Přejít na obsah

Problém se sklíčkem u PS1 a také u PS2


Doporučené příspěvky

Jedním ze zajímavých úkazů je pro mě uložení skla u igenů. Dostal jsem je od kamaráda asi před týdnem a včera jsem čistil sklíčko a ozvalo se lupnutí, prasklina nikde ale radši jsem sundal lunetu a sklíčko vypadá jako kdyby bylo přilepené veřinovým lepidlem. Je to vůbec možné? A neměl by tam být nějaký armovací kroužek nebo těsnění? 

post-37833-0-54322100-1420543430_thumb.jpg

A druhou zajímavostí je sklo u mých Sportů 2. To jsem si nechal u hodináře vyměnit jelikož mi předchozí prasklo po pádu na zem. Na výměnu skla jsem čekal 14 dní a když jsem si je vyzvedl, asi hodinu po tom si všiml kamarád, kterému jsem je ukazoval, že jsou na nich praskliny. Neváhal jsem a hned jsem jel k hodináři a ten je bez slova přijal jako reklamaci, aniž by mi k tomu cokoliv řekl. Za 14 jsem si jel pro hodinky znovu a tentokrát jsem je podrobil zkoumavým pohledům a s velkou slávou jsem je přijal jako dokonalé. Uběhly 2 dny a na skle se objevily praskliny znovu. Ve své rezignovanosti, zklamání a nasrání jsem to v tuto chvíli odmítl řešit,ale teď uběhla doba, kdy mě zajímá proč. 

post-37833-0-68943700-1420543466_thumb.jpg

 

Díky za reakce a odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Igenů někdo asi nasazoval sklíčko bez lisu na sklíčka a zabrousil, aby šlo nasadit normální cestou a dolepil, aby nevypadávalo. Už jsem se s tím setkal vícekrát. 

U PS2 nevím, ale možná špatný úhel oblouku "hříbku" v lisu na sklíčka, který sklíčko přepružil a to nakonec popraskalo vnitřním pnutím, neboť byla přetažena hranice pružnosti. Ale lepší by bylo, aby se vyjádřil nějaký opravdový hodinář a ne hodinářoelektrozedník jako já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže asi musím najít schopnějšího hodináře, který se se sklíčkem popasuje tak jak má. Bohužel pochybuju, že sklíčko u igenů půjde dolů bez poškození a s nejakou vodotěsností radši taky počítat nebudu.. Každopádně díky, chtel jsem vědět od vás, zkušených primáků, jestli jste se s tím setkal.. Je ted nejaká dodatečná možnost utěsnení pro igeny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže asi musím najít schopnějšího hodináře, který se se sklíčkem popasuje tak jak má. Bohužel pochybuju, že sklíčko u igenů půjde dolů bez poškození a s nejakou vodotěsností radši taky počítat nebudu.. Každopádně díky, chtel jsem vědět od vás, zkušených primáků, jestli jste se s tím setkal.. Je ted nejaká dodatečná možnost utěsnení pro igeny?

 

Hodinář. Nebo poslat do Eltonu a nechat si tam dát nové sklíčko a korunku, ale to bude chvíli trvat, počítej tak řádově týdny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostal jsem je od kamaráda asi před týdnem a včera jsem čistil sklíčko a ozvalo se lupnutí, prasklina nikde ale radši jsem sundal lunetu .........................mňa by zaujímalo ako sa v domácich podmienkách dá sunadt luneta, .... poraď.

 

Ostrým nožíkem s tenkou čepelí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže asi musím najít schopnějšího hodináře, který se se sklíčkem popasuje tak jak má. Bohužel pochybuju, že sklíčko u igenů půjde dolů bez poškození a s nejakou vodotěsností radši taky počítat nebudu.. Každopádně díky, chtel jsem vědět od vás, zkušených primáků, jestli jste se s tím setkal.. Je ted nejaká dodatečná možnost utěsnení pro igeny?

Někdy mají hodináři sklíčka ze starých zásob, člověk si ani nevšimne a proletí roky, desetiletí... sklíčko nakřehne a už nevydrží tolik ... zato uši otupí a to tichounké zapraskání  je tak jemné, že by ho kolikrát nezaslechl ani pes...no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych,že ta krakelace je dána stářím plastu a jako nejjednodušší se mi jeví výměna skla v Eltonu .

Psal, že mu tam hodinář dával NOVÉ sklíčko, samozřejmě, že může být z nějakých EnZet, ale u nových skel je krakelace jako jev při nandání popsána v literatuře a odstranění plamenem také, nevidím důvod to nezkusit, aspoň to ověří v praxi a zkazit není co. Stačí to údajně "líznout" zapalovačem (ne na doutníky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkrátka se mi to nejeví.Buď je to sklo velké a při nalisování se zkrabatí /krakeluje/ což je špatně a nebo je to zestárlý plast s prasklinami přímo a to je také špatně.Potom bych té vodotěsnosti nevěřil.Má cenu riskovat hodinky z důvodu pár stovek za sklo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsi ale neoblomnej :bangin:j, tak nějaký důvod uvést mnou popsanou metodu do odborné literatury být musel, jinak by tam napsal autor, že po nasazení skla a výskytu krakelace sklo sejmi a zahoď.  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem byl vyzvednout své Sporty 2 a mimo jiné jsem chtěl vyměnit i sklíčko.Hodinář mi to rozmluvil,že nemá origo. a je problém s armovákem,že by to musel brousit,jestli se v nich koupu atd.

Mám jenom malinkou prasklinku,tak na to kašlu.

Bylo vidět,že se mu do toho nechce....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem byl vyzvednout své Sporty 2 a mimo jiné jsem chtěl vyměnit i sklíčko.Hodinář mi to rozmluvil,že nemá origo. a je problém s armovákem,že by to musel brousit,jestli se v nich koupu atd.

Mám jenom malinkou prasklinku,tak na to kašlu.

Bylo vidět,že se mu do toho nechce....

Sklíčka na sporty jsou problém ,málo který hodinář má origo armovací ,nejlepší je sklíčko objednat v eltonu a u hodináře nechat osadit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...