Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

IMHO - jestli Igeny ve zlatě, tak mi připadá nejvhodnější bílý stříbřený cifr a zlaté ručky. Otázkou je, kdo a za kolik to pouzdro vyrobí. I když by bylo vlastně jen dvoudílné - pouzdro a luneta. A ve své podstatě je Igen pouzdro subtilní a velice jednoduchého tvaru, takže by to zase až takový ranec být nemusel. Jen se hrozím usazení té závitové vložky na dýnko a krčku na korunku - tam půjde tvrdý materiál do měkkého a trochu se mi to zdá jako problém s vodotěsností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 168
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Můžu se zeptat, kdo z vás potřebuje u zlatých hodinek vodotěsnost? Moc hodinek jsem neviděl, ale ty zlatý si tak nějak na návštěvu divadla vystačily s wr 30m. Teda ještě jsem neviděl zlatý hodinky určený ku sportovnímu užití. :-)

Edit: vyjma rolex submariner

 

Mají-li se dělat Igeny, tak pro mne bez vodotěsnosti ztrácejí smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak aby straspol neříkal, že jsem proti Prim zaujatej, tak tohle vlákno budu sledovat. Vodotěsné Igeny ve zlatě s bílým cifrem by zajímaly i mě. Sice nejsem schopen radit ohledně výroby a materiálů, protože tomu vůbec nerozumim, ale líbí se mi ten nápad. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký brus budou mít ty diamanty na indexech? Počítá se jen s jedenácti velkými diamanty, nebo budou i malinké na minutových indexech? Protože to je přesně to, co t?mhle kultovním sportovním hodinkám ve zlatém pouzdře ještě chybí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cirka před rokem jsem toto řešil s valisem a jeho kolegou zlatníkem.Zvažoval jsem přestavět jedny hodinky průměru 38mm(Igeny mají myslím stejně) do zlatého pouzdra ryzosti 585/000-14kt.,žluté zlato.Plus zlaté dýnko s průhledem na stroj.Nikoliv šroubené,ale zaklapávací.Nakonec mi navrhl,že by se raději upevnilo na 4-6 šroubečků.

Finálně by to stálo 70tis. + -,vše záleží na momentální ceně zlata.Rovněž se jednalo o pouzdro bez otočné lunety,čistě společenské hodinky.S tou otočnou lunetou by to bylo určitě složitější,ale samozřejmě dražší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký brus budou mít ty diamanty na indexech? Počítá se jen s jedenácti velkými diamanty, nebo budou i malinké na minutových indexech? Protože to je přesně to, co t?mhle kultovním sportovním hodinkám ve zlatém pouzdře ještě chybí :-)

Hahaha

Upraveno uživatelem long
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

počkej chvilku, však Orlíky budou ještě za víc ;)

 

Tak příští rok, kdy mají Orlíky 50. výročí, by Full Gold smysl měl. Financ by se toho mohl zhostit, ne ? Prvních 15 kusů 50. L.E. už máme a líbila by se mi mini edice v původní grafice v bílém, žlutém a růžovém zlatě po 5ks ... myslím, že by se nějaký ten fanoušek našel :)

Upraveno uživatelem Jarett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Závitové vložky z oceli do různých měkkých kovových materiálů(hliník nebo různé slitiny) se používají běžně, tak proč ne do zlata? Zásadní otázka je, jestli a za kolik by šlo vyrobit to pouzdro.

Ano to ano. Ale v našich podmínkách kdy si polovina členů dělá dělá z výroby srandu a druha polovina si mysli že se to odleje ve sklepě a kov se zlatem se spoji s epoxidem.

 

Se zlatem se to ma tak ze kdyby pouzdro a luneta měli cekwm cca 18 gramů tak by rozdíl mohl být maximálně 10% z ceny která by myslím v našem případě mohla být kolem ceny výkupní,tedy 585\1000 za 500 Kč gram ho by někteří přinesli zuby po babičce a nebo prsteny co již nechce manželka nosit.!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký brus budou mít ty diamanty na indexech? Počítá se jen s jedenácti velkými diamanty, nebo budou i malinké na minutových indexech? Protože to je přesně to, co t?mhle kultovním sportovním hodinkám ve zlatém pouzdře ještě chybí :-)

  

Hahaha

Nechtěl jsem jenom rejpat, spíš mi fakt vytanula ta představa na mysli... padla tady otázka, zda někdo měl alespoň pozlacené Igeny - jen pro představu? Případně zda si někdo zkoušel udělat vizualizaci zlatých Igenů... Přemýšlím, kolik tool hodinek jiných značek existuje i ve fullgold verzi a jak tyhle kousky vypadají. Jasně, Rolex, Omega, UN... ale když jsem viděl zlaté potápky Seiko nebo Citizen, působily ty kousky zvláštně. Já si to snad zkusím nějak nasimulovat, normáln? jste ve mn? probudili zvědavost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...