Přejít na obsah

Starší quartz-prosba o radu


Arkham

Doporučené příspěvky

Zdravím,prosím místní znalce o radu.Díky kolegovi Villainovi jsem objevil celkem zapadlé hodinářství plné dnes už nesehnatelných quartzek s odhadovaným stářím 10-18 let dle typu,jedná se o Seika a Junghans.

Rád bych jeden či více kousků koupil ale vrtá mi hlavou jak jsou na tom dlouhodobě skladované quartzky ohledně zachování parametrů.Zjevně jsou tam celé roky skladovány nejdoucí s vytaženými korunkami a asi i původními baterkami.

Dochází za tohoto stavu k nějakým změnám ve strojcích,dá se čekat např.kratší životnost,větší odchylka než původně normovaná a další zrady?S tím že by chtěly min.vyčistit a přetěsnit počítám ale zaplatit je podruhé kvůli složitějším opravám nemá samozřejmě smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18 let staré hodinky skladované kdo ví jak? Jak to nazvat-loterie? :)

Když si vybereš vizuálně v pohodě (ty z výlohy nebudou :lol2: ) a nebudou mít akumulátor ani "nějak vyteklou baterku", není asi co řešit jak píšeš sám. 

A o to, co tam zbude, se poděl, nějaké kousky podobné kategorie by se nejen mně taky hodily :cheers:

Upraveno uživatelem gougy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celé roky jsou na otočném stojanu tudíž naštěstí ne na přímém slunci(to by snad nikoho nenapadlo uvažovat o koupi).Jak vypadají uvnitř bohužel nezjistím,musel bych je koupit,otevřít a pak zahodit protože reklamace shnilého strojku jaksi nepadá v úvahu.

Maj tam Seika 7T32,SQ100,Junghans chrona i potápky apod.Kdyby ses tam chtěl mrknout je to v HK na Slezském,hodinářství J&J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Což o to ceny jsou dobré,vše okolo 3K ale pochybuju že mi je na požádání otevřou aniž bych je předtím zaplatil.Takže zajíc v pytli.

Navíc jsem kdesi,tuším i zde četl něco o degradaci kondenzátorů ve strojcích.Když půjdou podle plotu s reklamací mě vyrazí protože jsem si je nechal otevřít tudíž jsem se vědomě připravil o záruku.

Zatím jsem objednal mechaniky od Orientu a budu přemýšlet co tam koupit zbyde-li ovšem něco. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se toho zase tolik nebál. Kup a nos, máš dva roky záruku. Teď jsem kupoval hodinky a líbily se mi jedny seika, pani mi je dala na ruku a já koukám, vytažená korunka, nejdou. Zastrčím korunku a nejdou stále. Tak jí to říkám, přišel hodinář z dílny, neni problém, dáme baterku, uděláme tlakovku - výměnou baterky samozřejmě nepřijdeš o záruku. I když jsem je nakonec nevzal kvůli šrámu na pouzdře, tak bych se fakt nebál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píšou ostatní. Kupuješ nové hodinky, tedy s dvouletou zárukou. Otevřením o záruku nepřijdeš, protože při výměně baterky se hodinky tak jako tak otevřít musí, a to záruce nijak nevadí. Osobně bych nakupoval a radoval se z takových úlovků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsou vytažené korunky, tak strojky nezestárly. Je to hodinářství - tak si je nech otevřít. Vyteklou baterku poznáš. Není-li vyteklá a cena je slušná, tak jestli se ti líbí, kupuj.

Vytažená korunka je to samé , jako vyndaná baterka ??? Možná ještě blbej dotaz, ale jaká je cca životnost quartz strojů bez vytažené korunky nebo v běžném provozu ??? Hledal jsem a co si pamatuji, tak jsem nalezl info o cca 25 letech . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vytažená korunka je to samé , jako vyndaná baterka ??? Možná ještě blbej dotaz, ale jaká je cca životnost quartz strojů bez vytažené korunky nebo v běžném provozu ??? Hledal jsem a co si pamatuji, tak jsem nalezl info o cca 25 letech . 

 

Ne tak docela. pokud zůstane baterka uvnitř, může po letech do strojku vytéct, ikdyž bude korunka vytažená. Bezpečnější pochopitelně je, když je baterka vyndaná. 

 

S životností quartz strojků jsou to všechno jen domněnky a odhady. Sběratelé starých digitálek ti potvrdí, že i 30 let starý modul funguje naprosto bezproblémově. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne tak docela. pokud zůstane baterka uvnitř, může po letech do strojku vytéct, ikdyž bude korunka vytažená. Bezpečnější pochopitelně je, když je baterka vyndaná. 

?

S životností quartz strojků jsou to všechno jen domněnky a odhady. Sběratelé starých digitálek ti potvrdí, že i 30 let starý modul funguje naprosto bezproblémově. 

Díky za informace, jen mě ještě zajímá zda ovlivňuje životnost krystalu to, pokud je používán nebo  nepoužíván, tj.bez baterky  .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Kuzi na miru by zcela jiste po dohode se zdejsimi mistry mozne bylo. Ale myslim, ze by nebyl problem i sehnat tah v pozadovane delce u nemeckeho dealera, u Goldtimu asi ne. Otazkou je ovsem jeho cena. Jen je mi zahadou, proc se titanovy tah vubec nedochoval?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...