Přejít na obsah

DEPRESE


t2

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 126
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...
  • po měsíci...

Jo jo, to je už klinická smrt. Já jeden novej sehnal na verzi DW-6000G a stejně je malinko chycenej. Horní hrana s nápisama je lesklejší a malinko lepí. Přitom jsem za něj vystřelil docela dost. Když přišel, rozbalil jsem ho a skoukl, tak byl OK. A když jsem ho vyndal za asi dva měsíce z obalu znovu a použil, tak jsem zjistil, že už je takhle chycenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je naprt ta degradace plastu. jako u plastovych digi dobry no, tam se omezena zivotnost holt da ocekavat a resej ji akorat sberatele jako vy (jakoze nic proti, sympaticka uchylka :) ). ale ja mam pekny mechanicky seika srp025 a ty maji plastovou ochranu korunky. hodinky jako takovy by mohly bejt vecny, ale ta ochrana po cca 7 letech zacala degradovat, proste ten plast znicehonic zmeknul a normalne se da skrabat nehtem a jakoby lepi. a zrovna tenhle dil se taky asi neda sehnat. fakt picovina davat tohle na jinak celoocelovy hodinky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle fakt nechápu. Bezel je měkej a pomáhá tlumit nárazy. Je první na ráně. Jako kdyby vám řekli v autorizovaném autoservisu, že tlumiče nebo brzdový destičky se jako náhradní díl nedají koupit. 

Vždyť by na tom trhli, géčka tlačí jako něco víc. Sběratelé by jim za ten díl rádi zaplatili. Vývoj by je stál nula, formu už maji taky hotovou. Tak proč?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpoved je bohuzel zrejma - bussinnes. Kdo by si kupoval nove veci, kdyby se daly ty stare lehce a levne opravit?

 

Na druhou stranu, nejakej rok to vydrzelo, ne? Treba rychlovarna konvice apod. vydrzi podstatene mene... jestli Te to tedy utesi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, přesně tak. Zrovna jsem to sem chtěl psát. Teď chtějí čulibrci z EU udělat, že výrobci budou muset povinně dodávat náhradní díly 7 let od ukončení výroby, a to už Casio splňuje dávno. Po tak dlouhé době by to od nich potom chtěli opravdu jen sběratelé a srdcaři a to by se jim v nějakých sériích pro těch pár lidí nevyplatilo. A navíc - dneska by dobře nevydělávali ti, co se k původním dílům nějak dostali, viz ten bezel, co jsem sehnal já...

 

 

Odpoved je bohuzel zrejma - bussinnes. Kdo by si kupoval nove veci, kdyby se daly ty stare lehce a levne opravit?

Na druhou stranu, nejakej rok to vydrzelo, ne? Treba rychlovarna konvice apod. vydrzi podstatene mene... jestli Te to tedy utesi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bussinnes? Prodat za 10 dolarů něco co vyrobím za 10 centů není dobrý bussines? Vždyť píšu že je to nic nestojí. Dokud budou bouchat bezely pro jiný modely tak výroba stávajících nebo starých je skoro zadara.  G shock je pro Casio imagemaker. Podpořit by ho mohli už pro zvýšení povědomí o značce. Kolik vidělal VW group na Veyronu? ... Ale stejně ho udělal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o objem. Casio se soustředí na velké kolekce, to není nějaká švýcarská pidiznačka, kde šudlají ručně pár kousků za rok a potom je patřičně natáhnou, aby se uživili. Kolik by i při velkém zisku na jednom kousku těch starých bezelů prodali po celém světě? Třeba zrovna ty DW-6000. Tak 1000, víc ne... A když už někdy něco přestanou dělat, tak už to pak neoprašujou. Třeba dávají formy do šrotu. Nebo se formy opotřebujou a nový už nepřipravujou. Třeba pásky na CGW-50/TGW-100/DGW-30 se dělají pořád, i když už jsou to 30 let staré hodinky, ale až to jednou dělat přestanou, tak už se k tomu asi taky nikdy nevrátí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Nejen že jsem v archivu nenašel co jsem hledal, ale naopak jsem našel něco co jsem najít nechtěl. Fungl nový pásek. Ach jo to mi dělá jen Casio. Mám tam ještě starší pásky a ty jsou ok. To samé dělají pásky na hodinkách ve vitríně. Casio snad používá plánovanou životnost pásků.

wIMG_20210303_112832.jpg.d830bd44dff6183c69e3d682d6d4805f.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je fakt divný. Jestli ono Casio v nějaké době nepodlehlo vlně požadavků na bio odbouratelné plasty. Zrovna nedávno mi psal kámoš, co si pořídil nóbl Mercedes někde tuším z roku 1995 a tehdy to prý u Benze právě zavedli. Takže dnes je kompletní elektrika toho auta na výměnu. Ale to jsou jen mé spekulace.
Taky tu mám pár běžně nošených Casií z 90. let na původní klasické černé gumě a pásky jsou bez prasklin i po těch více než 20 až 30 letech. Pravda je, že velká část mých Casií původní gumáky neměla už v době, kdy jsem je kupoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...