Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Milí chronomilové,

 

pokud sledujete mé fotovlákno, nedozvíte se tu nic nového. V opačném případě bych se tu s vámi rád podělil o svou neskonalou radost ze svého rozhodnutí a nové akvizice :D

 

Jak začít? Snad tím, že ještě v polovině prosince by mě ani ve snu nenapadlo, že budu psát tenhle post. Je pravdou, že nákup hodinek skutečně věhlasné švýcarské značky jsem do budoucna plánoval, stanovil jsem si to ovšem jako hodině vzdálený cíl. Jenže jak se zpívá v jedné písničce: Jó, člověk míní, ten nahóře to změní... 

 

Od té doby, co si tu procházím vlákno Co máte právě na ruce, mě vždycky ze všeho nejvíce upoutávaly hodinky značky Breitling. Čas od času jsem se tedy zašel na nějaké podívat k AD nebo na sraz ChronoMagu. Vždy jsem si ale musel přiznat, že hodinky, co vidím, se mi líbí méně než na fotkách. Zlom nastal nedávno, kdy jsem si u Dušáka poprvé naživo prohlédl SuperOceany 42. Jiskra přeskočila okamžitě a já věděl hned, že koupím-li si někdy Béčka, budou to právě tyhle. 

 

Nebudu to prodlužovat, protože to všichni znáte. Brouk v hlavě, urychlený prodej mých LHC a před dvěma dny cesta k AD. Jako příznivec tahů jsem je nechtěl na ničem jiném, ale k mému prvotnímu zklamání byly zrovna v tu chvíli jen na kůži. Zpočátku jsem chtěl nákup vzdát. Tohle měla být na řadu let moje poslední akvizice - ne-li úplně poslední. Skok, o jakém se mi ještě před pár dny ani nesnilo. Hodinky tedy měly bez kompromisů odpovídat mým představám. Jenže lákavé nabídce prostě nebylo možné odolat. A tak jsou doma dřív, než bych se kdy nadál. Ještě teď jejich koupi pořád rozdejchávám a sám tomu nemůžu ani uvěřit, že jsem majitelem úplně nového nástroje profesionálů. 

 

Do žádné recenze se nyní pouštět nebudu. Nebyla by objektivní. Mohu jen říct, že jsou to nejhezčí hodinky na fóru, nejlépe zpracované, s nejoptimálnějším vyladěním vzhledu. Nosí se nejlépe ze všech, jejich lumi nebo antireflexu není možné vůbec nic vytknout. Prostě hodinky na zbytek života, dokonalý lék na chronobundus. Jestli plánujete pořízení nových hodinek, které by vás definitivně vyvedly z bludných kruhů hodinkového šílenství, musíte mít právě jen a pouze Breitling SuperOcean 42   :)  :)  :)

 

Technické údaje sem taky psát nebudu, ty si umíte vygůglit. Pokud byste přeci jen měli nějaké doplňující otázky, sem s nimi. Rád je zodpovím   :) Teď však už nechme mluvit fotky. Umění v nich nehledejte. o nic jsem se nesnažil. Jak už jsem psal, jsem ze své nové akvizice tak rozhozenej, že se ani na to focení soustředit nemůžu. Následující obrázky tak berte jen jako dokumentační materiál.

 

post-437-0-80386900-1420925202_thumb.jpg
 
post-437-0-19560600-1420925208_thumb.jpg
 
post-437-0-98892300-1420925213_thumb.jpg
 
post-437-0-04636600-1420925220_thumb.jpg
 
post-437-0-21628500-1420925227_thumb.jpg
 
post-437-0-12304100-1420925235_thumb.jpg
 
post-437-0-28991000-1420925244_thumb.jpg
 
post-437-0-92565000-1420925251_thumb.jpg
 
post-437-0-72229500-1420925259_thumb.jpg
 
post-437-0-33968500-1420925267_thumb.jpg
 
post-437-0-70713600-1420888684_thumb.jpg
 
post-437-0-03347600-1420888690_thumb.jpg
 
post-437-0-92709600-1420888698_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super! Kůže jim sluší, gratuluju :)

 

Díky. Sám jsem překvapen, že i mně se to takhle líbí. Tah sice bude, ale nespěchám na něj. Klidně to takhle chvilku ponosím.

 

A kdy sundas ty folie? :D

 

Zatím netuším. Vůbec mi nepřekážejí  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jednou velikánská gratulace. V dobrém ti závidím tvé nadšení z těchto krásek. No a ty fotky jsou famózní a ty je uvádíš ve stylu "jen jsem si tak odskočila od plotny":-) Nač ta skromnost mistře?;-) Díky za podělení se o radost a budu se těšit na další obrázky a časem i recenzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna vec by me Vojto zajimala. Co vlozka lunety jak na tebe ta "guma" ( nebo co to je za material) pusobi? Da se vlozka vymenit v pripade nejakeho poskozeni? Jak bude tvrda nebo spis nachylna na nejake vrypy nebo poskrabani ci zaseky asi jeste brz odpovidat, nebo jiz nejake poznatky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji všem za slova uznání  :D

 

Fotky bez fólií samo taky budou. Dnes večer je mám v plánu sundat.

 

@Kostra: Já a plotna? To nejde dohromady. Raději ji plně přenechávám své ženě. Je to tak pro všechny lepší  :D Jsem rád, pokud se ti fotky líbí. Sám zatím cítím, že mi chybí inspirace.

 

@quest987: S vložkou lunety zatím opravdu zkušenosti nemám. Na dotek je příjemná. Její povrch je takový "gumový". Jak se osvědčí v praxi, ukáže až čas. Nedělám si zádné iluze, nezničitelná jistě není. O možnosti její výměny jsem se bohužel neinformoval, takže nevím.

 

@Jörg8X: Naprostý souhlas. Přesně takhle jsem se na tento model díval i já. V podstatě jsem ho ignoroval, protože z fotek se mi nijak zvlášť nelíbil. Pohled na skutečné hodinky můj názor úplně otočil a nic jiného už jsem nechtěl. Ta čísla jsou dokonale čitelná i když je nasměruji proti tmavému pozadí.

 

@MDMA: Ano, dělají se i jako model SO 44. Ale jsou tam odlišnosti nejen ve velikosti. Ciferník je řešen opačně, tedy čísla jsou jen u některých hlavních indexů '6, 9 a myslím i 12). Navíc jsou tato čísla více lesklá, takže na svém povrchu tak dobře nerozptylují světlo. Ve tmavém prostředí tak mohou splynout s ciferníkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsi jedinej učitel s Béčkama, kterýho znám! :D

Výborná a naprosto vyzrálá volba. Dokážu si představit, že to fakt budou tvoje jediný, poslední a definitivní. Zároveň si ale dokážu představit, že to tak nakonec nebude. A v tom je to zábavný. :) Užívej a doufám, že mi je aspoň na chvilku půjčíš.  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsi jedinej učitel s Béčkama, kterýho znám! :D

Výborná a naprosto vyzrálá volba. Dokážu si představit, že to fakt budou tvoje jediný, poslední a definitivní. Zároveň si ale dokážu představit, že to tak nakonec nebude. A v tom je to zábavný. :) Užívej a doufám, že mi je aspoň na chvilku půjčíš.  :cheers:

 

Tak to je dobrý  :) Ani já neznám žádného učitele s Béčkama. Momentálně mě vážně nenapadá, co by mohlo přijít dál. A nejvíc mě na tom baví, že mě tyto úvahy vůbec netíží. 

 

Náhodou jsem se podíval na tvé zájmy a s tím půjčením nevím, nevím  :)

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ale teď vážně a pro všechny: 

Fakt si neumím představit, že bych tyhle hodinky dal z ruky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gratuluji, pro mne to jsou jediné B, které bych si koupil. Jsou za rozumné peníze a vynikající. Zatím se pouze bavím, jejich "skládáním" na webu Breitling. A pro mne dokonalý rozměr 42mm. Tak, že výborný univerzál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju Vojto. Bavi me to tvoje nadseni.

Rad si je prohlidnu pokud dorazis na nejakej ze srazu, ikdyz budou jen na tve ruce ;-)

 

Supr přístup. Děkuju za pochopení. Pro mě totiž mají ty hodinky mnohem větší cenu, než za jakou jsem je koupil. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, je to něco jako když má někdo na Fabii v základu a rozhodne se ušetřit si ze svého podprůměrného platu na trojkoého bavoráka. Původně jsem váhal, jestli se plánovaného srazu zúčastnit. Ale pokud nebudu vystavoven naléhání, abych je sundal a nechal "kolovat", pak velmi rád přijdu. Mám totiž chuť na to jejich dobré nefiltrované pivo  :D

 

gratuluji, pro mne to jsou jediné B, které bych si koupil. Jsou za rozumné peníze a vynikající. Zatím se pouze bavím, jejich "skládáním" na webu Breitling. A pro mne dokonalý rozměr 42mm. Tak, že výborný univerzál.

 

Tímhle jsem se taky moc rád bavil. Mají to hezky udělané

 

Moc pekny kukacky, malem jsem pred par mesici koupil s modrym cifrem. Urcite se mi taky libi velikost a usporadani cifru, bezkonkurencne pohodlne ze staje vitaminu B, uzivej kazdy den, je na tobe videt velike nadseni!

 

Děkuju. Je to fakt bezvadnej pocit splnit si sen. A velikost mají vskutku univerzální  :D Jen jsem zvědav, jak budou na ruce sedět, až je dám na tah. Řemen mi na nich překvapivě vůbec nevadí.

 

post-437-0-27957200-1421002538_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...