Přejít na obsah

Fotka

orient ray - sklo

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 Ruiz.aw

Ruiz.aw

nothingmen

• Member_50
  • 1 009 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:Bydlí

Publikováno 7.leden.2015 - 20:33

Ahoj, měl bych otázku. Na orient ray je minerální sklo, netuší někdo jestli je obyčejné, nebo nějak upravené, jako u seika. Mám takový dojem, ze se to už řešilo, ale nemůžu to dohledat. Díky.

Reference: http://forum.chronomag.cz/?/topic/80526-ruizaw/?hl=ruiz.aw

email: ruiz.aw/zavináč/seznam.cz

#2 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 6 510 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Na cestě
  • Fanoušek značky:Ω ♛

Publikováno 7.leden.2015 - 20:46

Dle oficiálního popisu obyčejný minerál. 

#3 Ruiz.aw

Ruiz.aw

nothingmen

• Member_50
  • 1 009 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:Bydlí

Publikováno 7.leden.2015 - 21:09

Díky, nevadí, já jsem na hodinky hodnej:-) .... Tak jsem objednal jedny oranjes.

Reference: http://forum.chronomag.cz/?/topic/80526-ruizaw/?hl=ruiz.aw

email: ruiz.aw/zavináč/seznam.cz

#4 Hodo65

Hodo65

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 310 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 23.duben.2015 - 15:12

Tak se mi konečně povedlo na svejch Orient Ray škrábnout sklo a to zrovna tak, že je rejha skoro přes půl sklíčka. Snažil jsem se to přeleštit, ale škrábanec je o skleněnou desku stolu a je to moc hluboký. Zvažuju, že bych ho nechal vyměnit a nechal tam dát safír s antireflexem. Nechával už někdo z vás provést tuto výměnu, případně kde a cca kolik ta sranda stála? Je mi jasný, že ekonomicky to asi smyslu moc nemá, spíš žádnej, ale k hodinkách mám zvláštní vztah a ekonomika případný výměny za safír nehraje zas až tak důležitou roli. Díky za případný info.

#5 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 6 510 příspěvků(y)

Publikováno 23.duben.2015 - 15:32

Antireflex bych dával jen pokud nemáš modrý ciferník, tam bych se bál, že to naruší tu super barvu. Cenu počítej do litra, udělá to každý lepší hodinář.

#6 Hodo65

Hodo65

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 23.duben.2015 - 15:50

Díky moc za info a zároveň za upozornění s tím AR, samozřejmě ciferník mám modrej. Že by to mohlo nakopnout tu barvu ciferníku mě fakt nenapadlo. Zkusím tedy příští tejden skočit za p. Frýdlem a pořešit to s ním osobně. Pak dám případně vědět, jak jsem pochodil. Ještě jednou díky.

#7 Jeňa

Jeňa

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 250 příspěvků(y)
  • Bydlí:Morava

Publikováno 5.květen.2015 - 20:38

Díky moc za info a zároveň za upozornění s tím AR, samozřejmě ciferník mám modrej. Že by to mohlo nakopnout tu barvu ciferníku mě fakt nenapadlo. Zkusím tedy příští tejden skočit za p. Frýdlem a pořešit to s ním osobně. Pak dám případně vědět, jak jsem pochodil. Ještě jednou díky.

Chci se zeptat, zda proběhla výměna původního sklíčka za safírové. Také o takové změně uvažuji. 

#8 Hodo65

Hodo65

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 6.květen.2015 - 00:34

Zatím výměna za safír ještě neproběhla. Byl jsem minulej tejden u pana Frýdla a při dotazu na safír mi sdělil, že se ho pokusí do Rayů obstarat a dá mi vědět. V pondělí mi volal, že bohužel standardně safír není možno sehnat, takže jedině výroba na zakázku s předpokladem ceny za samotné sklo cca 4 tis. Kč nebo variantně výměna minerálního cca za 7 stovek. I když k hodinkám mám silnej vztah (dárek), dát za safír skoro 2x tolik, co stojej hodinky, mi přišlo jako hodně nepřiměřený. Dnes jsem se byl u pana Frýdla domluvit, pokud si safírový sklo někde seženu, výměnu by provedl bez problémů, i když materiál nebude od něj. Zřejmě tedy safír pořídím z Orientuhren - http://www.orientuhr...elle-p-488.html, safír vyjde i s poštou na cca 2 tisíce, což taky není zrovna láce, ale to už bych snad zkousnul. Safír by měl bejt přímo dělanej pro Raye, protože svýho času tam prodávali modifikovanou verzi Rayů právě s tímhle safírem a lepší luminiscencí. Bohužel nikde jinde jsem na samotný safírový sklo nenarazil.  Ještě se zkusím popídit někde jinde, ale věnoval jsem tomu relativně dost času a na safír pro Raye jsem nikde jinde nenarazil. Takže kdyby náhodou někdo věděl o jiným zdroji, dovolil bych si poprosti o info.

#9 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 6 510 příspěvků(y)

Publikováno 6.květen.2015 - 15:08

Tady umí levněji http://www.ebay.com/...Y-/111480486935

#10 Hodo65

Hodo65

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 6.květen.2015 - 15:25

Moc díky za odkaz :notworthy: . Kouknout se na Ebay mě vůbec nenapadlo, amatéřina.

Edit: Tak bohužel "Does not ship to Czech Republic" ... no, zkusím prodejce zkontaktovat, jestli by to přece jen neposlal.

Tento příspěvek byl upraven od Hodo65: 6.květen.2015 - 15:28

#11 Jeňa

Jeňa

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 8.květen.2015 - 08:12

Nevlastním sice Orient Ray, ale vzhledem k tomu, že se zde jedná o náhradu minerálu safírovým sklíčkem, snad to sem patří. Mám hodinky Orient Millenium (FD0E001W) a napadlo mě, zda by se dalo jejich minerální sklíčko nahradit safírem z hodinek Orient Vintage (FD0F001W). Znáte rozměry sklíčka na Orient Vintage? Co si o tom myslíte? Oboje hodinky najdete tady: http://www.orient-wa.../?category_id=4

#12 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 6 510 příspěvků(y)

Publikováno 8.květen.2015 - 10:16

Je to nesmysl. Nejlepší bude, když si koupíš ty samé, ale s logem Orient Star. Dostaneš safír, lepší stroj s průhledem a lepší tah.

WZ0121FD-1.jpg

#13 Jeňa

Jeňa

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 8.květen.2015 - 12:10

Jenže já už ty hodinky mám, dostal jsem je za doktorát, takže je dávat pryč nebudu. Chtěl jsem je pouze vylepšit:-)

#14 Hodo65

Hodo65

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 8.květen.2015 - 12:51

Tak jen hlásím, že prodejce z odkazu od Liqida (ještě jednou díky :notworthy: ) mi ten safír nakonec pošle, přestože normálně ČR nemá na seznamu zemí, kam zasílá. Dnes v noci jsem zaplatil přes Paypal, prodejce přislíbil zaslání hned v sobotu. Budu případně průběžně informovat. Na Orientuhren jsou uváděny rozměry skla 31,0 x 3,00 mm, u prodejce z Ebay je udáváno 31,0 x 2,90 mm, tak doufám, že ta o fous menší tloušťka nebude problém.

#15 Atos

Atos

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 9.květen.2015 - 09:34

Tak jen hlásím, že prodejce z odkazu od Liqida (ještě jednou díky :notworthy: ) mi ten safír nakonec pošle, přestože normálně ČR nemá na seznamu zemí, kam zasílá. Dnes v noci jsem zaplatil přes Paypal, prodejce přislíbil zaslání hned v sobotu. Budu případně průběžně informovat. Na Orientuhren jsou uváděny rozměry skla 31,0 x 3,00 mm, u prodejce z Ebay je udáváno 31,0 x 2,90 mm, tak doufám, že ta o fous menší tloušťka nebude problém.

Ahoj Hodo,

chystám se na koupi modrých Orient Ray a také plánuji výměnu sklíčka za safírové. Budu ti velice vděčný, když napíšeš, jak to dopadlo a případně přidáš i nějaké fotografie :)

#16 ABCDE

ABCDE

12345

• Member_50
  • 577 příspěvků(y)
  • Bydlí:v 3+1 s balkónem
  • Fanoušek značky:Zákaz zastavení

Publikováno 9.květen.2015 - 10:30

Ray-e se safírem by byly parádní, ale já bych to měnil až po poškození minerálu

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

#17 Hodo65

Hodo65

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 9.květen.2015 - 10:59

Určitě dám vědět, jak to dopadlo. Až dorazí safír, skočím s tím k p. Frýdlovi a pokud se neobjeví nějakej problém, hodím sem pak i fotku. Na základě rady od Liqida jsem objednal tu verzi bez antireflexu. Ale jak píše ABCDE, taky bych výměnu dělal, až se povede minerál poškodit, což byl i můj případ.

#18 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 6 510 příspěvků(y)

Publikováno 9.květen.2015 - 12:08

Já bych menší tloušťku viděl jako výhodu. Ono to sklo totiž přesahuje přes lunetu a u mě proto schytalo ránu, být nižší, tak je je OK.

Přiložený soubor (y)

#19 Hodo65

Hodo65

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 9.květen.2015 - 12:21

Zase to pak zároveň se sklem možná víc odnese i luneta :D . Ale to zatím neřeším, hlavně aby to vůbec přišlo (byť prodejce na Ebay vapadá dost solidně) a šlo to bez problémů vyměnit za původní minerál. Pak uvidíme ... Dám určitě vědět.

#20 Hodo65

Hodo65

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 24.květen.2015 - 23:09

Tak safír je od poloviny tejdne doma a buď v pondělí nebo v úterý se zastavím u p.Frýdla. Bohužel dorazilo ve středu, takže osobně jsem ho už tento týden nezachytil. Jsem zvědavej, jestli to půjde bez problémů osadit, ani jsem to nevybaloval, takže rozměry jsem nekontroloval.