Přejít na obsah

Jake knihy prave ctete nebo co dobreho jste cetli?


Doporučené příspěvky

Tohle je super vlákno, na léto je škoda nechat ho zapadnout. Já mám rád klasický scifi - **** (Blade Runner, Ubik..), Bradbury (hlavně povídky), Wells atd. Z těch novějších China Mieville, hlavně jeho Nádraží Perdido je fantastický scifi/fantasy/krimi..

A jinak moje nej knížka vůbec je stále Hlava 22, tu čtu v podstatě furt dokola. Kdo nečetl, Hellera fakt doporučuju. Mimochodem zajímavý že tahle knížka se líbí spoustě chlapů ale snad jsem ještě nepotkal ženskou která by ji dočetlaPosted Image . Jo a Kurt Vonnegut, další oblíbenec.

Jak vidno, na literaturu faktu nejsemPosted Image .

EDIT: Hehe, chudák Philip K. D.i.c.k, koukám že byl vyhvězdičkován..

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje nejoblíbenější (neřazeno dle oblíbenosti):

 

Patrik Ouředník - Europeana

 

Miloš Urban - Sedmikostelí, Lord Mord

 

Romain Sardou - všechno co zatím napsal! Relativně neznámý autor, ale jeho prvotina "A odpusť nám naše viny" byla snad to nejlepší, co jsem kdy četl!

 

Terry Pratchett - zatím jsem četl asi 10 knih, líbily se mi všechny. Momentálně mám rozečteného Sekáče...

 

Jan Pelc - už tu byl zmíněn, Basket Flora byla první kniha, kterou jsem dočetl za den. "A bude hůř" a volné pokračování "A sestupy do údolí" jsou hodně drsný knížky, ale za přečtení určitě stojí.

 

Čtu půl na půl papír/elektronicky v PDA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vazeni, jestli se chcete pres prazdniny nastvat, neco se dozvedet a zrelativizovat si obraz nasich pratel/spojencu ... doporucuji si precist knihu "Kam zmizel zlatý poklad republiky", Stanislav Motl, podtitul O tom, jak jsme museli spojencům platit zlatem za to, že naši vojáci mohli po jejich boku umírat ve válce proti Hitlerovi.

 

Anotace: Kniha Stanislava Motla, jejíž součástí je bohatý obrazový materiál, včetně desítek autentických dokumentů, formou dynamické reportáže popisuje dramatické pátrání po osudech zlatého československého pokladu v nejrůznějších archivech u nás i v zahraničí. Popisuje také mnohá zajímavá setkání s pamětníky a zveřejňuje utajované zápisy z vleklých a dramatických jednání o navrácení československého měnového zlata, jež bylo podmíněno tím, že Československo zaplatí USA a Velké Británii ?daň za osvobození?, do níž spadaly mimo jiné uniformy a výzbroj nejenom živých, ale i padlých vojáků, včetně bomb, které naši letci shodili na Německo.

 

Na uklidneni si pak dejte trebas Dobrá znamení - Terry Pratchett, Neil Gaiman.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zhruba pred rokem jsem pro sebe objevil japonce (v soucasne dobe velmi popularniho) Haruki Murakami a precetl jsem zatim vetsinu jeho knih. Mne osobne se to dost trefilo do vkusu. Nejvic se mi asi libila kniha Na jih od hranic, na zapad od slunce. Z knih, co jsem prelouskal letos jeste doporucuju Skleneny pokoj od Simona Mawera (mam ji i s autogramem :)), mam rad (uz roky) Zelary Kvety Legatove (film byl podle jine knihy, i kdyz souvislost tam je) se skvele prokreslenym zivotem v Beskydskych kopcich v prvni polovine minuleho stoleti a nepohrdnu ani Kunderou. Znam lidi, kterym leze jeho styl psani na nervy, ale mne se to libi. A pak kniha, kterou jsem cetl uz mnohokrat a hodi se skvele na dovolenou mimo domov, protoze je dlouha a clovek ji nema hned prectenou. Je to Posledni kabriolet Antona Myrera a v mem osobnim zebricku je dost vysoko. To jen v kostce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jaky to je?

 

Jsem v podstatě na začátku (kniha má skoro 900 stran), takže si ještě netroufám soudit :) Ale co jsem četl názory čtenářů, tak samá spokojenost. King je můj oblíbenej spisovatel, takže nejspíš budu opět nadšenej :) Kdo od něj ještě nic nečetl, tak ať zkusí "To" - úžasná kniha.

 

Dále můžu doporučit 1984 nebo Farmu zvířat od George Orwella.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem v podstatě na začátku (kniha má skoro 900 stran), takže si ještě netroufám soudit :) Ale co jsem četl názory čtenářů, tak samá spokojenost. King je můj oblíbenej spisovatel, takže nejspíš budu opět nadšenej :) Kdo od něj ještě nic nečetl, tak ať zkusí "To" - úžasná kniha.

 

 

 

ja ho mam taky jako oblibeneho autora. cetl jsem temer vse. zacinal jsem Nezbytnymi vecmi a naprosto me to dostalo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se to tu po 3 letech pekne rozjelo!

 

Neco opet trochu tezsiho a zavaznejsiho, co se pres prazdniny vydycha lepe nez v podzimnim temnu. Jeste jsem to necetl, ale bude to asi dosti syrova vypoved.

Byl jsem Mengeleho asistentem - Miklos Nyiszli

Posted Image

Upraveno uživatelem martini
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se to tu po 3 letech pekne rozjelo!

 

Neco opet trochu tezsiho a zavaznejsiho, co se pres prazdniny vydycha lepe nez v podzimnim temnu. Jeste jsem to necetl, ale bude to asi dosti syrova vypoved.

Byl jsem Mengeleho asistentem - Miklos Nyiszli

 

Tak to můžu doporučit....přečetl jsem to jedním dechem.. :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ha, dobre tema. toho jsem si snad jeste nevsimnul.

 

vcera jsem docetl Dostojevskeho "Zapisky z podzemi", coz neni ani kniha, jen knizecka. ale tezke je to dost. holt siroka ruska duse se nezapre.

 

jinak ctu knihu "Inzenyr lidskych dusi" od Josefa Skvoreckeho. Narazil jsem na to v mistnim antikvariate, takze je to v anglictine. Ale jak jsem mel ke Skvoreckemu takovy rozpolceny postoj, tak tuhle knihu ctu pomalu a peclive, setrim si ji. Povazuji ji za jednu z nejlepsich knih, ktere jsem kdy cetl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník salamio

Jak detektivky skoro vůbec nečtu, tak mě teď uchvátily dvě knížky Kyrila Bonfiglioliho. Doufám, že vyjde i třetí.

A z pracovních důvodů jsem nemohl vynechat jinou trilogii: nově vydaný Dr. X. Crement v řešení pracovních problémů vhodně doplňuje klasické dílo D-Fensovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...