Přejít na obsah

Muhle Glashutte ve finančních problémech


HonzaS

Doporučené příspěvky

Zjímavá diskuse na TimeZone. Podle tam uváděných informací má Nautische Instrumente po prohraném soudu (iniciovaném Nomosem) dluh 63 milionů Euro: http://forums.timezone.com/index.php?t=msg...d=0#msg_2926338

A potvrzení z firemního webu: http://www.muehle-glashuette.de/index.php?...&news_id=57

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co jsem z timezonu pochopil ja bylo, ze nomosu se zdalo, ze Muhle nema pravo, davat si do napisu Glashutte, protoze nesplnuje 50% kvotu podilu soucastek made in Glashutte, tudiz se soudili(pry uz po nekolikate) a soud dal za pravdu Nomosu. Muhle musi zaplatit pokutu 63 mil. ojro...proc zrovna tolik?

Pocet vyrobenych kusu krat prumerna cena hodinek(pres 2000 ojro) rovna se 63 mio. ojr :suicide_anim:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejedná se o 50% podíl součástek ale o 50% zhodnocení.

Na zahraničních fórech se Nomos odsuzuje, pro zdůvodnění poslouží následující případ.

Koupím nejlevnější čínský quartzový strojek, odmontuji z něho jeden díl a potisknu ho v Glasshuette tamponovým strojem. Hned mám právo tisknout na ciferník Glasshuette, protože cena práce převyšuje cenu čínského strojku.

Pokud Muehle koupí nejlepší provedení Ety, tak tohoto zhodnocení tak snadno nedosáhne. Je tedy trestán za to, že nakupuje celkem kvalitní strojky.

Typická EU. Stejně mě v poslední době zajímá jen Rolex nebo Seiko. Vlastní, vysoce funkční a hlavně nenačinčané strojky, které nejsou zaneseny nesmyslnými součástkami jen na efekt.

ETA mě nezajímá a může být jakkoliv "vylepšena".

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože na stránkách Mühle GmbH nic konkrétného nepsali, podíval jsem se na stránky Nomosu. V podstatě dojeli na vlastní blbost. Tak jako vznáší (i u nás) výrobci, aby se smělo používat u výrobku místní označení, musí splňovat některá kritéria. Když si firmy s Glashütte požádají, aby úřady bránili místní označení u hodinek, musí plnit stejná kritéria, jako u nás třeba "Budějovický" Budvar. Když není z Budějovic, ale od Strýčka Sama, tak zjistíte, že se ta sračka nedá pít a Yankee na tom parazituje - se svým kapitálem dokonce fantasticky. Kdo vyžaduje ochranu místního názvu musí prostě plnit daná kriteria (nedokážu si to představit u nepotravinářských výrobků - ve vedlejší vesnici by asi hodinky nebyly dost Glashütte, ale byly by to pořád dost Mühle, bez ztráty kvality a já si neumím představit čeho ještě) Flastr jim vypočítali za 25.265 kusů výrobků, takže cca 2500 ? za kousek.

 

Pak už story znáte, šli a sami sebe napráskali u soudu, aby na ně byl vyhlášený konkurs. Otec předává firmu synovi a doufejme, že to vezmou za správný konec - fotr prodá ochrannou známku synkovi a ten si založí nový es er óčko s právem užívání názvu Mühle Glashütte Nautische Instrumente pro svoje výrobky a jedeme dál.

 

A jestli nezemřeli tak tam žijí dodnes. Jeníček s Mařenkou se jali vyrábět perník - pravý Ježibabský, no zažalovala je sousedka pro parazitování na její ochranné známce a příslušném názvu, jelikož všichni o ní říkali, že je to děsná ježibaba. U soudu vyšlo najevo, že Jeníček s Mařenkou doma vařili ze Solutanu amfetamin - zvaný perník. Načež žalobkyně své podání u soudu stáhla, aby se s nimi nesvezla a taky něco nevyfasovala. :whistling:

Upraveno uživatelem Pepino65
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tých 50% mi nejako nevychádza. Aj keby používali tie najkvalitnejšie ETA strojky, celková priemerná cena hodiniek je podstatne vyššia. U najdrahších modelov problém nad 50% hodnotou Made in Glashutte pravdepodobne neexistuje a u lacnejších sa mi to tiež nezdá. Snáď súd vie, čo robí. Zaujímavé je, že na hodinár. fórach problém vidia inak ako súd, aj viacerí nezávislí výrobcovia nesúhlasia s verdiktom. Najdôležitejšie pre milovníka hodiniek je aj tak to, aby výrobky boli čo najkvalitnejšie a trh by mal ukázať čo ďalej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Po roku...

Mühle-Glashütte oznámilo významný pokrok při vývoji vlastního kalibru s tradičním Glashuette 3/4 plátováním.

 

Zdravím,

nevíte někdo náhodou, jestli vývoj vlastního Mühle kalibru pokračuje a ev. v jaké je fázi?

Byl jsem se podívat v Glashütte a okouzlil mě model Teutonia II. chronometr.

Omlouvám se, ale foto nemám.

Co si myslíte o současné "formě" Mühle?

Roman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

nevíte někdo náhodou, jestli vývoj vlastního Mühle kalibru pokračuje a ev. v jaké je fázi?

Byl jsem se podívat v Glashütte a okouzlil mě model Teutonia II. chronometr.

Omlouvám se, ale foto nemám.

Co si myslíte o současné "formě" Mühle?

Roman

 

 

Myslíš tyto?

972-bild_gr1238141079.jpg

 

EDIT: viz zde

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...