Přejít na obsah

Jaké Seiko máte právě na ruce?


People

Doporučené příspěvky

GPS hodinky - OK, beriem. Tie zatiaľ idú úplne mimo mňa, nenapadli mi.
 
S rádiom riadenými nesúhlasím. Mám (resp. mal som) dvoje, keďže pri bežnom nosení nemá človek v noci v budovách ten signál stále, onedlho sa rozlezú. Bežne mi po pár mesiacoch leteli aj o minútu, keď som si nedal pozor a z času na čas ich nedal ku oknu. V Nepále a na Islande mi je rádio na milú Jarmilu úplne. Casio PRW5000, prilepené k oknu, utekajú o minútu a pol. Prdím na ne.
 
Mechaniky - veľmi tomu neverím, ale OK, predseda povedal, dajme tomu že v kancelárskom režime to dajú. Moje mechaniky lietali oveľa viac, Rolex, Zenith, IWC... vsjo ravnó. Ak som ich zobral von okolo baráku/chaty či nebodaj na bajk (piánko po meste), hneď boli dosť mimo, prípadne to skončilo u hodinára. Tak som ich nebrával.
 
Summitery, čo mám teraz na ruke, ma už štvú, lebo sú... moment... 15 s popredu. A to som ich kúpil tak pred mesiacom. Prvý kus je teraz v oprave, tiež uteká podobne. Digitálky Suunto mi po pol roku medzi trekmi uletia pokojne o dve minúty. No jo, majú 20 rokov, oscilátor asi starne.
 
SD dostávajú poriadny záhul, ale ten čas nemusím nastavovať. Vyžadujú odo mňa najmenej pozornosti zo všetkých hodiniek, čo som kedy mal, nech robím, čo robím. Okolo baráku, garáže, brúsenie aku multitoolom... Jednoducho, kým sa nezastavia, presný čas riešiť nemusím, lebo vždy ukazujú plus mínus do tej pol minúty, čo je asi tak akceptovateľná hranica, aby človek nezmeškal autobus či vlak. Plus to sú trojdňovky, víkend prežijú aj v krabičke, aby som prevetral aj iné hodinky. Preto som tým springdrajvom tak očarený. Btw, kým som ich nebrával na bajk, išli presne na sekundu. Asi rok, neviem teraz z hlavy.
 
Ale áno, uznávam, ukecali ste ma. Keby mi išlo čisto o presný čas, asi by sa to dalo riešiť aj inými hodinkami - GPS alebo ten highend quartz. Btw, SD považujem za mechaniky, o to viac ma tá použiteľnosť teší.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Summitery, čo mám teraz na ruke, ma už štvú, lebo sú... moment... 15 s popredu. A to som ich kúpil tak pred mesiacom. Prvý kus je teraz v oprave, tiež uteká.

Kam jsi dával Summitery na servis? Mě se začaly zastavovat a nikdo se do toho nechce ani podívat. Upraveno uživatelem xbraj19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prečo 15 s? Minulý rok som sa vrátil z Nepálu a na Islande mi zdrhol autobus, lebo hodinky meškali vyše 40 s, čo som nevedel, resp. si neuvedomil - tie skurvené Casiá sa nesynchronizovali 3 mesiace. A ja som si ešte skočil na hajzel, však som mal času dosť, všakáno, busy odchádzajú podľa GPS. Ďalší išiel o dve hoďky.

 

Ale to je jedno, bus-nebus, chcem mať hodinky aspoň približne presné, keď už na ruke nosím v zásade úplne zbytočný geret, ktorý nič iné nevie. 30 s a viac je pre mňa na jednoúčelové zariadenie zu viel a musím ich nastaviť. SD nemusím.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic takovýho jsem ti rozhodně neříkal :)

 

Ještě k jakům a defekaci - s GPS Citizeny bys dojení načasoval fajn, a i kdyby Američan vypnul GPS - autonomně/bez synchronizace plus mínus 5s/měsíc. A ten bus bys možná taky stihnul. 

 

Seiko minikvíz:

 

Kolik zbývá rezervy u SBGC005?

post-38718-0-46995400-1561401793.png

A) 5h13min

za bé) 2h54min

C) 0h0min

 

P.S.: tu pitomou funkci za bé= B) by už někdo měl konečně vypnout B) :)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona tam bude nejaká vôľa alebo čo, lebo raz sa mi stalo, že som pozeral na hodinky v krabičke, rezerva bola skoro na nule a hodinky ešte išli. O pár hodín, keď sa zastavili, bola tá rezerva ako u teba.

 

Inokedy zasa bola po zastavení správne na nule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Koscom. Ale peniaze zobrali a barometer stále správne nechodil, tak som ich vrátil na reklamáciu. Som zvedavý, ako to dopadne.

Mě v Koscomu řekli, ze to neumí opravit a trvalo jim to asi dvě minuty ( nejspíš přeměřili baterku a když zjistili, ze baterka je OK, tak to vzdali). Pry by to museli poslat do Japonska, a to chci absolvovat až ve stavu největší nouze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozhodne stylovy sposob, ako im zdvojnasobit hodnotu :)

Zas take drahe to nebolo. Iba polovica ceny novych ;)

Sklicko cca 35 dolcov, bral som aj na mako 2, takze doprava 4 dolce sa splitla na 2 sklicka. Vymena 10 eur, este musim dat urobit tlakovku, zial ten hodinar nema na to stroj.

Povodne malo maly skrabacek, takze vymena bola vlastne nutna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě v Koscomu řekli, ze to neumí opravit a trvalo jim to asi dvě minuty ( nejspíš přeměřili baterku a když zjistili, ze baterka je OK, tak to vzdali). Pry by to museli poslat do Japonska, a to chci absolvovat až ve stavu největší nouze.

Moje boli (vraj) iba v Holandsku. Orodoval som za Japonsko, ale nad tým vraj nemajú moc.

 

Čo presne tie tvoje robia, resp. ako často a na ako dlho sa zastavujú?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, pouč neznalého - ktoré chodia presnejšie? Moje SD po trištvrte roku nabrali +7s, a to som ich fakt otĺkal na bajku aj nespočetných túrach.

 

Aha, ty asi myslíš nejaký termokompenzovaný quartz... Beriem, ale ja mám na mysli bežné quartzky, čo dajú 10-15 s mesačne.

 

Aby sme sa zase netvárili, že SD je nejaká supertechnológia, ktorá je presná sama o sebe. Jej presnosť je daná iba presnosťou kryštálu, tak ako u najlacnejších digi. Je bohužiaľ hanba dnešnej doby, že sa výrobcovia neserú a aj u slušných hodiniek skrátka prdnú kryštál na plošák tak, ako vypadol z vreca, ak je v nejakej tolerancii. U tých drahších sa hrajú na termokompenzáciu. Pritom viacmenej nie je problém prsknúť do quartz hodiniek jeden malý kapacitný trimer, ktorým sa veci dajú celkom slušne poštelovať. Kedysi to tuším bývalo pomerne bežné. U SD predpokladám, že sa vo fabrike s vyladením frekvencie hodín (tých interných, digitálnych) trochu pohrajú, samozrejme sú potom presnejšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...