Přejít na obsah

Pochlubte se novými quartz přírustky...


Doporučené příspěvky

Na obrázku působí ty hodinky tak nějak obyčejně, naživo přesně naopak, ty levitující ručky mě úplně uhranuly! Mám před očima živé srovnání s cifrem GS SBGA001 a při úplně jiné technologii jsou oba srovnatelnými (neříkám rovnocennými) protivníky, klobouček pro kluky z citizenu  :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je právě ten designerský oříšek, prostě to nejde do oka, není to čistý. Takový spíše přetažený, ale "nezní to správně" jinými slovy - žádná pecka. Jen ciferník, který se někomu líbí a někomu ne.

***

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

to je právě ten designerský oříšek, prostě to nejde do oka, není to čistý. Takový spíše přetažený, ale "nezní to správně" jinými slovy - žádná pecka. Jen ciferník, který se někomu líbí a někomu ne.

***

Ohledně ručiček tomu trochu rozumím, ale nejsem se jistý, že se na to díváme ze stejných pozic :) Na stopu těm svým světlým jsem se dostal přes tyhle (AQ1000-66E), stejné jako moje, jen s černým cifrem:

post-38718-0-52568600-1514456884_thumb.png

Čitelnost je u tmavého ciferníku samosebou lepší, ale víc vynikne, že ručičky jsou ve vztahu k šířce moc krátké, prostě kulíkovité. Na světlém ciferníku to líp zapadne.

 

Ručičky nejsou tak ostré jako u GS. Při pohledu bez lupy to skoro vypadá, že nemají zkosenou boční hranu, ale není to tak. Reflektivita není GSová, ale pořád dost dobrá:

post-38718-0-98812100-1514457159_thumb.jpg

Co GS nedělá (a nechci tvrdit, že by mělo) jsou zkosené špičky ručiček - mě se ten detail moc líbí, navíc to na člověka občas mile zabliká.

 

Indexy nejsou tak dokonalé, jako u GS, dokonce působí, že jsou hladké. Nejsou:

post-38718-0-93080500-1514457568_thumb.png

Žádná duha ale, je to asi moc jemné. Pro zajímavost datumovka, taky si s ní vyhráli:

post-38718-0-17517700-1514457725_thumb.png

 

Jako celek se mi pořád líbí stejně jako první den, díky tomu zrcadlení indexů na zvláštním mléčném podkladě na mě působí až mysteriózně:

post-38718-0-35580800-1514458059_thumb.jpg

 

Nemůžu ale vyloučit, že mě v budoucnu zláká něco jako tohle, fenomenální ciferník inspirovaný tradiční technikou výroby papíru, nikdy jsem nmusel bambus indexy, ale tady mi to sedne, fotka odtud (a je tam pár dalších, jinak jsou to AQ4020-54Y) http://forums.watchuseek.com/f9/citizen-chronomaster-vs-grand-seiko-haqs-4521115-2.html

 

post-38718-0-06205800-1514458437_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...