Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Oo tak on tam preistor pre zlepsenie na cigerniku je, ta rucka by mohla byt o hodne dlhsia, miesto tam je a hned by to vyzeralo inak.

Pokus o zlepšení Orlíku je krok zpátky.

Prostor mas směrem dolů, nahoru už máš ručky. Jak se k nim přiblížís, bude to ještě horší.

U Longines si efektně pomohli kolejnici, možná takhle.

post-13546-0-24221700-1419170469_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 154
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Myslím, že na Orlíky datumovka prostě nepatří.

S etou 2824 se mi líbí,až na nějaké malé řešitelné detaily.

S tou Etou 2895 se mi to nelíbí,jak říká David jedině kal.50.

Upraveno uživatelem bohus76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou etackou mimostredkou sa pokial ide o estetiku rozhodne popracovat da, nebude to asi nikdy taka parada ako cal.50, ale ten esteticky rozdiel bude bohato vyvazeny vlastnostami stroja.

 

Pravoverni orlikisti odpustia, ale stroj ako je cal.50 navyse osekany o tlmic narazov, by som v novych hodinkach v tejto cenovej relacii jednoducho neprekusol, estetika-neestetika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou etackou mimostredkou sa pokial ide o estetiku rozhodne popracovat da, nebude to asi nikdy taka parada ako cal.50, ale ten esteticky rozdiel bude bohato vyvazeny vlastnostami stroja.

 

Pravoverni orlikisti odpustia, ale stroj ako je cal.50 navyse osekany o tlmic narazov, by som v novych hodinkach v tejto cenovej relacii jednoducho neprekusol, estetika-neestetika.

Tvuj nazor, nic proti. Jenom si myslim, ze ho zde, v sekci Prim, moc neprosadis :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvuj nazor, nic proti. Jenom si myslim, ze ho zde, v sekci Prim, moc neprosadis :)

Ale jo- to víme přece všichni, že má kolega naprostou pravdu. Když si sečteš co to stálo, a za co teď prodávají vlastní model Orlů- do kterého SAMOZŘEJMĚ montují i strojek v ceně, že, tak je to prostě o velikém srdci nás Primkařů. Chtěli jsme je, máme je a máme z nich radost.  A jsou holt se strojem který do nich historicky patří a má to něco do sebe. HOWGH.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou etackou mimostredkou sa pokial ide o estetiku rozhodne popracovat da, nebude to asi nikdy taka parada ako cal.50, ale ten esteticky rozdiel bude bohato vyvazeny vlastnostami stroja.

 

Pravoverni orlikisti odpustia, ale stroj ako je cal.50 navyse osekany o tlmic narazov, by som v novych hodinkach v tejto cenovej relacii jednoducho neprekusol, estetika-neestetika.

 

Kalibr 50, TYP0111 byl v prototypech a absolvoval zátěžové testy v Eltonu, potom zátěžové testy v ČSLA a nakonec byly hodinky víceméně v plném provozu určitě přes rok 2000, to už přesně nevím. Mluvím o konkrétním kusu hodinek, ne všeobecně. A stále jdou, já bych zrovna na tenhle kalibr nebyl tak přísný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nie je o nejakom zatracovani ale o vkuse kazdeho sudruha. Niekto sa chce podobat historickemu originalu, je ochotny za to neico obetovat a ja mu to neberiem a niekto to ma proste inak. Myslim, ze je v najlepsom zaujme Eltonu uspokojit obe skupiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Dnes jsem si  zajel do Ostravy do podnikovky Eltonu  a to speciálně  se podívat na Orlíky 38, které jsem chtěl konečně vidět naživo. Porovnával jsem si je tam  s Orlíky http://www.prim.cz/hodinky-detail.php?id=12641&men=6&xx=11

které mi připadali o něco hezčí, ale průměrem mi byly již velké (mám obvodem skoro ženskou ruku) a cenově taktéž o dost dražší.

Samozřejmě jak Vy pravověrní Orlíkáři asi řeknete, není to originál ani věrná replika, ale mně  se Orlík 38 líbí a  byl bych případně ochoten za ně těch cca 40 klacků dát. (až došetřím, no a ani partnerka nic nenamítá)

Jinak jsem tu na fóru nový, tak mně prosím nekamenujte za můj osobní názor, vždy jsem byl tzv. Primkařem (cca celoživotní nošení Primek od mých 15-ti let, tj. dohromady skoro 40 roků, což činilo dohromady 3 kusy hodinek). Ty poslední mám přes 20 let (s kalibrem 68) a pořád šlapou.

PS: kdybych věděl, že v podnikovce potkám pana Hovorku, který tam měl autogramiádu  knihy "Hodinky Prim", tak bych  si tu svoji vzal na podpis ssebou, holt smůla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nové Orlíky 38 je potřeba brát jako nový model a neohlížet se. Auta taky nesou stejná jména a co dva roky se mění. Velikost je v pohodě a pokud ti pásnou, není co řešit. Jestliže hodinky přesahuji nožkama průměr zápěstí, nejenom je to nepohodlné, ale navíc to vypadá blbě. Takže jednej podle vlastních pocitů. Až je budeš mít, pochlub se. :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo- to víme přece všichni, že má kolega naprostou pravdu. Když si sečteš co to stálo, a za co teď prodávají vlastní model Orlů- do kterého SAMOZŘEJMĚ montují i strojek v ceně, že, tak je to prostě o velikém srdci nás Primkařů. Chtěli jsme je, máme je a máme z nich radost.  A jsou holt se strojem který do nich historicky patří a má to něco do sebe. HOWGH.

 

No, právě, že NEPATŘÍ !!! Jsem možná staromilec hnidopych a puntíčkář, ale na tomhle trvám...... Nějaký nedomrlý zkušební prototyp, který se ukázal být slepou uličkou, na tom nic nezmění.  :cheers:

 

To, že vám paní Krsková zatrhla etu s mimostředkou, aby zachovala unikátnost limitky, mně imponuje, ale nedává to smysl, vždyť by ta vaše limitka vypadala jinak. Asi jste to chtěli za stejnou cenu, jako tu centrálku. Pak ovšem chápu obě strany :D

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Teď je jen otázka zda myslíš s mimostřednou vteřinovkou,či s centálkou,kalibr Eta 2824 či kal.50  ? A zde datum na čtvrté hodině či na třetí hodině,či bez datumu?

Myslím ty s kalibrem 73, čili ETA 2824 s centrální vteřinovkou a datumem na 3. hodině. Dával jsem zde nedávno foto jejich zadní strany, bohužel kvalitní přední nemám. Jejich foto je na facebooku Eltonu, ale značně nekvalitní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Mně bez jakéhokoli zásahu stále drží okolo jedné vteřiny denně. Klobouk dolů.

Možná to je tím, že u limitky udělali v Eltonu pečlivější seřízení, já mám nelimitované a u těch se nepřesnost vešla do tolerance dané pro kalibr 73 a už to nikdo neřešil. Pan hodinář z Liberce se s tím pohrál a je to paráda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...