Přejít na obsah

Jake knihy prave ctete nebo co dobreho jste cetli?


Doporučené příspěvky

Jak moc volně????Boží Pěst byla naprosto skvělá,tohle je o čem???

Hlavní postavou je Mike Martin, vystupuje tam i dost jiných lidí. Dějová linie přímo nenavazuje, i když zmínky o událostech ve Fist of God se najdou. Stručně řečeno Al-Quaeda připravuje obrovský útok a Mike Martin jim v tom má zabránit tak, že se k nim přidá a předstírá, že je člověk, se kterým se kdysi setkal v Afghánistánu a který teď od jihádu odpočívá na Gitmu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

The Afghan od Forsytha je asi novinka, že? Mám od něj vše kromě Dopisů z Biafry a Spisu Odessa. Šakal byl geniální, Mistr klamu a Ikona jsou těsně v závěsu, vlastně i ty další :)

The Afghan vyšel tuším loni v srpnu nebo v září. Zda už je český překlad, to netuším.

 

Naprosto skvělý je od Forsytha především The Shepherd a povídky z The Veteran :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to se moc těším, až bude český překlad The Afghan. Dobře že si to pan Forsyth rozmyslel, že už nebude psát :) Ty jeho krátké povídky jsou fakt velice vtipné a vypointovavé do nejmenšího detailu. Nejvíc jsem se bavil, jak vydražili ten obraz s jelenem za neskutečnou sumu, v domnění, že je pod malbou ukrytý obraz starého italského mistra :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře že si to pan Forsyth rozmyslel, že už nebude psát :)

On naletěl nějakému podvodníkovi a přišel o většinu majetku, takže moc jiných věcí, než začít znovu psát, mu asi nezbývalo.

Lidsky je mi ho líto, nicméně čtenářsky ... ještě že tak. Představa, že by to zabalil mě upřímně děsí ... .

 

Absolutně nejvíc mě dostal Veterán ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám jí i s věnováním od loňského jara a s hanbou přiznávám, že jsem jí ještě nečetl. Já už opravdu tak zhovaděl, že knížku, kterou nemám v elektronickém formátu nepřečtu :(

 

Flotilu se bojím převést, aby mi Chronomag nepřerazil ruce. Takže počkám až umře a pak se na to po půlstoletí vrhnu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Přátelé, omlouvám se, že otvírám toto vlákno po třech a půl letech, ale nedalo mi to. Právě čtu knihu od Martina Vopěnky Pátý rozměr. Je to o podnikateli, který zkrachoval a podstupuje experiment jisté americké společnosti a to, být sám, bez jakéhokoli kontaktu v Argentině v Andách p dobu deseti měsíců. Mezi věcmi které si mohl vzít sebou je i kniha. Jakožto bývalý student fyzikální fakulty si vzal knihu Kipa Thorneho Černé díry a zborcený čas. Při studiu téhle knihy ho napadají podivné teorie o časoprostoru....No a co mě nejvíc zaujalo a proč to vlastně dávám tady na fórum. Jedná se o závislosti času na gravitaci. Nebudu tady rozebírat gravitaci černých děr atd. Zaujala mě spíše myšlenka, nebo teorie o tom, že i čas na zemi je závislý na gravitaci Země. Autor vyslovuje teorii nebo myšlenku, že v místnosti čas při podlaze běží jinak než čas u stropu. Odchylka času by činila 300 částí miliardtiny miliardtiny vteřiny a čas na povrchu Slunce plyne pomaleji o 64 vteřiny za rok a uprostřed, diky gravitaci, dokonce o pět minut za rok. Vím, že to jsou asi pouze teorie, ale počtení to je zajímavé. Vřele doporučuji. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...