Přejít na obsah

Tanovo toulani


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Svatoslav, mas pravdu. Hodne me bavi, cas ukaze :)

Chvilema mam pocit, ze mi je vyrobili na miru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ivan_989: ja se priznam, netusim, kde to je, ale hafan je to paradni :clap:

Ze mu ta siska ale chutna :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ivan_989: tak pan doktor si nas zase dal se 6. :D

Musim konstatovat, ze jsi si vybral dobre misto na vylet. Je to uz hodne davno, co jsem tam byl, ale moc se mi tam libilo.

Tyhle bile milgauss nemaji chybu! :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem, biele milgy su skvele letnicky :)

Prespali sme z piatka na sobotu v Ledniciach, takze sme uzivali od rana, do temy "kila nahoru" sme sa zapojili U tlustych a Burgr's Club (Spicy Burger sa dal vybrat od 1 do 5, dal som 2 a bolo to narocne :) stupen 5 musi byt pekelny ohen) a po ceste naspat domov obzreli aj Valtice. A priznam sa ze tam sa citim lepsie. Nie su take kvetinovo nacancane, su trosku osarpanejsie, menej turistov. A energia co clovek navnima je ovela cistejsia a mohutnejsia ako v Ledniciach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja diky, za dalsi tip na vylet. Skoda, ze to je trochu z ruky. Ty vyhody Valtic bych videl jako velke plus, alespon pro me.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja diky, za dalsi tip na vylet. Skoda, ze to je trochu z ruky. Ty vyhody Valtic bych videl jako velke plus, alespon pro me.

Je tam fakt nádherně,  určitě se vyplatí vypravit se tam. Vlakem do Břeclavi a pak kousek busem . Z Prahy za 3,5hodiny . dá se to zvládnout i jako jednodenní výlet, ale je to náročné . Navíc zámek je hodně fotogenický, plus k tomu Minaret, Janohrad,pak zmíněné Valtice. Kousek od Lednice sem měl babičku. Takže Lednicko- Valtcký areal sem procoural.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, Minaret je ta skryta pomocka na prvej fotke :). Lednice su kazdopadne skvele miesto na rodinny vylet, je tam toho urcite aj na dva dni bez toho aby sa clovek nudil. Valtice mi pridu take...hm....dospelejsie. Len tak si polezat na luke, poobdivovat geometricke tvary chodnickov, zaujimave sochy , vychutnat si akokeby spomaleny cas. Obe miesta maju svoje kuzlo, pre mna kazde ine :). Mate to tam krasne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

quest987: urcite bych to videl min. na dva dny.

 

ivan_989: vsak u vas je take krasne ;)

 

 

Je nedele, tak neco ze zasob prihodim.

Kostel sv. Rocha na Zizkove.

 

post-30673-0-63000500-1529829452_thumb.jpeg

 

Kostel stojí na křižovatce Jičínské a Olšanské ulice, v severozápadním rohu Olšanských hřbitovů.

post-30673-0-38544000-1529829539_thumb.jpeg

 

Svatý Roch, kterému byl kostel zasvěcen. Svatý Roch z Montpellieru je francouzský katolický světec, který je uctívaný jako patron proti moru. Lidé tomuto světci často adresovali přání za uzdravení lidí při morových epidemiích. Svatý Roch bývá často vyobrazován v poutnickém oblečení a se sedícím psem u nohou.

post-30673-0-41683500-1529829609_thumb.jpeg

 

Při velkém moru roku 1680 byl zřízen staroměstský morový hřbitov na místě vsi Olšany, kterou mor zcela vyhubil. Roku 1682 zde byla postavena kaple zasvěcená "morovým" patronům sv. Rochovi, Šebestiánu a Rosalii.

 

post-30673-0-58606000-1529829664_thumb.jpeg

 

Roku 1842 se stal farním kostelem, ve 20. letech 20. století u ní byla postavena jednoduchá železobetonová zvonička

 

post-30673-0-88725800-1529829737_thumb.jpeg

 

Tisíce lidí chodí denně okolo, třeba celý svůj život, aniž by tušili, jak je kostelík uvnitř zajímavý.

 

post-30673-0-64879300-1529829820_thumb.jpeg

 

Kostel sám o sobě je stavba nevelká, leč s velkým vnitřním nábojem.post-30673-0-43655900-1529829862_thumb.jpeg

 

Kostel je velmi často nesprávně označován jako rotunda, neboť svým tvarem tuto stavbu velmi připomíná. Avšak jedná se o barokní elipsovitou kopulovou stavbu, kterou postavil stavitel Hainric. Dominantou interiéru kostela je hlavní novorenesanční oltář. V obrazu na oltáři se v horní části nachází Panna Maria s anděly a v dolní části pak svatí patroni, pomáhající při morových epidemiích. Jedná se o svatého Rocha , Šebestiána a svatou Rozálii. V pozadí jsou vyobrazeny výjevy, způsobené morem.

post-30673-0-63872300-1529829917_thumb.jpeg

 

Kostel je otevřen pro veřejnost pouze o bohoslužbách.

 

post-30673-0-85876700-1529829957_thumb.jpeg

 

Pohled na zákoutí kostela.

post-30673-0-96538600-1529830032_thumb.jpeg

 

Prihodim nejake fotky Decekpost-30673-0-00140200-1529830146_thumb.jpg

 

Jsou na rade, ale az me prestanou bavit digosky.

 

post-30673-0-12393200-1529830197_thumb.jpg

 

Dobre hodinky to jsou i do lesa :D

 

post-30673-0-29583900-1529830227_thumb.jpg

 

:clap:

 

post-30673-0-62846500-1529830280_thumb.jpg

 

Fotky jsou ze zasobarny, at sem necpu jen Casio. Priste prihodim co me vedlo ke koupi tech konkretnich digitalek.

Peknou nedeli pratele ;)

 

post-30673-0-52522300-1529830322_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, Minaret je ta skryta pomocka na prvej fotke :). Lednice su kazdopadne skvele miesto na rodinny vylet, je tam toho urcite aj na dva dni bez toho aby sa clovek nudil. Valtice mi pridu take...hm....dospelejsie. Len tak si polezat na luke, poobdivovat geometricke tvary chodnickov, zaujimave sochy , vychutnat si akokeby spomaleny cas. Obe miesta maju svoje kuzlo, pre mna kazde ine :). Mate to tam krasne.

 

Je tam nádherně, ale bacha kluci na komáry!!

 

https://brno.idnes.cz/komari-zapadonilska-horecka-virus-jizni-morava-f5k-/brno-zpravy.aspx?c=A180619_409501_brno-zpravy_dh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta železobetonová zvonička je náhodou děsně zajímavá, na první pohled připomíná transformátor, při pohledu ze hřbitova dobrý kontrast k jeho přilehlé části, která je jedna z jeho nejstarších, pokud ne vůbec nejstarší. Ukrads mi hádanku, tohle jsem měl taky v merku :) Fotka vygooglená.

post-38718-0-95453300-1529835468_thumb.png

 

Ještě k Lednici (vždycky si musím nejdřív čeknout, že je to singulár :) ): já minaret v pozadí na fotce ani pořádě nezaregistroval, tipoval jsem to podle proporcí louka/les a podle horizontu, náhodou mi to vyšlo.

 

Souhlasím s tím, že Valtice jsou mi z oblasti asi nejbližší, ale kdybych se měl rozhodovat, kde se na pár dnů ubytovat, vyhrál by to Mikulov. Důvod je nasnadě: když je blbý počasí, dá se tam toho nejvíc dělat přímo ve městě. Valtice se sužbama přece jen ne tak daleko, Lednice zas kromě zámeckého areálu vlastně nic.

 

Bomba je jet lodí po staré Dyji od minaretu k Janohradu - dělá to míň lidí než zámek - minaret,  když jsem tam naposledy byl, měli jsme plavbu sami pro sebe.

 

Poslední věc, když je o oblasti řeč: Bránu k svobodě (kousíček od Mikulova na JV, skoro na hranicích) někdo znáte? Opravdu povedený moderní památník, ke mně mluví víc než třeba Zoubkovy schody (proti kterým ale nic zásadního nemám).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tano: ten vnitřek kostel je opravdu hezký, líbí se mi i to zákoutí. Vhodně doplnil zvoničkou doktor. Jinak jak píše Mikulov vyhrává. 

Jen tak na okraj O jsou na poště, já nebyl doma, od pátku. Cesta dlouhá, Tisá a zpět, dvakrát přes Prahu, v Tisé krásně, ale nebyl čas fotit, ty skály jsou úžasné. 

 

post-49471-0-62782600-1529841645_thumb.jpg

post-49471-0-34186900-1529841654_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dr.sphinx: zase jsem Ti vlezl do zeli? Ajtakrajta :( , ale zase je videt, ze mame podobne cile nasich cest.

Zvonicku jsem cilene vynechal...

 

Svatoslav: tak pecka, velke O jsou za bukem, tesim se na ne.

Je videt, ze to mas ted narocne, bude ale lepe, uvidis ;)

Diky i za ty dve fotky, musi tam byt paradne :clap:

 

 

Panove, abych to trochen zpestril, mala vedomostni otazecka :D

JAKE STRASIDLO SE NAM POHYBUJE V OKOLI VYSE UVEDENEHO KOSTELA A OLSANSKYCH HRBITOVU? Jsem zvedav, kdo se chytne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...