Přejít na obsah

orient ray - sklo


Ruiz.aw

Doporučené příspěvky

  • po měsících...

Tak se mi konečně povedlo na svejch Orient Ray škrábnout sklo a to zrovna tak, že je rejha skoro přes půl sklíčka. Snažil jsem se to přeleštit, ale škrábanec je o skleněnou desku stolu a je to moc hluboký. Zvažuju, že bych ho nechal vyměnit a nechal tam dát safír s antireflexem. Nechával už někdo z vás provést tuto výměnu, případně kde a cca kolik ta sranda stála? Je mi jasný, že ekonomicky to asi smyslu moc nemá, spíš žádnej, ale k hodinkách mám zvláštní vztah a ekonomika případný výměny za safír nehraje zas až tak důležitou roli. Díky za případný info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za info a zároveň za upozornění s tím AR, samozřejmě ciferník mám modrej. Že by to mohlo nakopnout tu barvu ciferníku mě fakt nenapadlo. Zkusím tedy příští tejden skočit za p. Frýdlem a pořešit to s ním osobně. Pak dám případně vědět, jak jsem pochodil. Ještě jednou díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Díky moc za info a zároveň za upozornění s tím AR, samozřejmě ciferník mám modrej. Že by to mohlo nakopnout tu barvu ciferníku mě fakt nenapadlo. Zkusím tedy příští tejden skočit za p. Frýdlem a pořešit to s ním osobně. Pak dám případně vědět, jak jsem pochodil. Ještě jednou díky.

Chci se zeptat, zda proběhla výměna původního sklíčka za safírové. Také o takové změně uvažuji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím výměna za safír ještě neproběhla. Byl jsem minulej tejden u pana Frýdla a při dotazu na safír mi sdělil, že se ho pokusí do Rayů obstarat a dá mi vědět. V pondělí mi volal, že bohužel standardně safír není možno sehnat, takže jedině výroba na zakázku s předpokladem ceny za samotné sklo cca 4 tis. Kč nebo variantně výměna minerálního cca za 7 stovek. I když k hodinkám mám silnej vztah (dárek), dát za safír skoro 2x tolik, co stojej hodinky, mi přišlo jako hodně nepřiměřený. Dnes jsem se byl u pana Frýdla domluvit, pokud si safírový sklo někde seženu, výměnu by provedl bez problémů, i když materiál nebude od něj. Zřejmě tedy safír pořídím z Orientuhren - http://www.orientuhren.de/safirglas-entspiegelt-fuer-alle-cememfem65-modelle-p-488.html, safír vyjde i s poštou na cca 2 tisíce, což taky není zrovna láce, ale to už bych snad zkousnul. Safír by měl bejt přímo dělanej pro Raye, protože svýho času tam prodávali modifikovanou verzi Rayů právě s tímhle safírem a lepší luminiscencí. Bohužel nikde jinde jsem na samotný safírový sklo nenarazil.  Ještě se zkusím popídit někde jinde, ale věnoval jsem tomu relativně dost času a na safír pro Raye jsem nikde jinde nenarazil. Takže kdyby náhodou někdo věděl o jiným zdroji, dovolil bych si poprosti o info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc díky za odkaz :notworthy: . Kouknout se na Ebay mě vůbec nenapadlo, amatéřina.

Edit: Tak bohužel "Does not ship to Czech Republic" ... no, zkusím prodejce zkontaktovat, jestli by to přece jen neposlal.

Upraveno uživatelem Hodo65
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevlastním sice Orient Ray, ale vzhledem k tomu, že se zde jedná o náhradu minerálu safírovým sklíčkem, snad to sem patří. Mám hodinky Orient Millenium (FD0E001W) a napadlo mě, zda by se dalo jejich minerální sklíčko nahradit safírem z hodinek Orient Vintage (FD0F001W). Znáte rozměry sklíčka na Orient Vintage? Co si o tom myslíte? Oboje hodinky najdete tady: http://www.orient-watch.com/products/category/?category_id=4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jen hlásím, že prodejce z odkazu od Liqida (ještě jednou díky :notworthy: ) mi ten safír nakonec pošle, přestože normálně ČR nemá na seznamu zemí, kam zasílá. Dnes v noci jsem zaplatil přes Paypal, prodejce přislíbil zaslání hned v sobotu. Budu případně průběžně informovat. Na Orientuhren jsou uváděny rozměry skla 31,0 x 3,00 mm, u prodejce z Ebay je udáváno 31,0 x 2,90 mm, tak doufám, že ta o fous menší tloušťka nebude problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jen hlásím, že prodejce z odkazu od Liqida (ještě jednou díky :notworthy: ) mi ten safír nakonec pošle, přestože normálně ČR nemá na seznamu zemí, kam zasílá. Dnes v noci jsem zaplatil přes Paypal, prodejce přislíbil zaslání hned v sobotu. Budu případně průběžně informovat. Na Orientuhren jsou uváděny rozměry skla 31,0 x 3,00 mm, u prodejce z Ebay je udáváno 31,0 x 2,90 mm, tak doufám, že ta o fous menší tloušťka nebude problém.

Ahoj Hodo,

chystám se na koupi modrých Orient Ray a také plánuji výměnu sklíčka za safírové. Budu ti velice vděčný, když napíšeš, jak to dopadlo a případně přidáš i nějaké fotografie :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě dám vědět, jak to dopadlo. Až dorazí safír, skočím s tím k p. Frýdlovi a pokud se neobjeví nějakej problém, hodím sem pak i fotku. Na základě rady od Liqida jsem objednal tu verzi bez antireflexu. Ale jak píše ABCDE, taky bych výměnu dělal, až se povede minerál poškodit, což byl i můj případ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jen hlásím, že prodejce z odkazu od Liqida (ještě jednou díky :notworthy: ) mi ten safír nakonec pošle, přestože normálně ČR nemá na seznamu zemí, kam zasílá. Dnes v noci jsem zaplatil přes Paypal, prodejce přislíbil zaslání hned v sobotu. Budu případně průběžně informovat. Na Orientuhren jsou uváděny rozměry skla 31,0 x 3,00 mm, u prodejce z Ebay je udáváno 31,0 x 2,90 mm, tak doufám, že ta o fous menší tloušťka nebude problém.

 

Já bych menší tloušťku viděl jako výhodu. Ono to sklo totiž přesahuje přes lunetu a u mě proto schytalo ránu, být nižší, tak je je OK.

post-22647-0-38762000-1431169694_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase to pak zároveň se sklem možná víc odnese i luneta :D . Ale to zatím neřeším, hlavně aby to vůbec přišlo (byť prodejce na Ebay vapadá dost solidně) a šlo to bez problémů vyměnit za původní minerál. Pak uvidíme ... Dám určitě vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak safír je od poloviny tejdne doma a buď v pondělí nebo v úterý se zastavím u p.Frýdla. Bohužel dorazilo ve středu, takže osobně jsem ho už tento týden nezachytil. Jsem zvědavej, jestli to půjde bez problémů osadit, ani jsem to nevybaloval, takže rozměry jsem nekontroloval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...