Přejít na obsah

Od oranžových potápek k oranžovým potápkám


Doporučené příspěvky

Zdravím kolegové,

 

myslím, že jsem se tu před pár lety chlubil ... no spíše se přihlásil, že už taky patřím do chronodorostu a mám Seiko Monster (oranžové, to bude v našem příběhu ještě důležité). Prodal jsem je až před pár měsíci. Ač jsem je měl rád, už pro ně nějak nebylo využití. Nicméně v době, kdy jsem je měl teprve chvíli, jsem s kamarády při návštěvě Prahy zabrousil do Koscomu a tehdy poprvé zřel časoměřiče značky ORIS. Takový pěkný minibillboard si mě k sobě přitáhnul. Možná jejich reklama přesně cílí na týpky, jako jsem já, no každopádně se povedlo.

 

Když se datový věnec 7S26 mockrát otočil, byl čas se trochu posunout. Oris? No zmíněná reklama fajn, mé vnímání značky fajn, jejich potápky povedený - fajn, ale ku*wa to rozpláclý soudkový pouzdro oproti průměru lunety u ORIS DIVERS? Fakt ne fajn. A ještě jedna drobnost, ale k té se taky dostaneme.

 

Do hledáčku se tak dostaly Alpina Extreme Sailing a Fortis B42 OC. Alpiny přišly na řadu první a z domu se poroučely, když jsem si chtěl vyzkoušet B42. Rád na ně vzpomínám. Zpracování a AR naprosto neuvěřitelný. A pak B42. Super tool hodinky. Osobně si je řádím k až trochu industriálním :-) Ale naše souznění nebylo stoprocentní. Snaha byla oboustranná, ale něco chybělo.

 

A pak se ozval místní člen, jestli si nechci zkusit něco jiného. Nechci, ale co že mělo být předmětem výměny? Aha ... no to by šlo :-) ORIS AQUIS 43mm orange (ha! Je to tu:-D). Nablýskané a trochu přidrzlé potápky, přesto celkem tool a kus železa. Sakra, tohle je mi bližší! Původní majitel nechal leštěné vnější dílky tahu zmatnit (ha podruhé;-)), takže tah i pouzdro je nyní celé broušené a hodinkám to teď sluší o moc víc. Myslel jsem, že pod 44mm už nepůjdu, ale těhle 43 je perfektních. Masivní, ale zas ne přehnaně. Je to můj návrat k potápkám. Je v nich připomínka starých časů. Člověk vyspěje. Ujde kus cesty. Obzory se rozšíří. Vkus se vytříbí. A já se posunul od jedněch oranžád ke druhým. Tak jasně, jako kdyby jiná volba ani nebyla. Najednou mi to vše dalo smysl. Zas jsem našel hodinky, se kterými souzním.

 

... uvidíme, na jak dlouho...

 

 

post-12534-0-67306000-1421696423_thumb.jpg

post-12534-0-72306300-1421696451_thumb.jpg

post-12534-0-79296500-1421696458_thumb.jpg

post-12534-0-59237800-1421696482_thumb.jpg

post-12534-0-44189200-1421696489_thumb.jpg

post-12534-0-11551600-1421696513_thumb.jpg

post-12534-0-33208500-1421696521_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník LukeD

Po pravdě, než jsem se dostal od textu k fotkám, čekal jsem oranžový ciferník stejně jako u Monster. Nicméně tahle oranžová na černém podkladu je taková dospělejší. A hlavně, líbí se mi to o poznání víc než ta oranžová Monstra. Čím dál tím víc se mi líbí také umístění datumovky na šestce. Každopádně gratulace!

Upraveno uživatelem LukeD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekne, dle imho skvela volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...