Přejít na obsah

Jaké Seiko máte právě na ruce?


People

Doporučené příspěvky

To je právě to. Já ten plech beru jako náhradu za "plnotučné" ukončení tahu a věc, za kterou se usazuje nečistota a vůbec.

Mám i SNZG13, s plechovým ukončením, a to se mi celkem líbí. Toto je rugged varianta na lítačkou.

A ten keramický tah je natolik super, a holt ho bez hodinek na ruku nedám,  tak se budou muset skamarádit.

A fakt je to v reálu daleko méně nesnesitelné, nezkusíš, nevieš ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to je to, kožený řemen půjde na oblekovky, a ty budou většinu času čekat na svou příležitost. Nejsem úplný Sheldon, ale

řemen se po pár propoceních stane nepřijatelným, a textilní pásek taky neberu, dá se oprat, ale to bych musel hodinky během

schnutí mít jinde než na ruce. A to je docela nesnesitelná představa. A protože tahle černá keramika je náhradou origoš černého textilního pásku,

který si taky na nic nehrál a lesklé místo mezi nožičkama ničím nezakrýval, beru to jak to je.

 

Taky to není Grand Seiko, že. Ale musím říct, že kdyby mnohé entry Pětky dostaly solidní tah nebo řemen, tak je to zvedá o pár pater nahoru.

Asi je to jako když si koupíte auto, do nádrže vám cmrndnou trochu benzínu a starej se.

 

K těm SNKL43k1 mám obyč. černý hladký kožený řemínek, k němu mám objednanou nerez překlápěcí sponu a bude z nich fakt decentní kousek....

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hadr v létě uschne za chvíli i na ruce.

 

A nějakou syntetickou náhradu místo kůže, pokud se obáváš propocení, jsi nezvažoval?

 

https://www.strapshop.cz/synteticke-remeny/#catid=2501&offset=10000

 

 

Nejsem úplný Sheldon, ale řemen se po pár propoceních stane nepřijatelným, a textilní pásek taky neberu, dá se oprat, ale to bych musel hodinky během

schnutí mít jinde než na ruce. A to je docela nesnesitelná představa. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a textilní pásek taky neberu, dá se oprat, ale to bych musel hodinky během

schnutí mít jinde než na ruce. A to je docela nesnesitelná představa. 

 

A co tak si kupit textilnych remienkov viac? Za par korun si kupis 10 a usetris sa stresu nemat par minut hodinky na ruke  :frusty:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale to naráží na to, že takový kovový i keramický tah má z hlediska standardní klasifikace produkce takovým hodinkám daleko blíže

než nějaký usňová či nedejbože textilní produkt. Je to celé takové nedostatečně tvarově definované, netrvanlivé, něco jako bavlněné tričko ve srovnání s mitrilovou košilkou ;o)

 

A pokud jde o barevné sladění, podle úhlu osvětlení a spektra dopadajících paprsků je to od šedé po černou, a tak se mění i vnímání ciferníku. Viz:

 

Ale musím říct, že ta keramika je na nošení příjemnější než ocel.

post-65844-0-00569700-1550484694_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to zvláštní přístup, takový neobvyklý. Většinou se tak nějak ladí barvy cifr-indexy u kožených řemínku, jejich prošití, nato. Tahy pak k pouzdru (ocel, zlato a tak)). Ale když se ti to líbí, proč ne, nosíš je ty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...