Přejít na obsah

Prim hodinky z blešího trhu


Doporučené příspěvky

Zdar Rattlere,

rád bych se s Tebou osobně setkal pokud ovšem chceš odtajnit svoji osobu - souhlasíš? Jsem totiž také z UH (ty také ?). Máš celkem pravdu, ale v UH jsem právě sehnal ty skoro Diplomatky v rubrice Diplomat.

 

Jinak obecně se všemi předešlými příspěvky souhlasím. Opravdu většina starých Primek je v žalostném stavu a renovace nákladná. Za tu renovaci opravdu asi stojí jen ty Sportky I a II a Diplomatky. Ještě se mi líbí ty zlaté Primky co nafotil David v rubrice Prim hodinky z blešího trhu. Přesně takové má můj švagr a nemůžu je od něj vypáčit - ty bych zrenovoval s průhledným dýnkem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 104
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Přiznám se, že vašemu nadšení moc nerozumím.

Připadá mně, že cena je šroubovaná dost uměle. Ještě jsem nenarazil na staré hodinky, které bych chtěl nosit (snad Diplomat ?). Průměr 34 je pro mě neakceptovatelný, stav prodávaných kusů bez renovace obvykle hrozný, renovace nákladná a problém je opět průměr. Dobré řešení je Ch.l.e., kde však cena strojku je jen 0,6% ceny nových hodinek, zbytek do popelnice.

Net je plnej zrenovovaných hodinek věhlasných značek, ale malých průměrů, v cenách kolem 10 tisíc. Tak kolik jste ochotni za starý, běžný primky dát?

A teď mě zabite!

Ptas se, a tak odpovidam. Malokdo sbira veci, ktere by chtel pouzivanim opotrebovavat, takze na noseni to rozhodne neni. Ale Primky leti vzhuru, a neda se s tim nic delat. Kdo je chce mit, zaplati, kdo nechce necha byt. A v dobrem stavu jich vazne moc neni.

 

Za Sporty I-gen.v podle stavu 1.000 - 2.000,-

Za Sporty I.gen ve vybornem stavu az 3.000,-

Za Sporty I.gen ve vybornem stavu - modre, nebo s rytim na dynku, nebo s krabickou a doklady 3.500,-

Za Orliky ve vybornem stavu 35.000,-

Za unikatni prototyopy klidne 15.000,-

Za letecke automaty podle stavu od 3.000,- do 5.000,-

Za automaty TV ve vybornem stavu 1.500,-

Za 50. -60.leta ve vybornem stavu 500,- az 700,-

Za 70 -80.leta ve vybornem stavu 250,- az 350,-

Za funkcni ale silne opotrebene, nebo povrchove poskozene ( za strojek ) 80,- - 150,-

Za detske, a Quartz do 100,-

Za nefunkcní a poskozene 30 - 50,- Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na druhou stranu hodinky které koupíte od Prima začnou mít svou hodnotu, takže by jste mohli být rádi, že se značka Prim začíná zvedat. No a v těch bazarech se nebojte, že by jste narazili na nějaké vzácné, protože majitelé či prodejci bývají většinou napojeni na sběratele, takže se do prodeje na pult většinou dostane opravdu jen přebrané zboží. Jinak opravdu nevidím reálné se tu nějak snažit potlačovat uvádění cen, namá to smysl. Vše se řídí nabídka / poptávka. Je větší zájem, je i větší cena,

chceš je, zaplatíš, nechceš, koupí jiný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jirka2: Jo jsem z UH. Nevíš náhodou o nějakých sportech v okolí UH rád bych je viděl na živo když o nich tak všichni básní.

Pánové! pánové! o jedněch vím, ale nepovím.... a nemáte to daleko... budou moje.. MOJE!!

Ale protože to k Vám mám kousek , třeba vám je přez sklo ukážu. Jsou docela v dost dobrém stavu..

Musíte si prostě uvědomit, že UH je předměstí ZL...

Doufám, že se nenaštvete.. prostě to tak je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak opravdu nevidím reálné se tu nějak snažit potlačovat uvádění cen, namá to smysl.

Nevidím na tom nic nereálného a smysl to má v tom, že necítím potřebu někomu přeplácet staré křápy, které by beztak vyhodil a nemají pro něj žádnou cenu. Tipnul bych si, že tu je ještě pár lidí, co by si Primky rádi koupily za lidový peníz, takhle se jim cesta uzavírá. Proč mám do někoho cpát, jakou ty hodinky mají sběratelskou cenu, když mi je buď dá nebo prodá několikanásobně levněji?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ježíši marjá:o Hracicko, smažte to co nejrychkleji prosím! Ještě si někdo může pomyslet, že jsem to provokoval já.:( Kdo jiný by tady mohl mít nějaký zájem na růstu hodnoty starých hodinek?! Ale já takový zájem ještě nyní nemám! Sám potřebuji doplnit muzeum a nechci, aby mě to stálo majlant!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak opravdu nevidím reálné se tu nějak snažit potlačovat uvádění cen, namá to smysl.

Nevidím na tom nic nereálného a smysl to má v tom, že necítím potřebu někomu přeplácet staré křápy, které by beztak vyhodil a nemají pro něj žádnou cenu. Tipnul bych si, že tu je ještě pár lidí, co by si Primky rádi koupily za lidový peníz, takhle se jim cesta uzavírá. Proč mám do někoho cpát, jakou ty hodinky mají sběratelskou cenu, když mi je buď dá nebo prodá několikanásobně levněji?!

A teď obráceně. Co když se tu najdou Ti, kteří již Primky mají a jsou rádi, že jejich hodnota nyní roste. A teď si vyber, co je správně. Správně je tu nezakazovat žádné informace a trh si ceny upraví sám. Kdo chce koupit koupí, kdo nekoupil včas je jeho problém, kdo je předražený neprodá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co když se tu najdou Ti, kteří již Primky mají a jsou rádi, že jejich hodnota nyní roste.

Hodnota starých Primek ti neporoste nijak závratně. A hlavně není v žádném vztahu s tím, kolik zájemců ještě stihne koupit levně. Myslíš, že když za dvoje stejné hodinky utratím 200 a 800 Kč, že těm prvním stoupne hodnota na 300 korun? ;-)

 

Tady nejde o zakazování informací, já bych to nazval obchodním myšlením, zdravým rozumem nebo pudem sebezáchovy :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co když se tu najdou Ti, kteří již Primky mají a jsou rádi, že jejich hodnota nyní roste.

Hodnota starých Primek ti neporoste nijak závratně. A hlavně není v žádném vztahu s tím, kolik zájemců ještě stihne koupit levně. Myslíš, že když za dvoje stejné hodinky utratím 200 a 800 Kč, že těm prvním stoupne hodnota na 300 korun? ;-)

Když to ovšem vynásobíš počtem zájemců a sílou Internetu ???

Také nemám zájem na to, aby old Prim zdražovaly, ještě bych nějaké určité chtěl, ale je to prostě život a nic s tím nenaděláme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že vašemu nadšení moc nerozumím.

Připadá mně, že cena je šroubovaná dost uměle. Ještě jsem nenarazil na staré hodinky, které bych chtěl nosit (snad Diplomat ?). Průměr 34 je pro mě neakceptovatelný, stav prodávaných kusů bez renovace obvykle hrozný, renovace nákladná a problém je opět průměr. Dobré řešení je Ch.l.e., kde však cena strojku je jen 0,6% ceny nových hodinek, zbytek do popelnice.

Net je plnej zrenovovaných hodinek věhlasných značek, ale malých průměrů, v cenách kolem 10 tisíc. Tak kolik jste ochotni za starý, běžný primky dát?

A teď mě zabite!

Ptas se, a tak odpovidam. Malokdo sbira veci, ktere by chtel pouzivanim opotrebovavat, takze na noseni to rozhodne neni. Ale Primky leti vzhuru, a neda se s tim nic delat. Kdo je chce mit, zaplati, kdo nechce necha byt. A v dobrem stavu jich vazne moc neni.

 

Za Sporty I-gen.v podle stavu 1.000 - 2.000,-

Za Sporty I.gen ve vybornem stavu az 3.000,-

Za Sporty I.gen ve vybornem stavu - modre, nebo s rytim na dynku, nebo s krabickou a doklady 3.500,-

Za Orliky ve vybornem stavu 35.000,-

Za unikatni prototyopy klidne 15.000,-

Za letecke automaty podle stavu od 3.000,- do 5.000,-

Za automaty TV ve vybornem stavu 1.500,-

Za 50. -60.leta ve vybornem stavu 500,- az 700,-

Za 70 -80.leta ve vybornem stavu 250,- az 350,-

Za funkcni ale silne opotrebene, nebo povrchove poskozene ( za strojek ) 80,- - 150,-

Za detske, a Quartz do 100,-

Za nefunkcní a poskozene 30 - 50,- Kč

Ceny ktery jsem tu psal, jsou ceny, který jsem ochotný dát já, pokud jsou hodinky ve vybornem stavu. Pokud mate vice stesti na tmave velkoobchodniky, nebo skupujete od znamych po stovce, preji Vam to, ale ja osobne to stesti nemam. Ma zkusenost ukazuje, ze neposkozene hodinky na trhu opravdu moc nejsou, obzvlaste ne ty vyhledávané. Takze nad cenou nepremýšlím. Nechci mít doma hřbitov poničených hodinek, ale sbírku krásných Primek, takže i já občas narazím na hodinky za 150,-, ktere koupím jen kvůli strojku ( cca 5 euro - 1 Gyros u stánku, kdekoli v Evrope :-))) ), ale do sbírky se dostanou jenom jejich vnitrnosti, pokud mám stejný model s nefunkčním strojkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Hračička: Opravdu lze o těch cenách polemizovat, lidí, kteří mají ponětí o cenách Prim není zatím mnoho. Pro každého jsou to tuctové hodinky vyráběné komunisty, takhle se na to dívá většina obyčejných lidí. Málokdo dokáže ocenit kvalitu a to, že i po 30 letech fungují a některé dokonce dobře vypadají.

Psal to Prim, několikrát já, teď někdy i Cigi, je jen otázkou jak rychle se člověk chce stát majitelem konkrétních hodinek a s tím souvisí jejich cena. To co ty koupíš na burze za 3000Kč v perfektním stavu, já náhodně seženu od známého, kterému ležely v šuplíku za 200Kč.

Další věc jsou počty vyrobených kusů, ani Spartaky nejsou žádnej div, bylo ji přece vyrbeno 6000Ks, takže se na každého jednou štěstí usměje :)

Nechci se Tě dotknout, Tvé znalosti, myslím, že jsi sběratel Prim s dost velkým přehledem, ale přeci jen do doby než jsi poprvé začal uvádět ceny hodinek, tak to tu bylo 50 - 300Kč, trošku více automaty, sport, atd. Teď tady každý hází tisíce a všichni žasnou, ale třeba jsi nás všechny probral ze snění.

Ale koukám, že i Prim je asi zasněný do jiných cen :)

 

To Hračička: Byl jsi rychlejší, promiň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...