Přejít na obsah

Zopar microbrands.... sama čína :-)


Doporučené příspěvky

Povacsinou velke nezname tu na fore... Vacsina prisla len pocas poslednych par tyzdnov/mesiacov.

 

dnesny prirastok - 40mm Benarus Moray, hruby 16mm klacek! Spracovanie o triedu dve vyssie ako bezne butikove brandy. Moj prvy Benarus a prvy krat nieco v PAM style! (PAM 243).

 

Na foto este Helson Shark diver 45 titan s bronzovou lunetou a etou... ostatne vsetko myiota 9015 - Halios Tropik bronze hnede (mam este zelene), Halios Delfin, Armida a9, Maranez Bangla 44mm, Tempest Viking dome a Tempest Commodore Ti.

 

Ako to uz u mna chodi, za tyzden, mesiac alebo rok z toho nemusim mat uz nic, LOL

post-13937-0-19514900-1418501340_thumb.jpg

post-13937-0-26320600-1418501351_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O Zenton si nikdy neuvažoval? Dávnejšie som na ne narazil, keď som hľadal GMT a plne minútovú lunetu v lumi = model G45 GMT 500m Diver. Ceny samozrejme klasika do tých 1000USD, oceľ, safír, ETA, výbava v balení vcelku bohatá. Len ten väčší rozmer 45mm na cca 15.5-16mm som nevedel akosi akceptovať. Ich chronografy sa mi nepáčia, ale zvyšok by mohol obstáť.

 

Ty máš v zbierke macaté kúsky, tak či by si pre nás neurobil takú priekopnícku službu a od nich nejaký model nevyskúšal :) Mrkni na zentonwatches.com.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož mám sám rád microbrandy, tak se mi tvá sbírka moc líbí, nejvíc z toho všeho asi Delfiny o těch jsem sám hodně uvažoval.

 

Delfin je proste must have. Nieco ako milnik. Odporucam pozret fotky tu:

 

http://forums.watchuseek.com/f74/whats-going-halios-delfin-1009465-38.html

 

pripadne par stranok dozadu. Ocakaval a bal som sa velkosti, ale pocitovo su skor ako 41-42mm, absolutne rovnako posobia ako 41mm Halios Tropik co sa tyka velkosti. Az na hrubku. Maju vystupene cierne leskle indexy, a cifer ma leskly aj matny povrch, nieco ako vinylova platna. Predobjednal som ich hned ako bol tento model ohlaseny a mam serial #2.

 

 

Paráda, moc pěkné to máš. Ani jsem nevěděl o existenci Tempest.

 

Tempest je spolu s Haliosom priekopnik. Co model, to pecka. Zasadne pouziva vlastne navrhy vsetkeho, okrem strojceku, ten je uz standardom takmer vsade miyota 9015. Ale to vlastne aj Halios.

Nedavno uviedol prve hodinky v cene do 1000 USD z forged carbon, nieco ako ponuka AP v cene desatisice dolarov. Ide ale o preorder a aktualne to bude o pol roka.

Teraz bol dokonceny titanovy model Commodore:

http://forums.watchuseek.com/f74/tempest-commodore-official-introduction-pre-order-1007460-59.html

 

Problem s tempestom je pre mna velkost 45mm, preto oboje asi predam.

 

 

O Zenton si nikdy neuvažoval? Dávnejšie som na ne narazil, keď som hľadal GMT a plne minútovú lunetu v lumi = model G45 GMT 500m Diver. Ceny samozrejme klasika do tých 1000USD, oceľ, safír, ETA, výbava v balení vcelku bohatá. Len ten väčší rozmer 45mm na cca 15.5-16mm som nevedel akosi akceptovať. Ich chronografy sa mi nepáčia, ale zvyšok by mohol obstáť.

 

Ty máš v zbierke macaté kúsky, tak či by si pre nás neurobil takú priekopnícku službu a od nich nejaký model nevyskúšal :) Mrkni na zentonwatches.com.

 

Jasne, zenton a sefa Jurgena poznam, skoro som kupil bronzovy model ked bol uvedeny rok dva dozadu. Telo pre zakladny ocelovy model je mimochodom fabricky a totozny s Helson shark diver. Urcite nebudem skusat, podobne ako Helson a Armida - vacsinou ma odradi absencia vystupenych indexov, "malovane" cifre sa mi zdaju take obycajne.

 

Cau, nemel bys vic fotek tech delfinu? ty me zajimaji :-)

 

Cau, na linku vyssie, odporucam pozret cele vlakno. Neskor mozno nafotim aj sam.

 

Ty jseš taky dobrej pacient. :thumbsup_anim:

 

Za mě Benarus a ještě být bez datumovky, jak je máš vlastně dlouho? A měl sis nechat ty UN.

 

tento Moray 40 je novinka, prisli iba vcera a nebyt kamosa z WUS ktory ich chcel na fotke, ani by som ich nefotil a na chronomag to nedaval :-) Je aj verzia bez datumu a tiez aj sedy cifer. Bude aj DLC coskoro.

Som z nich nadseny viac ako z inych. Ide ale o hrube a tazke hodinky, 192g na tahu pre 18cm ruku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je maranez bangla 44, thajska micro znacka

 

http://www.maranez.com/

 

je to rovnaka fabrika ako helson a armida (odosiela to jedna spolocnost) a kvalita je nenormalna (akoze ozaj super) a cena nizka. Maju cca 2500 vyrobenych kusov dokopy pre vsetky modely. Karlosek mal od nich prvy model Layan.

Ide o homage Ennebi, resp. Panerai mille metri. Cena do 300 EUR aj s postou fedex za 2 dni. Velmi svojske a velmi pohodlne hodinky! Patinu som urychlil velmi neagresivne a to tak, ze do uzavretej plastovej nadoby som ich polozil na noc s jednym vajcom na tvrdo.

 

Sedlin - mal som pauzu a ked tak som pokukaval na WUS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

ano mam... je to Stephan, holandan, super chlapik aj na pokec... kupoval som od neho 3x, vzdy super.

 

ale pozor, ma sice commodore v sale za super cenu, snad o 150 EUR menej, ALE je to asi v1 cize s velmi neergonomickou sponou na tahu. Sa tam totiz robiba uprava, v2 je uz viac rovna a netlaci do ruky.

 

commodore je kazdopadne super stroj, bol som z nich hotovy, akurat velke na mna... luneta ma na zuboch az 46,5mm

Pre teba Jaro ale akurat!!! Maju okrem ineho krasny sendvic dial, tah je paradny 3d, spona s regulaciou na gombik... odporucam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavá kolekce!

mimochodom z nej je uz aktualne len armida a9, tie modre (nenosim ich skoro vobec) a od tej fotky sa to vystriedalo uz asi 3x cele (20-30ks).

Kazdy jeden kus na tej foto je ale paradny, akurat musel kazdy jeden kus uvolnit miesto dalsiemu (a dalsiemu, a dalsiemu atd)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...