Přejít na obsah

Staré šavle a bodáky - aneb sbíráte něco?


JohnnyB

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 264
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pěkná předělávka RU důstojníka jezdectva! Já mám První republiku, Slovenský Štát a Protektorát až na pár kousků skoro komplet. Kdyžtak najdu nějaké fotky a něco sem dám. Jsem rád, že tu nejsem jediný blázen:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je super, pokud máš něco po rodině! Já jsem začal někdy v devadesátých letech, když první republiku nikdo nechtěl. Tehdy se dala sehnat darovací šavle NG za 4.500. Kde jsou ty časy...

 

Můžeš dát detail toho rotmistrovského koše s úzkými úpony? Není to Hojtaš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě jedna:

 

post-36202-0-61800600-1418474423_thumb.jpg

 

Fakt sorry za kvalitu fotek. Jsou celkem staré. Už toho raděj nechám, protože fotky, co tu mám, nejsou nic moc. Navíc jsou to společné fotky i s věcma, které už jsem prodal, tak by nebylo fér se jimi chlubit... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oka, ale fakt jsem to nečekal :D čekal jsem tak sem tam nějaký bodák, ale toto? Začal jsi ve správný čas, já se blbě narodil :( ten koš ti nafotím, až budu doma - někdy kolem svátků se tam chystám, ale vím jistě, že není nijak značený ;) každopádně krása, tohle se mi bohužel už asi nepovede.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A moje nejoblíbenějš -šavle sv. Jiří napasovaná na vz 1904 - dar Františka Josefa kadetovi Tereziánské akademie v roce 1909:

post-36202-0-11553300-1418475049_thumb.jpg

post-36202-0-66271900-1418475068_thumb.jpg

...bohužel tu nemám fotku čepele. Ta je nádherně rytá.. Jinak koš je ze stříbra.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem začal sbírat jako 12ti letý v roce 1993. A jak to tak bývá, nejdřív jsem sbíral cokoliv, a pak jsem začal sbírku postupně zužovat na Rakousko a Československo. Během sbírání jsem udělal pár čistek, naposled jsem se zbavil většiny rakouských bodáků i části šavlí. Z první republiky jsem pustil všechno, co jsem měl dvakrát a už pomalu není kam říznout. Ještě mám dva důstojnické kordíky SŠ s bambulema i posrojema. Čekám, až se mi podaří sehnat rotmistrovská varianta, a jednoho důstojníka se zbavím, abych zamázl díru v rozpočtu. Jinak už jsem de facto se sbíráním tohoto druhu skončil. Stejně mi to moje drahá polovička nedovolí pověsit na zeď a ve skříni to není ono. 

 

Ty raděj od první republiky prchej, dokud to jde. Když vidím, kam se teď šroubují ceny, a přitom za úplný šrot, nestačím se divit... :)

 

EDIT: ještě se vrátím k tomu tvému roťákovi. Já jsem ten koš s tenkými úpony pořádně ještě neviděl. Mám v podstatě stejný na vzácném modelu šavle pro policii  "RČS", jesli víš, o čem mluvím. A tam je mosazný a poniklovaný. Je ten tvůj taky z mosazi, nebo klasika ocel/nikl? Mají úpony "čočkový" průřez? Tato varianta s čočkovými úpony je totiž v knížce od ARS-Armu, ale nikdy jsem ji neviděl...

Upraveno uživatelem malda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maldo to je paráda...měl bych na Tebe jednu technickou...mám po dědovi kordík Luftwaffe...ale děda ze strachu před komančema zbrousil hákový kříže viz obrázek...lze to nějak zrestaurovat..nebo je to nadobro zničené ???

post-17647-0-12318000-1418478550_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maldo to je paráda...měl bych na Tebe jednu technickou...mám po dědovi kordík Luftwaffe...ale děda ze strachu před komančema zbrousil hákový kříže viz obrázek...lze to nějak zrestaurovat..nebo je to nadobro zničené ???

budeš muset koupit ty dva kusy nový...na tenhle prvni model je to trochu složitější...pak to zas bude skládačka

jinak je pěknej,asi bych to fakt prubnul sehnat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...