Přejít na obsah

Jake knihy prave ctete nebo co dobreho jste cetli?


Doporučené příspěvky

Je to sice trosku jinej zanr, ale zrovna ctu Vsichni zijem v blazinci od Radkina Honzaka a tak nejak mam dojem, ze tady by to mohlo zapadnout. Jakoze dobry to je.

Sry, ze začátku se to sice dalo, ale když to člověk srovná s některými jeho předcházejícími knihami nebo s Koukolíkem, pak je to velice slabá věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marek Herman a Jirka Halda - Jsi tam brácho? Knížka nejen o psychologii, vztazích, dětech a co děláme blbě aniž si to možná uvědomujeme.. Doporučuju

Tohle vypadá dobře, neznal jsem, ale seženu si.

 

Pár tipů na oplátku:

Tim Ferris - nástroje titánů

a 2 stařší co jsem našel v knihovně dědy a naprosto mě dostaly:

Zivotopis Františka Šťastného - to je naprosto neskutečný, v mojí generaci se o něm už moc nemluví, ale tohle zaslouží film

Ve znamení Kontiki - název jsem znal, ale nečetl, byla to chyba, opět neskutečný příběh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Jiří Šimáček - Prvotřídní hajzl

post-38718-0-73871200-1579948942_thumb.png

Chlap psát umí, protagonista z Brna je kultivovaný a inteligentní, zároveň strašná svině, buran i prase. Dvě dějový linky, který se tragicky (a možná ne úplně dotaženě) protnou, je do toho celkem organicky zamíchaný Uherský Hradiště a StB.

 

Proč to jsem ale dávám: docel hodně papíru se popíše o hodinkách, i nějaká reflexe - protagonista má ALS Saxonie (neuvedeno jaké), GO Seventies Panorama Date a na domácí pohodu Nomos Ahoi, ukájí se videi z manufaktury ALS. Rolexy považuje za banální, chce si koupit ALS perpetual turbo. Jezdí Phaetonem a libuje si v tom, jak je to přitom nenápadný, takže nechápu, že chybí zmínka o GS :)

 

Kdybych o tom nic nevěděl, tak by mě to v tý knize samozřejmě krkalo jako pitomá manýra, což teda asi je tak jako tak, ale co už. Na jedno odpoledne plus večer dobrý.

 

A ten Šimáček buď sám musí být chronomagor, nebo někoho, kdo mu ten náš úchylnej svět zprostředkoval, dobře znát :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Metro 2035 - Dmitry Glukhovsky

 

33 bylo nejlepší, 34 tak nějak ušlo a 35 ze začátku nic moc, ale pak to dostává šťávu! A kupodivu úplně jinou než 33, je to víc o lidech a o to hrůznější...

Ty mam doma vsechny tri a nejak se k tomu nemuzu dokopat i kdyz to pocasi co je venku si o to primo rika.

 

Abych taky trosku prispel a jen nebrblal, ted jsem docetl Netopyra od Jo Nesb? a rozhodne se v blizke dobe pustim do druheho dilu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Metro doporučuji, určitě su na to najdi čas.

Pustil jsem se do celé serie Cato od S. Scarrowa a docela jo. Pokud se vám líbí život legionářů za raného císařství, tak si to užijete. Nesmíte být úplní hnidopyši (drobné reálie nesedí), či extrémní hledači logiky. Sice je to častokrát to samé (výcvik, bitva, záchrana v poslední chvíli) a schémata a postupy autora jsou dost průhledné, ale pořád to jde. Možná je chyba u mne, že to čtu po sobě. Teď jsem u části Pretorián.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Dám to sem, protože sem choděj čtenáři. Kvůli teoreticky možný karanténě si domů dokupuju beletrii a dneska řeším scifi. Klasiky scifi mám pořešený, teď dohledávám jednotlivý kousky jako Nonstop, Druhá planeta Oggu apod.

 

Otázka: zaboha si nemůžu vzpomenout na autora, titul nebo hlášky z knihy pojednávající o smrtící nákaze v malým americkým městečku. Původ nákazy - malej objekt z vesmíru. V lidech vyschne krev na prášek myslím. Řeší to tam krizovej tým. Přežije řvoucí překyselený mimino, místní houmlesák sosající kyselinu z baterií... víc si nepamatuju. Nevíte někdo n?hodou? Kdysi mi to přišlo dobrý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...

Ahojte. Před lety mi někdo z tohoto fora poslal link na uložto na archiv asi 10000 knížek (v TXT nebo DOC). Pár desítek (nebo i více) jsem přečetl, ale nedávno jsem přišel o HDD a taky o skoro veškerý jeho obsah. Nenašla by se zde opět nějaká dobrá duše a nesdílela by se mnou svoje knížky? Jsem si jistý, že tento archiv stále někde koluje internetem. Byly tam hlavně sci-fi, ale taky romány, cestopisy a jiná poučná literatura.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...