Přejít na obsah

Oris Artelier Big Date


Hampejz

Doporučené příspěvky

Jsem xtým majitelem zde na fóru. Z prvu jsem si nebyl jist koupí, ale hodinky jsem si zamiloval. Jsou neskutečně elegentní. Nicméně teď mě trápí...

 

1) Překlápění data... nepřeklopí se mi v noci. Včera jsem v 21:00 nastavil (doufám správně) am/pm a ráno datum opět nepřeklopeno - jak kdyby se nechytlo po seštelování, stejně jako po seřízení času se hned nechytne minutová ručička, ale až třeba za x vteřin (i minutu). Při nastavování v režimu datum i čas se vše chová správně

 

2) odchylka je od začátku divná, ale včera jsem ji měřil a dělá 3s na 15 minut. V noci od 21 do 7 udělali 1,5 minuty

 

Jsou z roku 2008. Může to být tím, že nebyly nikdy na servise? Nejsem si vědom toho, že bych s nimi ťukl. Jak moc velký otřes by to vlastně musel být, aby se hodinky "rozhodily".

 

Co se týče servisu. Jsem z Praha 5. Mám je poslat do AS - Pardubice (cena cca 3500,-) či se vydat po Praze. Pokud Praha, tak kam, kolik si připravit času a peněz?

 

Obecně jsem smolař a mám asi špatnou auru, protože jsem již koupil spousty věcí, které měly být super a pak musel investovat :( 

 

Děkuji moc za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja myslim, ze i kdybys jim mel doprat peknej servis, tak ta cena, za kterou jsi je tady koupil, je hodne mimo realitu i na after market trhu (srov. ebay, chrono24, atd.) takze to bude win win vzdycky:))

 

P.S. coz je dle meho jeden z hlavnich "problemu" chrnmg, ze naprosto "kazi" cenu hodinek.

Upraveno uživatelem Kid_A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak návštěva u pana Frýdla dnes. Hodinky prý podle ohlodaného šroubku někdo otevíral, že by upadly nevypadají, vlas je prý ok. Chyba z venku vidět není, až na trochu více hustého zeleného mazání. Takže dle odhadu pana hodináře zatvrdlo mazání. Chce to komplet servis. Cena Oris, Frýdl, Knepsl stejná (cca 3.500,-). Tudíž volím asi origo servis a poputují do Pardubic. Snad se tam nic nenajde....

 

Jinak odchylka dle příštroje 3 minuty. Pokud je opravdu způsobena postupně zatuhávajícím mazáním, tak nevěřím tomu, že se to hnulo ze 3s na 3m během 2-3 týdnů co je mám...

 

PS: pan Frýdl bere věci s dokončením až přelom Leden/Únor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...