedřel nůžkama. Když viděl, co způsobil, hodinky schoval a tvrdil mi, že je ztratil. No a pak jsem je "našel". Vzal jsem modelářskou vrtačku, brusnej kotouč, potom gumovej kotouč a na konec filcovej + silichrom. Moc mě mrzí, že jsem hodinky nevyfotil před leštěním, protože výsledkem je čisté a hladké sklíčko!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Syn si chtěl vylepšit hodinky, tak si vteřinovým lepidlem přilepil na sklíčko obrázek. Když ho přestal bavit, tak ho chtěl sundat, ale nešlo to... Tak ho sedřel nůžkama. Když viděl, co způsobil, hodinky schoval a tvrdil mi, že je ztratil. No a pak jsem je "našel". Vzal jsem modelářskou vrtačku, brusnej kotouč, potom gumovej kotouč a na konec filcovej + silichrom. Moc mě mrzí, že jsem hodinky nevyfotil před leštěním, protože výsledkem je čisté a hladké sklíčko!

Plastové nebo minerál? (vím jak se jmenuje vlákno, ale přeci jen ...)

Upraveno uživatelem xmenm05
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minerál. Psal jsem to všeobecně, jako že nic není ztraceno... Moc jsem se s tím nepáral, protože jsem věděl, že horší to být nemůže (sklíčko bylo zcela neprůhledné)

 

Plastové nebo minerál? (vím jak se jmenuje vlákno, ale přeci jen ...)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minerál. Psal jsem to všeobecně, jako že nic není ztraceno... Moc jsem se s tím nepáral, protože jsem věděl, že horší to být nemůže (sklíčko bylo zcela neprůhledné)

Takže dobrá zpráva pro všechny nadšence, minerál se dá vyleštit a minimálně to umí elloco ... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže si mě krapet znejistěl... Sklíčko nebyl měkký plast a tvářil se jako sklo. Přiznávám, že to mohl být tvrzený plast? :crying_anim02: Nedokážu kvalifikovaně odpovědět. Nicméně, když se dá leštit diamant tak proč ne minerál? Omlouvám se za neznalost.

 

Takže dobrá zpráva pro všechny nadšence, minerál se dá vyleštit a minimálně to umí elloco ... :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže si mě krapet znejistěl... Sklíčko nebyl měkký plast a tvářil se jako sklo. Přiznávám, že to mohl být tvrzený plast? :crying_anim02: Nedokážu kvalifikovaně odpovědět. Nicméně, když se dá leštit diamant tak proč ne minerál? Omlouvám se za neznalost.

No, ne že by to nešlo, ale prostě už to není tak snadné jako u plastových skel ... plastové rozleští kdekdo, minerál už chce přeci jen trochu výbavu ... . Pokud se Ti podaří zjistit, co je na těch hodinkách za sklíčko, bylo by to perfektní ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsou to tyto - Time force chronograph, 100m WR. Koukal jsem po netu, ale nikde nic nepsali o sklíčku. Budu ti vděčný, když mi řekneš, co jsem vlastně rozleštil :smile_anim:

post-1104-1181223098.jpg

Upraveno uživatelem elloco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...