Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ahojda, a lestit to skličko na nejakem vodorovném podkladu (pokud je vodorovne) nebo naopak pružnem nebo jen "tlačit palcem" (nevim jak to popsat, jako brousit to do vodorovne plochy nebo zarovnavat hrany vrypů)

pustil jsem se do plexi na cyklokomputeru a moc to nevypada...

 

Já mám vyzkoušeno následující:

Nejlepší a nejrychlejší je to vybrousit smirkovým papírem hrubosti 1200 ( do matna), opláchnout, ofénovat a potom vyleštit Sitolem (cca.50 Kč, používá se na leštění autolaků), vyfénovat a vyleštit vatovým tampónem. Pokud tam ještě něco zůstane - zopakovat se Sitolem ještě jednou. No a potom opláchnout v jarové vodě ( steče bez map) a nechat uschnout. Potom je jako nový. :thumbsup_anim:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 215
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahojda, a lestit to skličko na nejakem vodorovném podkladu (pokud je vodorovne) nebo naopak pružnem nebo jen "tlačit palcem" (nevim jak to popsat, jako brousit to do vodorovne plochy nebo zarovnavat hrany vrypů)

pustil jsem se do plexi na cyklokomputeru a moc to nevypada...

 

Mimo hran kde to dělám lokálně to vždycky obrousím a následně vyleštím plošně, tedy u rovného skla nejdříve na rovné podložce, konečné zaleštění pak kotoučem ve vrtačce. Teď jsem dělal 2x plastový swatchky a vyleštily se krásně i škrábance a odřeniny na gumovém pásku :thumbsup_anim: jsou jako nové

Upraveno uživatelem koblih69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak jsem se podle mistnich rad jal renovovat petky z r. 1971... Vysledek posudte sami (celkova fotka v threadu Seiko 5).

 

Sklicko - smirgl 2500, pravidelne namacet, brousil jsem opatrne prstem, pote takovou rovnou tvrdou gumou na smirglovani. Nasledne staci jen Sitol na rozlesteni a vysledek je uzasny... Sitolem jsem sestre rozlestil i skrabanec na quartzkach Guess (za ty penize je tam docela mekky plast), zato Foibos uz maji asi hardlex, takze Sitolem by to bylo tak na tyden... :(

 

Pouzdro - maly (2cm v prumeru) filcovy kotoucek na vrtacce a zelena lestici pasta (vypada spis jako vosk).

 

Slo by jiste lestit dal a dal... ale delal jsem to poprve, tak jsem si rekl v nejlepsim prestat...

post-2012-1188912910.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Mimo hran kde to dělám lokálně to vždycky obrousím a následně vyleštím plošně, tedy u rovného skla nejdříve na rovné podložce, konečné zaleštění pak kotoučem ve vrtačce. Teď jsem dělal 2x plastový swatchky a vyleštily se krásně i škrábance a odřeniny na gumovém pásku :thumbsup_anim: jsou jako nové

 

 

Otázka : Leští se to přímo na hodinkách, které se nějak zabalí proti otěru, nebo se sklíčko sundá a pak leští ?

Děkuji za reakci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka : Leští se to přímo na hodinkách, které se nějak zabalí proti otěru, nebo se sklíčko sundá a pak leští ?

Děkuji za reakci.

 

To záleží na tom jak sklo vypadá ( ploché, vypouklé... ) a taky na tom jeslti třeba nehrozí poškození poudra ( oleštění zlacení... ). Jinými slovy, pokud to bude třeba klasické vypouklé plastové sklíčko u nerezových leštěných hodinek tak je nejpohodlnější ho tam nechat a vyndat jen strojek.... Nebo se dá pouzdro zamaskovat ( třeba lepící páskou... ) a zase leštit osazené. Když to jinak nejde tak se holt musí vyndat, ale samozřejmě se hůř drží ...

 

Jinak do ČB jezdím minimálně každou sobotu, takže pokud se na to necitíš tak si to jednu sobotu vyvdednu a drohou ti to přivezu...

 

PS: samozřejmě to má smysl u nějakého atyp sklíčka, běžné ti hodinář vymění za 50,-

Upraveno uživatelem koblih69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To záleží na tom jak sklo vypadá ( ploché, vypouklé... ) a taky na tom jeslti třeba nehrozí poškození poudra ( oleštění zlacení... ). Jinými slovy, pokud to bude třeba klasické vypouklé plastové sklíčko u nerezových leštěných hodinek tak je nejpohodlnější ho tam nechat a vyndat jen strojek.... Nebo se dá pouzdro zamaskovat ( třeba lepící páskou... ) a zase leštit osazené. Když to jinak nejde tak se holt musí vyndat, ale samozřejmě se hůř drží ...

 

Jinak do ČB jezdím minimálně každou sobotu, takže pokud se na to necitíš tak si to jednu sobotu vyvdednu a drohou ti to přivezu...

 

PS: samozřejmě to má smysl u nějakého atyp sklíčka, běžné ti hodinář vymění za 50,-

Díky za nabídku,

zkusím trochu experimentovat.

Jinak výměna běžného sklíčka - plast v ČB á 75 Kč / tedy 150 % /. To si také mohu dovolit.

Také mne zaujalo tvé vyjádření v jiném vláknu ohledně pokovování pouzder, diskuze však vedla doztracena, jsou nějaké konkrétní možnosti v ČB ?

Upraveno uživatelem kuba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za nabídku,

zkusím trochu experimentovat.

Jinak výměna běžného sklíčka - plast v ČB á 75 Kč / tedy 150 % /. To si také mohu dovolit.

Také mne zaujalo tvé vyjádření v jiném vláknu ohledně pokovování pouzder, diskuze však vedla doztracena, jsou nějaké konkrétní možnosti v ČB ?

 

V ČB nevím ale všimnul jsem si, že vedle tý čtyřproudovky na Lišov jsem na jedné hale viděl nápis jako Galvanické pokovování, ale nemám s tím zkušenost. Já to teď dávám do galvanovny s věcma, který pokovujeme v práci ( dělají zlato, chrom, nikl... ), Tam jsem 100% spokojený a navíc za to nechtějí platit :-) protože jim dávám vydělat... ale kvalitativně super ( nám třeba pokovují předměty velikosti šroubků do hodinek.... ) , jen jsem se ještě našich chlapů nezeptal na přesný kontakt ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

A já idiot si nechvávám měnit sklíčka u hodináře!

Naneštěstí, respektive naštěstí, na Prim Sport II sklíčka neměli, tak jsem zkusil zde uvedené rady.

Leštítko moc slavné nebylo, respektive příliš slabé. Tak jsem na to šel šmirglem 2000, namáčení, sušení, pak Sitol (respektive Tempo), a hle, sklíčko bez rýh!

Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plastová skla leštím silichromem, taktéž nerez pouzdra, vše bez problému, výsledek perfektní. Minerál diamantovou pastou, tou nejjemnější-je i nejlevnější. Sehnal jsem někde na netu tuším za 140 korun. K leštění všeho používám prst a kus hadry. Někdy to chvilku trvá, ale nedělám to denně, tak se to nechá přežít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsíci...

Tak moje čerstvá zkušenost s leštěním plastového sklíčka - zkoušel jsem všechny zubní pasty co máme doma (celkem 3, samej whitening), cif krém na nádobí či co a nic.

 

Nevím kde sháníte ty hodně jemné smirkové papíry - já sehnal nejjemnější 1000 a to jsem obešel OBI i Bauhaus. Leštiče na lak zbytečně drahé (200,- Kč a víc) a do Halfords radši ani nechodit ;o)

 

Takže jsem sklíčko vzal nahrubo smirkem 600 a zděsil se. Vypadalo dost na odpis a nebylo přes něj vidět. Pak smirek 1000 (subjektivně mi to přišlo ještě horší). Tím se zaleštili opravdu hluboké škrábance. Po 3 přeleštěních pastou Tempo (Bauhaus za 80,- Kč) se sklíčko leskne jak...ehm...se sklíčko leskne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tempo je univerzální leštidlo na všechno :) Funguje bezvadně a za těch 80,- korun je to velká tuba, takže pohoda.

Jen se divím, že nemůžeš sehnat ty brusný papíry. Tady u nás v každé drogerii, kde prodávají barvy, seženu bez kroblému hrubost 1000, 1500, 2000. Já používám 2000 + tempo a spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....

 

Nevím kde sháníte ty hodně jemné smirkové papíry - já sehnal nejjemnější 1000 a to jsem obešel OBI i Bauhaus. Leštiče na lak zbytečně drahé (200,- Kč a víc) a do Halfords radši ani nechodit ;o)

 

......

 

Hornbach máš cestou, a tam je mají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...