Přejít na obsah

Jake knihy prave ctete nebo co dobreho jste cetli?


Doporučené příspěvky

Emil Hakl: Umina Verze. Dost dlouho jsem čtení této knihy odkládal, protože jsem se trochu bál hlavního motivu - lásky mezi hlavním hrdinou a androidí ženou. Ale dopadlo to opravdu dobře, při čtení jsem byl nadšený! Pořád stále ze života a výborný haklův humor.

Mám Hakla dost rád, můžu doporučit i další knihy, jako O rodičích a dětech, Skutečná událost nebo Hovězí kostky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ted ctu, Prazske jaro, od Simona Mawera. Jsem v pulce a zatim vyborne cteni.

Ps:jedna se ciste o roman se smyslenyma osobama, zadny popis te doby. Kdyby nekoho snad odrazoval nazev, ze se bude jednat o nejakou historickou knizku :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mě docela zaujalo (stejně jako tvůj avatar). Nechtělo se mi věřit, že by to bylo až tak odřízlé od reality a hle, ono se to možná ve druhé půlce trochu zlomí:

"Román Pražské jaro, který v českém překladu Lukáše Nováka nyní vyšel sotva několik měsíců po anglickém originálu, je v roce 50. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa zřejmě nejvýraznější beletristickou reflexí tehdejších událostí."

 

To mi připomíná krátkou knížku Čas v Praze od Pentti Saarikoski. taky super!

Finský básník, prozaik a překladatel, komunista a opilec, enfant terrible finské literární scény, strávil na přelomu let 1966 a 1967 dva měsíce v Praze. Pobýval v malém vypůjčeném bytě na Újezdě, kde nešla elektřina a společný záchod byl venku na pavlači, čas trávil po hospodách, kde se dával do řeči s místními i s cizinci, bloumal po neznámém městě a pozoroval jeho obyvatele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak mám projednou příjemný dilema. Na https://www.audiolibrix.com/cs mají pro členy vždycky víkendový menu se zvýhodněnou nabídkou 3 knih. Tentokrát Adler - Zabijáci a pak mega klasika Garp. Samozřejmě je to každý úplně jiný, ale přesto nebo právě proto se nedokážu rozhodnout. No já vím, to sou starosti ...................

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tak sem dočet to Dítě 44 a zase sem zklamanej. Oproti filmu,kterej byl nesmysl, to bylo o hodně lepší ale celý to bylo naprosto špatně uvěřitelný. Vykreslení sovětskýho teroru v padesátejch letech budiž ale jinak mně to přišlo místama až jako parodie na nějakej akční thriller. Kvůli všem těm efektům a logickejm kotrmelcům to prostě nebylo napínavý. Pokračovat vod stejnýho autora nebudu. Ach jo, mně se nic nelíbí. Já sem Mirka Spáčilová Chronomagu.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsal to amik, je to kapku na efekt. Nevim jestli si cetl treba Nicolai Lininina ty Sibirske pribehy, to je pecka. Pak sagy knizek od Wilbura Smitha, do ctecky mam asi vsechny. To je takove oddechove cteni, napinave.

Nedostal jsem se k tomu jeste, ale hodne gut jsou pry knizky od Chrise Cartera, mam vse co vydal.

Surove kriminalky, naturalisticky presne a brutalni.

Klidne poslu a kdyz se Ti nebudou libit, muzes mi nadat verejne.  :)

 

 

 

 

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tater z Osvetimi od Heather Morrisove

 

Dal bych to (stejne jako dalsi knihy techto udalosti) do povinne cetby. Je dulezite znat minulost, aby se to nedejboze nemohlo opakovat v budoucnu!! :-(

A az bude zase nejaky ?chytrolin? z SPD a podobnych sracek mlet neco o koncentrakach tak mu to dat precist.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dojel jsem DNA od Yrsy Sigurdardottir a není to vůbec špatná detektivková napínačka. Dneska si skočím do knihovny pro další její kousek z téhle série, Černou díru.

Jen furt nevim kdo vymejšlí ty blbý český názvy. Ani jeden nemá s původním názvem lautr nic společnýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...