Přejít na obsah

Nezname zlate vintage hodinky


Tommek

Doporučené příspěvky

Dobry den vsem, rad bych vas pozadal o radu. Do rukou se mi dostaly zlate, vintege hodinky nezname znacky po babicce.

Protoze, pro mne nemaji zadnou sentimentalni hodnotu, rozhodl jsem ze je zpenezit.

Navstivil jsem 2 starozitnictni a v obou mi rekli, ze hodinky nemaji zadnou historickou/sberatelskou hodnotu a ze maji pouze cenu zlata, tedy vaha * vykupni cena gramu.

Jako spravnemu nevericimu Tomasovi mi to trosku vrta hlavou. Navic jsou na nich blize neurcene kaminky (brilianty)?

Jaky postup byste mi v me situaci poradili?

Moc dekuji za rady!

Tom

post-25747-0-94674000-1420627346_thumb.jpg

post-25747-0-41452400-1420627351_thumb.jpg

post-25747-0-15330300-1420627365_thumb.jpg

post-25747-0-60548200-1420627375_thumb.jpg

post-25747-0-44833200-1420627390_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Tommek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sběratelská hodnota takových hodinek je minimální. Pokud si je nechceš nechat jako památku, tak máš tyto možnosti:

1. zkusit prodat na ebay

2. když prodat na zlato, tak rozebrat, zvážit bez strojku a spočítáš si kolik dostaneš. V dobrém zlatnictví by taky měli umět vybrat ty kamínky a prověřit, jestli jsou to diamanty či ne (můžou být, nejsem expert, ale v té době zirkony asi moc nefrčely). To bych si nechal prověřit nezávisle ve více zlatnictví (aby tě nenapálili).

No a nakonec prodat zlato a zkustit i ty kameny.

 

Případně nejprve prověřit var.2 a poté zkusit prodat na ebay za víc :). Hodinky vypadají celkem zachovale a v zahraničí se může najít někdo, kdo za ně dá více, než cenu zlata (či kamenů). U nás asi ne.

Nicméně nevím, jestli se dá ověřit kamínek bez jeho vybrání z pouzdra, myslím, že asi ne.

 

Ještě si prověř ten pásek i řetízek, zda mají punc a jsou taky zlaté. Podle těch fotek by mohly být a máš o pár gramů zlata více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, obema vam dekuji za tipy!

 

Zacnu od spoda, rovnez retizek je zlaty, s puncem.

Zajimava myslenka je s tema kaminkama, ze zirkony v te dobe asi moc nefrcely, kdo by taky do zlatych hodinek daval neco jineho nez brililanty ze  :ph34r:

 

Nejvetsi problem bude s poctivym zlatnikem, nezna nahodou nekdo nekoho v Ostrave a okoli?

 

Diky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...