Přejít na obsah

Hodinky U.S.Army z Vietnamu


isam2011

Doporučené příspěvky

  • Po roku...
  • Po letech...

Sehnal jsem Benrus a Hamilton "z Vietnamu" - oboje z roku 1969, koupeno v USA, vše nasvědčuje tomu, že jsou to originály. Koukal jsem se ale na označení typu a mám v tom trochu chaos.

Benrus - GS-06S-2014 (první foto)

Hamilton - GG-W-113 (druhé foto)

 Na wiki jsem našel toto:

The GG-W-113 was also issued to pilots while the MIL-W-3818B was issued to troops on the ground. The GG-W-113 was utilized in the Vietnam War, Persian Gulf conflicts, and other Middle Eastern combat scenarios. 

Vyznáte se někdo v tom označení? Mě připadají všechny tyhle hodinky stejné. Liší se něčím, kromě výrobce? Ani mezi variantami pro „Pilots“ a „troops on the ground“ nevidím rozdíl. Tedy kromě různých dodělávek lumi na vteřinovce, na 12 apod.

díky

 

 

Hamilton.jpg

s-l1600a.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Harwey díky, tyto články jsem také četl. Asi jediné, co z toho vyplývá je toto (google translation):

GG-W-113 byl uveden na trh v roce 1967 a vyráběl se až do konce osmdesátých let. Tyto hodinky byly vydány pilotům a vyrobeny společnostmi Benrus, Hamilton, Marathon a Altus. Mezi rozdílem mezi GG-W-113 a MIL-W-3818B, který byl jeho předchůdcem, je mnoho nejasností. Obecně se předpokládá, že strojek MIL-W-3818B je méně kvalitní a liší se počtem šperků. GG-W-113 byl také vydán pilotům, zatímco MIL-W-3818B byl vydán vojákům na zemi.

...takže vím, že vlastně nic moc nevím...  😀

kdyby se někdo dopátral k něčemu uchopitelnějšímu, sem s tím !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 10. 2022 v 12:27, Tomas8 napsal:

Sehnal jsem Benrus a Hamilton "z Vietnamu" - oboje z roku 1969, koupeno v USA, vše nasvědčuje tomu, že jsou to originály. Koukal jsem se ale na označení typu a mám v tom trochu chaos.

Benrus - GS-06S-2014 (první foto)

Hamilton - GG-W-113 (druhé foto)

 Na wiki jsem našel toto:

The GG-W-113 was also issued to pilots while the MIL-W-3818B was issued to troops on the ground. The GG-W-113 was utilized in the Vietnam War, Persian Gulf conflicts, and other Middle Eastern combat scenarios. 

Vyznáte se někdo v tom označení? Mě připadají všechny tyhle hodinky stejné. Liší se něčím, kromě výrobce? Ani mezi variantami pro „Pilots“ a „troops on the ground“ nevidím rozdíl. Tedy kromě různých dodělávek lumi na vteřinovce, na 12 apod.

díky

 

 

Hamilton.jpg

s-l1600a.jpg

Moc pěkné

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...líbí se? To jsem rád. Přidám jeden aktuální wrist shot po ozdravné kúře, vyčištění, odbahnění, vysušení, seřízení, s novou lumi na ručkách...

Jen pro upřesnění, to jsou ty Hamiltony - pro piloty   😀

Ty Benrusy pro pozemní jednotky jsou zvenku ale úplně stejné 

image.thumb.jpeg.bf72505e3e2853a2bb85431c3695734f.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odbahnění atd. proběhlo u “mého soukromého hodináře” 😇 Tyhle neprodám. 
ale ty druhé - Benrusy - bych asi, možná, za určitých okolností pustil dál do světa. Vypadají fakt úplně stejně. Ty Benrusy byly v Jihlavě v Onyxu. Ale upřímně, podruhé se tam úplně nepoženu. Nemám sice nic konkrétního, na co bych si stěžoval, ale “můj” hodinář to hold není. Jestli bys měl o ty Benrusy zájem, napiš SZ, ať tady z toho nedělám prodejní sekci. Jsem z Prahy, tak se na ně můžeš nezávazně kouknout. 
Ale můžu ti říct, že kupovat je jako jeté v USA, dovézt do ČR, nechat servisovat je anabáze tak na rok a ještě s nejistým výsledkem. Tentokrát to sice klaplo, ale… 

jinak ti můžu poslat i fotku z vibrografu, až ho zase vybalím.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...