Přejít na obsah

Black Mako 3minuty deně


JTulis

Doporučené příspěvky

Zakoupil jsem o zdejšího člena Orient Black Mako a mám sněmy docela problém. Hodinky jsou schopné se za den předběhnout o tři minuty za den! Když sem je dal k hodinářovi řekl mě že nenaměřil žádnou výraznou odchylku. Nevím jak se to měří ale předpokládám že hodinky plně natáhne a poté je sleduje. Nevíte čím by to mohlo být? K hodinářovi pojedu znova, ale rád bych slyšel rady od vás aby mě netvrdil nesmysly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by ti hodinář měl tvrdit nesmysly? Jestli u hodináře jdou dobře, tak je možná problém v tobě, tedy v tom jak je nosíš. Prudké pohyby a nárazy tohle způsobit opravdu mohou.

Zkus je na noc odložit a mrkni jak půjdou ráno. Tím si i sám ověříš, jestli se hodinářovi můžou zdát v pořádku, no a budeš mít víc informací pro hledání příčiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seika mám rok a pul a nikdy mě to neudělali, při stejném zaměstnání a aktivitě. Tedy je problém v hodinkách :( U hodináře sem nic neplatil a to je pro mě trochu zarážející, jestli se na to nevykvajzl. Problem již dlouho sleduji, ale je to pořád stejné, odložené hodinky přes noc na korunce a na protější straně jdou přesně. V poloze na plocho zrychlení o 2 minuty. Hodinky neskladuji a nepokládám v pusobišti magnetického pole. Když mám hodinky celý den na ruce a to v běžném dni tak jdou rychleji o zminované tři minuty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by ti hodinář měl tvrdit nesmysly? Jestli u hodináře jdou dobře, tak je možná problém v tobě, tedy v tom jak je nosíš. Prudké pohyby a nárazy tohle způsobit opravdu mohou.

Zkus je na noc odložit a mrkni jak půjdou ráno. Tím si i sám ověříš, jestli se hodinářovi můžou zdát v pořádku, no a budeš mít víc informací pro hledání příčiny.

To sou zas kecy. Žádné hodinky i kdyby měly absolvovat jízdu pračkou by neměly dělat 3 minuty za den.

Podobný problém teď budu řešit i já. Když se Maka plně natáhnou, začnou jít dopředu, klidně o 2 minuty / den. Pokud nejsou plně natažené, jdou velmi přesně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám problém že bydlím na místě kde není snad kloudný hodinář a ty jejich fifleny za přepážkou sou na přes hubu, naposledy jsem se fakt vytočil, ano byla to má blbost že jsem si u nich nechal vytáhnout stěžejky aby mě pouzdro nehorázně doškrabali a to jen díky tomu že si koupím nové stěžejky do zásoby. Momentálně jezdím do vedlejšího města, tak uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám problém že bydlím na místě kde není snad kloudný hodinář a ty jejich fifleny za přepážkou sou na přes hubu, naposledy jsem se fakt vytočil, ano byla to má blbost že jsem si u nich nechal vytáhnout stěžejky aby mě pouzdro nehorázně doškrabali a to jen díky tomu že si koupím nové stěžejky do zásoby. Momentálně jezdím do vedlejšího města, tak uvidíme.

A co ti brani je poslat na serizeni jednomu ze zdejsich vazenych mistru? Referenci tu najdes pri pozornem cteni vice nez dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj, to mě mrzí. Jsem předchozí majitel. Hodinky jsem nosil jen o víkendu a přesnost jsem nikdy neměřil. Hodinky jsou ještě v zaruce = serizeni přesnosti zdarma. Do Jih. je to z Poličky hodina a něco autem(nebo poslat poštou), pan majitel(hodinářství) je profík a když mu zdělíš svůj problém určitě se vynasnaží aby ho vyřešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kdybych chtěl přeložit tvoje posty do češtiny, to můžu ?

 

Určite áno, ale samozrejme je potrebné tiež dodržať nejaké podmienky:

- príspevky treba preložiť všetky

- do samostatného vlákna

- termín je zajtra večer 22:00

 

 

Honza: si ma nejak rýchlo našiel :)

ostatní: sorry za OT, už končím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maka mivaji problém pokud jsou plně natažena je tam něco s vláskem.

 Ahojte. A teda, da sa s tym nieco robit? lebo ja som zpozoroval podobne, ked mam moje Mako Orientky cely den na ruke, tak idu dopredu mozno aj minutu. Inak vojdu do cca 15 - 20 sekund (co je tiez dost, ako tu tak citam vase skusenosti s nimi...asi som nemal stastie pri kupe)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maka mivaji problém pokud jsou plně natažena je tam něco s vláskem.

 

U mě se předbíhání při plném natažení nikdy neprojevilo. Měl jsem je na dovolené dva týdny jako jediné hodinky a z ruky jsem je sundával jen na noc (někdy ani to ne), takže natažené musely být na doraz a šly přesně. Takže to asi nebude problém vlásku obecně, ale kus od kusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...