Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 9 Hlasů

Pár kousků ve sbírce

Invicta 8926OB Casio G9000 Mudman Casio Pro Trek PRG 270 Certina DS Podium Timex Reaf Gear Timex Expedition

 • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1893 odpovědí na toto téma

#1 AndyAaron

AndyAaron

  There's No Easy Way Out

 • Member_50
 • 9 594 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Ja jsem vsude zdejsi...
 • Fanoušek značky:A neni to jedno? :-)

Publikováno 3.leden.2015 - 07:25

Po pěti letech tady na foru, kdy jsem jen slintal nad přízpěvky ostatních a procházel nejčastěji sekci "Prodám", jsem konečně našel čas a chuť nafotit a podělit se s vámi o svoje mazlíky. Vezmu to popořadě tak, jak ke mně přicházeli/y (ti mazlíci/ty hodinky).

 

Timex Reef Gear byly první hodinky, co jsem si pořídil sám. Psal se rok 2002. Vybíral jsem tehdy mezi těmito a pak ještě Lennoxkama s chronografem a na hnědé kůži, ale jelikož jsem byl tehdy mladík a hodinky si kupoval k osmnáctým narozeninám, tak jsem zvolil tento mladistvější a akčnější model. Za těch dvanáct let aktivního používání (do roku 2007 jsem je prakticky nedal z ruky) hodinky utržily nespočet šrámů. Na druhou stranu musím říct, že na to, jak je mám dlouho a co vše se mnou prožily, nevypadají ještě tak špatně. Velice příjemně se nosí, překvapením pro mě byla i výdrž baterie. Její výdrž je pět let. Když vezmu v potaz, že hodinky disponují světýlkem, které jsem používal v noci jako nouzovou baterku, tak výdrž hodnotím jako velmi dobrou. Luminiscence ručiček a indexů byla velice dobrá a intenzivní, do rána to ovšem nevydrželo. Což mi ale díky indiglu nevadilo. Ze začátku dělal problémy tah. Tyčinky, které spojují jednotlivé díly, se samovolně vysunovaly. Došlo to jednou až tak daleko, že při jízdě na kole se tah rozpojil a hodinky spadly ciferníkem přímo na asfalt. Zůstalo tam pár šrámů, které ovšem čas ohladil. Po reklamaci tahu a jeho kompletní výměně již bylo vše v pořádku. Hodinky jsou nárazuvzdorné a vodotěsné do 200m. Nárazuvzdornost můžu potvrdit, viz výše, s vodotěsností nebyl nejmenší problém při plavání, skákání do vody ani lehkém šnorchlování max do 3 metrů hloubky. Hodinky jsem nikdy sám neotvíral, nevím přesně co tam je tedy za strojek. Za půl roku (mezi posuny času) se hodinky zpozdí zhruba o 20 sekund, což je pro mě v pohodě.

Přiložený soubor  IMG_2032.JPG   143,67K   455 Počet stažení

 

Jedna fotka v přírodě:

Přiložený soubor  IMG_2023.JPG   120,2K   405 Počet stažení

 

Na ruce:

Přiložený soubor  IMG_2017.JPG   63,14K   370 Počet stažení

 

Casio G9000 Mudman se ke mně dostaly v roce 2007. Vybral jsem si je a dostal od přítelkyně jako dárek. Byla to tehdy novinka a já právě sháněl nějaká géčka. Z hodinek jsem nadšený, působí robustně a odolně. Jsou lehké a díky dostatečně dlouhému řemínku se dají připnout i přes oblečení. Nevýhoda těchto hodinek je ovšem obtížné mačkání ovládacích tlačítek, včetně tlačítka iluminatoru. Nejspíš to je díky odolnosti proti prachu a blátu. Použití jakýchkoliv funkcí je ale poměrně obtížné a v rukavicích téměř nemožné. Také diký mnoha záhybům je poměrně těžké udržet je čisté. Jinak to jsou ale spolehlivé hodinky a držáky. Za půl roku se předbíhají zhruba o 40 sekund.

Přiložený soubor  IMG_1958.JPG   78,53K   348 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_1950.JPG   78,61K   333 Počet stažení

 

Na ruce:

Přiložený soubor  IMG_1949.JPG   95,91K   321 Počet stažení

 

Certina DS Podium - psal se rok 2009, já jsem dokončil studium na VŠ a říkal si, že by bylo fajn pořídit si nějaké serióznější hodinky do nové práce. Chtěl jsem něco do 10tis Kč. Výběr byl zjednodušený tím, že jsem ještě o chronomagu neměl ani ponětí :-) Do užšího výběru se dostaly jedny Tissotky a potom tyto Certiny. Hodinky se mi líbily oboje stejně, Certina jako značka mě tehdy zaujala víc. I po těch pěti letech hodinky velice rád nosím, sedí dobře na ruce. Baví mě pozorovat, jak hází odlesky při různém náklonu. Na pouzdře je poměrně dost vlásečnic, ale člověk to musí zkoumat opravdu z blízka. Safírové sklíčko je zatím naštěstí netknuté. Hodinky nosím jen do práce (kancl diving), případně na nějaké akce, kde nečekám žádnou divočinu. Zasloužily by si nový řemínek, originál zvenku vypadá ještě celkem schopně, ale zevnitř je kůže popraskaná a drolí se (asi to teda úplně kůže nebude). Zkoušel jsem na ně černý hladký Rios, ale nebylo to ono. Bude to chtít zůstat buď u hnědého, nebo zkusit černého (pseudo)krokodýla a nebo mě ještě napadá nějaký černý s červeným prošíváním. Zatím jsem ale nenarazil na nic, co by mě zaujalo. Opět jsou to quartzky, přesnost je zhruba -15 sekund za půl roku.

Přiložený soubor  IMG_2002.JPG   86,54K   306 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_2004.JPG   74,21K   299 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_1992.JPG   107,37K   291 Počet stažení

 

No a pak to šlo tak nějak ráz na ráz. Pořídil jsem pár designových hodinek, nějaké Lennoxky, Axcent of Scandinavia, Swatch atd.

V roce 2011 jsme byli v Drážďanech a když jsme šli kolem jedné výkladní skříně, uviděl jsem tam Vostok Europe K-3 Submarine. O těchto hodinkách jsem před tím něco četl a líbily se mi. Věděl jsem, že každý model má omezenou sérii 3000 kusů, takže jsem neodolal a pořídil svoje první automaty. Měl jsem trošku strach z toho černého pouzdra, ale musím říct, že zatím nejsou vidět žádné škrábance nebo oprýskání. Co nebylo zrovna milé, tak asi po roce a půl se hodinky pokazily. Netuším, co bylo příčinou problému, ale šlo o to, že ač sekundová rafička lítala kolem jak mohla, tak minutová se ani nehla. Zkoušel jsem pár hodinářství v Brně, ale všude mi odmítli hodinky opravit, že prý nemají náhradní díly. V hodinářství v Olympii (kde Vostoky také prodávají) se mi je podařilo přesvědčit, aby alespoň hodinky poslali do originál Vostok servisu. Stálo mě to asi 1500 Kč, ale hodinky se po měsíci vrátily a od té doby šlapou jako hodinky :-) Před tím se zpožďovaly zhruba o 20 sekund za den. Od provedeného servisu dělají asi 5s za den. Originální řemínek jsem vyměnil za podobný černý RIOS ze Strapshopu, hodinky se s ním nosí příjemněji. Luminiscence není nijak oslnivá. Po nasvícení svítí poměrně hodně, ale rychle to uvadá.

Přiložený soubor  IMG_1980.JPG   194,36K   286 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_1985.JPG   154,72K   298 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_1979.JPG   113,85K   298 Počet stažení

 

V lednu 2013 jsem byl nemocný a jak jsem ležel v horečkách, tak jsem pocítil nutkání sehnat nějaký Rolex Submariner homage. Nejjednodušší cestou se zdál být model Invicta 8926OB. Podařilo se mi sehnat právě model s "coin edge" á la Submariner a přitom už s novějším strojkem NH35A tuším od Seika. V té době se totiž už model 8926 dělal s lunetou podobnou hodinkám Omega Seamaster. Před koupí jsem sbíral informace na WUS, díval jsem se na videa na Youtube a všude se mluvilo o tom, že za ty prachy to je bezkonkurenční nabídka. Je a není. Hodinky jsou pěkné, vzhled je klasika. Tah působí na omak spíše plechově, ale na pohled vypadá pěkně, zvlášť jeho kombinace leštěných a broušených ploch. Lumi po nasvícení svítí pěkně, ale taky poměrně rychle vadne, podobně jako Vostoky. Šroubovací korunka mě trošku vytáčí při nastavování, protože když ji člověk odšroubovává, tak ještě není úplně ze závitu venku, ale už se pohybuje datumovka, takže po nastavení času to pak chce ještě korigovat datum. Strojek dělá asi 8 - 10 sekund do mínusu za den. Taky se mi moc nelíbí vteřinová ručička. Má sice pěkné zakončení se znakem výrobce, ale štve mě kulička na jejím opačném konci. V porovnání se Suby ji má blíž ke konci a působí to na mě takovým neohrabaným dojmem, narozdíl od Submarinerů (něco jako kladivo vs. šíp). Blbě se to vysvětluje, ale snad chápete, co tím myslím. Celkově za cenu pod 3 tisíce to není špatný kup, ale prostě detaily výsledný dojem kazí. Uvidím, co s nimi dál. Pokud člověk nelpí na ceně, tak bych si spíš připlatil za Steinhart Ocean 1 nebo něco podobného.

 

Přiložený soubor  IMG_1974.JPG   134,2K   301 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_1971.JPG   201,45K   294 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_1989.JPG   90,16K   286 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_1967.JPG   103,46K   293 Počet stažení

 

Ještě v létě 2013 jsem měl pocit, že nutně potřebuju nějaké cestovní/expediční/funkční hodinky, takže jsem pořídil Timex Expedition. Jsou trošku menší, také nárazuvzdorné. Mají indiglo, které se spouští zamáčknutím korunky. Často se stává, že pokud se rukou o něco opřete, tak se korunka zamáčkně o ohnuté zápěstí a světýlko se spustí. Nosí se moc příjemně, řemínek je na pohled moc pěkný, na omak také, ale prošití se začalo párat tam, kde to drží sponu. Musel jsem si zahrát na švadlenku. Zrovna dnes, po roce a půl v nich došla baterie. Otázka je, jak dlouho běžely v tom obchodě, takže zatím z toho závěr nedělám.

Přiložený soubor  IMG_2040.JPG   133,55K   291 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_2037.JPG   85,09K   283 Počet stažení

 

Jaro 2014 ke mně zaválo hodinky Casio ProTrek PRG270. Vracel jsem se od klienta, měl jsem nějakou špatnou náladu a v Olomouci zrovna rušili prodejnu, taže by byl hřích jim je tam za ty 2500 Kč nechat :-) A nutně jsem je samozřejmě potřeboval, protože jsme v létě měli naplánovanou dobrodružnou výpravu se stany a spacáky. Nosil jsem je v podstatě celé léto. Gumový řemínek jsem vyměnil za černý Nato strap. Viděl jsem na netu, že se dají pořídit adaptéry na hodinky tak, aby se na ně vešel široký 20/22mm Nato strap. Já jsem pořídil 18mm tak, aby se na ně dal připevnit i bez adaptérů. Ze začátku to vypadalo trošku nepatřičně k velikosti hodinek, ale celkem rychle jsem si zvykl a vůbec mi to pak už nepřišlo. Bylo to na léto příjemnější než guma. Tu jsem tam teď zase vrátil na zimu. Hodinky jsou výborně funkční, výškoměr i barometr funguje spolehlivě. Kompas mi přišel trošku zmatený. Snažil jsem se ho zkalibrovat, ale při porovnání s klasickým kompasem tam byla vždy odchylka. Teploměr funguje také spolehlivě, dokonce jsem ho nahradil i za teploměr tělesné teploty. Prostě jsem ho strčil na 15 minut pod paži, abych si ověřil, jestli mám na dovolené horečku. Měl jsem, naměřil mi 38,8 a i jsem se tak cítil...

 

Přiložený soubor  IMG_1932.JPG   90,24K   264 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_1938.JPG   89,69K   257 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_1941.JPG   114,76K   259 Počet stažení

 

No a celé tohle povídání ukončím svým posledním přírůstkem z prosince 2014 - Seiko SRP309 New Orange Monster. Opět tomu chtěla náhoda a já šel kolem, když zrovna měli velké slevy, takže mě vyšly na 190 USD i s daní. A jsou totálně boží. Monstra se mi vždy líbily, nebyl jsem akorát úplně přesvědčený, že si je chci pořídit. Dal jsem si je na ruku, ale pořád to nebylo to vášnivé vzplanutí. Stačilo je ovšem půl dne nosit a jsem z nich nadšený. Zpracování je perfektní, lumi nemá v mé sbírce konkurenci a vydrží až do rána (sice jen slabě, ale pořád lze odečíst čas). Tah působí kvalitním dojmem, daleko lepší než Invicta. Teď je mám na černém Nato a vypadají taky dobře, tah se mi ale líbí víc. Uvažuju o oranžovém Natu nebo o oranžové gumě. No uvidíme. Mám je zatím pár dní, takže jsem nekritický. Do práce k obleku to ale asi úplně nebude to pravé :-)

 

Přiložený soubor  IMG_1925.JPG   134,63K   265 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_1928.JPG   100,83K   263 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_1915.JPG   70,8K   261 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_1921.JPG   105,14K   295 Počet stažení

 

A nakonec mi dovolte pár skupinových fotek:

 

Přiložený soubor  IMG_1896.JPG   182,25K   316 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_1912.JPG   121,66K   299 Počet stažení

 

 

 


Kontaktni email po dobu nefunkcnich SZ: tsunami-zavinac-email.cz.

 

Feedback na moje chování na fóru zanechte prosím zde: AndyAaron

Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.” - Norman Vincent Peale

 


#2 kdojinej

kdojinej

  Megazávislák

 • Member_50
 • 2 860 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Fanoušek značky:Plexiglass bombato

Publikováno 3.leden.2015 - 08:33

Hezký čtení:) Akorát na ty Invicty bych se vyprd.. :)#3 Pavel K.

Pavel K.

  Hledám ty správné...

 • Member_50
 • 2 307 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha
 • Fanoušek značky:Hodinky,běh,auta

Publikováno 3.leden.2015 - 09:14

Fajn příběh. Monstra jsem si pořídil před rokem pod stromek a kupodivu je mám furt :) Kdybych je sám nevyzkoušel nikdy bych nepochopil co na nich všichni mají. Jsou super. Manželka to tehdy okomentovala, že ošklivější hodinky jsem si koupit nemohl, ale dceři (17) se líběj moc.  A ty Certiny jsou taky moc hezký. Slušel by jim černý řemen s červeným prošitím :)


Pavel K.
AKTUALNĚ :,Fenix 3 Silver, vintage STRELA , vintage Pobeda, Casio AD-300, Seiko Quartz 7123, stopky Seiko S140, Měl jsem:Breitling Colt chronograph (A73380),Fortis B-42 Marinemaster, Fortis Pilot Professional, Tag Heuer Formula1 chrono, Alpina Startimer Chrono Big Date,Steinhart TRITON black (2x),Seiko SNJ017, Seiko SKX007, Seiko SNKF11,Seiko SNKF09,Seiko SNA413 Flightmaster , Seiko SBDC001,CASIO MDA-100-1B,Ruhla chronograph, Suunto t3 running pack,,Traser Super Sport Chrono Blue,Aviator 3105 (dvakrát), PRIM Diplomat,Certina DS Action,Seiko Monster SRP309J1,G-Shock G-7710, G-Shock GWM850-1V,Casio G-Shock GW3500B-1A...
„Jsme jako pavouci. Utkáváme si svůj život a pak se po něm pohybujeme. Jsme jako snílci, kteří sní a pak v tomto snu žijí..“
Moje nesmělé fotopokusy   a    Instagram  

 

  

 


#4 AndyAaron

AndyAaron

  There's No Easy Way Out

 • Member_50
 • 9 594 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Ja jsem vsude zdejsi...
 • Fanoušek značky:A neni to jedno? :-)

Publikováno 3.leden.2015 - 15:16

Díky kluci za reakce. Jsem teď dlouhodobě v US, takže se mi tu prodej řešit moc nechce, ale sám vnitřně cítím, že Invicty půjdou dřív nebo později z domu. Nejsem z nich prostě tak nadšenej, jak jsem čekal, že budu.

Na Certiny černej řemen s červeným prošitím taky zvažuju, myslím, že jsem to tu dokonce někde na foru viděl a vypadalo to moc pěkně. Teď ho ještě někde sehnat :-)

Chronobundus u mě jinak řádí dál. Dívám se po nějakých oblekovkách, líbí se mi buď Orient Bambino, nebo něco od Seika. Minulý týden jsem letěl vrtulníkem, na ruce jsem měl Certiny a nebylo to ono, takže nutně taky potřebuju nějaký pilotky :-) Někdy si říkám, že jsem rád za to, že mám hypotéku na byt a tudíž mám kam strkat peníze, protože dávat je do hodinek by mohlo skončit poměrně špatně :-D


Kontaktni email po dobu nefunkcnich SZ: tsunami-zavinac-email.cz.

 

Feedback na moje chování na fóru zanechte prosím zde: AndyAaron

Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.” - Norman Vincent Peale

 


#5 Honza.manta

Honza.manta

  Chronopacient

 • Member_50
 • 17 443 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha

Publikováno 3.leden.2015 - 16:21

Hezká chronozpověď. :D


Prim sport automat - a co je víc?
Tajemství úspěchu je slušnost a upřímnost.

Jakmile se jich zbavíte – dosáhnete všeho.

Email: Honza.mantazavináčseznam.cz


 


#6 Vit

Vit

  MegaXXLzávislák

 • Member_50
 • 9 857 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:MORAVA

Publikováno 3.leden.2015 - 17:26

Pěkně chronologicky seřazený vývoj, jsem zvědavý, kam se posuneš později.


Autor zastává myšlenku, kterou zároveň vyvrací.

 

Plavecké: Timex Ironman
Vintage: Prim, Doxa, Digitálky Lucerne, Seiko 5
Kapesní: patent Remontoir, Thiel, Omega, Doxa

HISTORIE:
Precista "ITALIAN" - PRS-20, Poljot Navigator alarm, Omega Geneve, Eterna Matic 1948, Alpha skeleton, Rainer Brand Panama, Vintage Doxa náramkkové, Waltham, Vintage Doxa náramkové z kapesních, Oris Artelier Big Date, Kemmner Marine, Precista PRS-9 CAF, LÜM-TEC V1, Seagull 1963, Edox Les Bemonts, Dievas Flieger, Frederique Constant WORLDTIMER, Zenith Port Royal V Dual Time, Tissot Heritage Chronometre, Glycine Airman 1953 LE, Breitling Navitimer, Perrelet Turbine,Schaumburg Urbanic MooN,
 

PRODÁVÁM

MAURICE LACROIX čtvercové kolo,

Nic, sám mám málo.


ZAJÍMAVOSTI
Zajímavé články o hodinkách, Hod. ikony a jejich vyzyvatelé, Milníky značky RolexBRONZOVÁ L.E. Lum-Tec , LUM TEC RR2 ,LÜM-TEC B34, Corum Bubble,

Přeložil jsem knihu ROLEX SUBMARINER STORY a pracuji na překladu knihy STORY ROLEX EXPLORER, TURN-O-GRAPH (DATEJUST), MILGAUSS A YACHT MASTER do češtiny. Pokud by jste měli zájem, ozvěte se mi, ukázky ZDE.


#7 villain83

villain83

  MegaXXLzávislák

 • Member_50
 • 9 226 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Hradec Králové

Publikováno 3.leden.2015 - 17:28

pěkný to máš,mě se líbej ty Timexy#8 AndyAaron

AndyAaron

  There's No Easy Way Out

 • Member_50
 • 9 594 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Ja jsem vsude zdejsi...
 • Fanoušek značky:A neni to jedno? :-)

Publikováno 3.leden.2015 - 19:00

Moc díky za pozitivní ohlasy. Nejsou to žádné unikátní kousky, ze kterých by člověk sedl na zadek, ale mám je rád. Snažím se i v tomhle posouvat trošku víc hodinářským směrem. Největší limit jsou samozřejmě finance. Plat mám sice poměrně slušný, ale vždy se člověk musí rozhodovat, jestli chce opravdu další hodinky, nebo to radši nechá na novou ledničku/kolo/auto (každý si asi doplní, co je pro něj aktuální). V současné době bych tedy více než 20 - 30 tis. Kč za hodinky nedal a i to bych musel hodně zvažovat. Proto mám ve sbírce spíš levnější kousky. Nemám v sobě navíc tu disciplínu, kdy bych si řekl, že budu odkládat malé částky a našetřím si třeba na dražší hodinky... Každopádně Moony nebo Submarinery jsou mým snem.

 

Dnes je tu poměrně hnusně, tak sedím u netu a koukám na ty Bambina. Narazil jsem ještě na jedny pilotky od Orientu. Vypadají poměrně zajímavě, nahlodal mě modrý ciferník, to se hned tak u pilotek nevidí. Škoda, že nemají průzor na strojek a ta korunka taky působí tak obyčejně...

http://www.longislan..._p/er2a004d.htm


Kontaktni email po dobu nefunkcnich SZ: tsunami-zavinac-email.cz.

 

Feedback na moje chování na fóru zanechte prosím zde: AndyAaron

Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.” - Norman Vincent Peale

 


#9 AndyAaron

AndyAaron

  There's No Easy Way Out

 • Member_50
 • 9 594 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Ja jsem vsude zdejsi...
 • Fanoušek značky:A neni to jedno? :-)

Publikováno 18.leden.2015 - 18:11

Dnes vyšla dokonale předpověď a máme v NY poměrně hnusně. Hodil jsem Monstra na NATO a dal je pod okap. Jsou neuvěřitelně fotogenický :-)

 

Přiložený soubor  IMG_2093.JPG   65,5K   149 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_2085.JPG   73,51K   153 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_2087.JPG   98,39K   151 Počet stažení

 

Různé využití :-) Ovšem na jízdu samotnou bych je tam nenechával, nemuselo by to dopadnout nejlíp...

Přiložený soubor  IMG_2104.JPG   64,24K   150 Počet stažení

 

Jak jsem říkal, je tu škaredě, tak mě ani tak nemrzí, že musím trávit neděli u černého soustruhu. Aspoň jsem našel chvilku vyfotit nový přírůstek ve sbírce. Orient Bambino ER2400EW. Pořídil jsem si je jako oblekovky do práce.

Přiložený soubor  IMG_2061.JPG   67,08K   150 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_2062.JPG   58,31K   151 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_2063.JPG   62,92K   156 Počet stažení

 

Snaha o vyfocení modrých rafiček. Na fotkách to tak nevynikne, ale jsou moc pěkné.

Přiložený soubor  IMG_0353.JPG   183,29K   157 Počet stažení

 

Obecně bych řekl, že rozdíl Bambino versus Monstra je ten, že Monstra naživo vypadají poměrně normálně, ale dají se s nima udělat krásné fotky. Bambina narozdíl vypadají naživo moc pěkně, ale na fotkách to není ono. Aspoň na těch mých fotkách :-)

 

 

 


Kontaktni email po dobu nefunkcnich SZ: tsunami-zavinac-email.cz.

 

Feedback na moje chování na fóru zanechte prosím zde: AndyAaron

Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.” - Norman Vincent Peale

 


#10 kuncák7

kuncák7

  apac se skalpem

 • Member_50
 • 14 558 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha
 • Fanoušek značky:jídlo, sport, ženský-časem se pořádí koníčků mění

Publikováno 18.leden.2015 - 21:44

Mas to moc pekne srovnany i nafoceny. Na ty certiny bych jeste mozna zkusil tah ( cerna kuze,cervene prositi je jasna volba) . A k tem orientum- co jinej remen? Na tomhle me nijak neberou,ale kdyz si s tim vyhrajes,tak.....

#11 Kid_A

Kid_A

  MegaXXLzávislák

 • Member_50
 • 12 485 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha

Publikováno 19.leden.2015 - 01:21

Ty orienty nemaj chybu! A podia, ktery mas, sou nej model co certina udelala

Tento příspěvek byl upraven od Kid_A: 19.leden.2015 - 01:22


#12 AndyAaron

AndyAaron

  There's No Easy Way Out

 • Member_50
 • 9 594 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Ja jsem vsude zdejsi...
 • Fanoušek značky:A neni to jedno? :-)

Publikováno 19.leden.2015 - 02:09

Díky!

 

Ad Certina: O tahu jsem taky přemýšlel. Byl jsem se před nějakou dobou ptát u Hanáka v Brně a pokud si dobře pamatuju, tak mi řekli cenu za origo tah nějakých 1800 Kč, což mě v tu dobu celkem překvapilo a dál jsem to zatím neřešil. Černý s červeným prošitím mám jeden vybraný, ale zrovna není skladem, tak čekám, jestli/až naskladní. Taky jsem přemýšlel o řemenu typu racing/rally s děrováním (a ideálně červeným prošitím k tomu). Případně ještě koketuju s myšlenkou pořídit NATO v barvě trikolory, případně červeno-černý. Jen na čeném NATO cetiny ne-e.

 

Ad Orient: Řemen je lesklý a na první pohled nevypadá extra nic moc, ale nosí se pohodlně. Má šířku 21mm, takže výběr je trošku omezenější. Myslím si, že se hodinkám řemen vzoru á la krokouš hodí, takže bych případně vybíral něco podobného. Hladký mi k nim moc nejde. Nebo máte nějaké nápady? Moc rád si nechám poradit od zkušenějších. Myslím, že by se na ně hodil zužující se řemen, aby víc vynikly hodinky. Ten aktuální je poměrně široký.


Kontaktni email po dobu nefunkcnich SZ: tsunami-zavinac-email.cz.

 

Feedback na moje chování na fóru zanechte prosím zde: AndyAaron

Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.” - Norman Vincent Peale

 


#13 kuncák7

kuncák7

  apac se skalpem

 • Member_50
 • 14 558 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha
 • Fanoušek značky:jídlo, sport, ženský-časem se pořádí koníčků mění

Publikováno 19.leden.2015 - 17:30

Priznam se,ze "radit"moc neumim,ale nejsem zastancem zuzujicich se remenu (stejne jako NATO hadru),prijdou me,ze pak zmensuji hodinky. Jinak co neco nechat usit "na miru" od nekterehi mistniho ckena? Pak si muzes diktovat a ne jen vybirat z nabidky.

#14 AndyAaron

AndyAaron

  There's No Easy Way Out

 • Member_50
 • 9 594 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Ja jsem vsude zdejsi...
 • Fanoušek značky:A neni to jedno? :-)

Publikováno 19.leden.2015 - 18:23

Nechat usit na miru zni jako dobry napad. Budu to muset promyslet a mrknout kdo sije (z hlavy me napada akorat mistr Zrno). Akorat se priznam, ze bych nerad daval za remen vic nez za hodinky ;)


Kontaktni email po dobu nefunkcnich SZ: tsunami-zavinac-email.cz.

 

Feedback na moje chování na fóru zanechte prosím zde: AndyAaron

Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.” - Norman Vincent Peale

 


#15 zarkow

zarkow

  Kandidát závislosti

 • Member_50
 • 239 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:kousek od Uherské Hradiště
 • Fanoušek značky:Hudba, kolo, pes, káva

Publikováno 20.leden.2015 - 14:08

Kromě mistra Zrna bych vzpomněl i mistra Zekona a mistra Anelu. Určitě rádi poradí co a jak a rozhodně to nebude dražší než samotné hodinky.

Samozřejmě je to věc osobního vkusu, za sebe nejsem moc příznivec exotických vzorů na kůži, ale jako řemen pro formální příležitosti se mi hodně líbí černý cordovan s nekontrastním prošitím. Něco jak mívá u oblekových modelů Nomos, Junghans, či Stowa. Pro méně formální příležitosti je těch možností víc.#16 zarkow

zarkow

  Kandidát závislosti

 • Member_50
 • 239 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:kousek od Uherské Hradiště
 • Fanoušek značky:Hudba, kolo, pes, káva

Publikováno 20.leden.2015 - 17:57

I hnědý cordovan vypadá dobře http://www.intlwatch...ENT-Pics!/page3#17 AndyAaron

AndyAaron

  There's No Easy Way Out

 • Member_50
 • 9 594 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Ja jsem vsude zdejsi...
 • Fanoušek značky:A neni to jedno? :-)

Publikováno 20.leden.2015 - 19:02

Diky za tipy, to nevypada zle. Neco vic si k tomu nastuduju a uvidim. Mozna by stalo za to poresit jak hnedy, tak cerny, at to clovek muze sladit jak s paskem, tak s botama. Ne, ze bych nejak extra resil modu, ale... :-)


Kontaktni email po dobu nefunkcnich SZ: tsunami-zavinac-email.cz.

 

Feedback na moje chování na fóru zanechte prosím zde: AndyAaron

Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.” - Norman Vincent Peale

 


#18 AndyAaron

AndyAaron

  There's No Easy Way Out

 • Member_50
 • 9 594 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Ja jsem vsude zdejsi...
 • Fanoušek značky:A neni to jedno? :-)

Publikováno 26.leden.2015 - 04:35

Dnes jsem se dostal konečně ven na čerstvý vzduch. Vyrazil jsem prozkoumávat nová místa. Splečnost mi dnes dělala Casia:

Přiložený soubor  c1.JPG   114,13K   90 Počet stažení

 

K focení jsem využil i dočasně postavené objekty:

Přiložený soubor  c5.JPG   95,6K   86 Počet stažení

 

Přiložený soubor  c3.JPG   69,8K   85 Počet stažení

 

Přiložený soubor  c4.JPG   73,16K   86 Počet stažení

 

Ještě chvilku dobijeme baterii a hned zase půjdeme:

Přiložený soubor  c2.JPG   77,64K   85 Počet stažení

 

S sebou jsem ovšem vzal i Bambina, abych je konečně taky mohl na světle pořádně nafotit :photo:

Přiložený soubor  o3.JPG   93,59K   99 Počet stažení

 

Tak dlouho se člověk snaží nafotit modré rafičky...

Přiložený soubor  o1.JPG   73,15K   93 Počet stažení

 

Přiložený soubor  o2.JPG   85,95K   96 Počet stažení

 

...až se mu to povede

Přiložený soubor  o5.JPG   71,7K   96 Počet stažení

 

Tak doufám, že se líbí (a že už nepůsobí fialově).

 

Mám teď akorát takovou schizofrenii, že nevím, jestli Bambina házet sem do svého vlákna, nebo do vlákna o Bambinech... To jsou nervy! :worried_anim:

 


Kontaktni email po dobu nefunkcnich SZ: tsunami-zavinac-email.cz.

 

Feedback na moje chování na fóru zanechte prosím zde: AndyAaron

Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.” - Norman Vincent Peale

 


#19 ondralbc

ondralbc

  NE závislák

 • Member_50
 • 1 510 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:SR / ČR

Publikováno 26.leden.2015 - 10:00

Ty rucicky maji bohovskou barvu

#20 AndyAaron

AndyAaron

  There's No Easy Way Out

 • Member_50
 • 9 594 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Ja jsem vsude zdejsi...
 • Fanoušek značky:A neni to jedno? :-)

Publikováno 26.leden.2015 - 12:54

Diky! Maji. A nazivo je to jeste lepsi ;-)


Kontaktni email po dobu nefunkcnich SZ: tsunami-zavinac-email.cz.

 

Feedback na moje chování na fóru zanechte prosím zde: AndyAaron

Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.” - Norman Vincent Peale

 


Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Invicta 8926OB, Casio G9000 Mudman, Casio Pro Trek PRG 270, Certina DS Podium, Timex Reaf Gear, Timex Expedition