Přejít na obsah

Orient Bambino - informace, modely, zkušenosti


AndyAaron

Doporučené příspěvky

Rozhodl jsem se založit nové vlákno pro Orient Bambino. Nedávno jsem si tyto hodinky pořídil a nasbíral jsem k nim poměrně dost informací, tak si je nechci nechávat jen pro sebe. Navíc pokud člověk hledá různě na fórech, tak většinou narazí hlavně na svatou trojici Mako/Big Mako/Ray, občas M-Force a věčný kalendář, ale k Bambinum a jiným oblekovkám toho moc není. Zaujalo mě hlavně, kolik různých modelů a verzí existuje.

 

Tak tedy:

Kalibr: inhouse Orient Cal. 48743 Automat, 21-jewel, 21600 BPH

Vodotěsnost: 30M

Rezerva chodu: cca 40h

Materiál: Stainless Steel

Sklo: Minerální

Šířka: 40.55mm bez korunky

Tloušťka: 11.80mm

Lug width: 21mm

Lug to Lug: 44mm

 

A teď k jednotlivým modelům. Bambina jsem měl v hledáčku již nějakou dobu. Tehdy jsem věděl, že existuje verze s jednoduchými indexy. Jedná se o první modelovou řadu.

FER24001B ? pouzdro růžové zlato, černý ciferník, růžovozlaté rafičky a indexy

post-5997-0-13332700-1422079517_thumb.png

 

FER24002W ? pouzdro růžové zlato, bílý ciferník, růžovozlaté rafičky a indexy

post-5997-0-01194500-1422079793_thumb.png

 

FER24003W ? zlaté pouzdro, bílý ciferník, zlaté rafičky a indexy

post-5997-0-16259600-1422079854_thumb.png

 

FER24004B ? stříbrné pouzdro, černý ciferník, stříbrné rafičky a indexy

post-5997-0-19054700-1422079919_thumb.png

 

FER24005W ? stříbrné pouzdro, bílý ciferník, stříbrné indexy a rafičky

post-5997-0-11798700-1422079952_thumb.png

 

To byla tedy původní modelová řada. Orient vytvořil druhou sérii, kde pouzdro a strojek zůstaly stejné, ale změnil se zejména design ciferníku, rafiček a korunky. Vedly se diskuze, kde někdo zastával tvrzení, že původní model byl lepší, někdo zase tvrdil, že je hezčí ten nový. Ostatně přesvědčte se sami.

 

Druhá modelová řada:

FER2400AW ? stříbrné pouzdro, bílý ciferník, černé rafičky a stříbrné indexy

post-5997-0-22972200-1422080531_thumb.jpg

 

FER2400BW ? stříbrné pouzdro, bílý ciferník, růžovozlaté rafičky a indexy - tento model jsem zvažoval, hlavně proto, že jsem chtěl světlý ciferník a tento je ještě poměrně dostupný

post-5997-0-70996600-1422080681_thumb.png

 

FER2400CN ? stříbrné pouzdro, krémový ciferník, modré rafičky, stříbrné indexy - tento model byl horkým kandidátem. Byl také ještě dostupný a na fotkách a videích vypadá moc pěkně. Krémový ciferník ale už působí hodne vintage dojmem, čehož jsem se nakonec trošku zalekl a nekoupil je.

post-5997-0-81775700-1422080876_thumb.png

 

FER2400EW  - stříbrné pouzdro, bílý ciferník, tmavěmodré rafičky, stříbrné indexy - tento model jsem nakonec koupil a to jen díky tomu, že se mi ho podařilo sehnat na seriouswatches.com. Vycházel o dost dráž než předchozí dva modely, ale připlatil jsem si za větší nenápadnost, nebo jak to popsat.

post-5997-0-52929100-1422080998_thumb.jpg

 

FER2400DB ? stříbrné pouzdro, černý ciferník, stříbrné rafičky a indexy. Ještě existuje model FER2400AB, který dle obrázků vypadá stejně. Nenašel jsem tam mezi nimi žádný rozdíl. Možná někdo bude mít více informací.

post-5997-0-15036800-1422081226_thumb.jpg

 

FER24008B ? zlaté pouzdro, černý ciferník, zlaté rafičky a indexy

post-5997-0-85274500-1422081315_thumb.png

 

FER24009W ? zlaté pouzdro, bílý ciferník, zlaté rafičky a indexy

post-5997-0-51543900-1422081379_thumb.png

 

Osobně nemám na tomto modelu problém s římskými číslicemi, působí to více vintage dojmem. Co se mi hodně líbí, tak je právě zdvojení sekundových indexů a ještě detailnější dílkování, než jen sekundy. Rafičky jsou také o něco delší, takže se sekundová dotýká stupnice. Pokud vezmu do důsledku ta římská čísla, tak je vidět, že byl použit index místo čísla pro jedničku, pětku, sedmičku, devítku a jedenáctku. Když se podíváte na čtyřku, tak ta taky není echt římsky, ale asi je to kvůli tomu, aby to vypadalo vyváženě oproti osmičce. To stejné asi devítka versus datumovka, jednička vs. jedenáct a pět vs. sedm. Viděl jsem to takto na více hodinkách. Zatím mi to nijak nevadí, líbí se mi to. Čeho jsem si všiml teprve dnes, tak korunka je ve tvaru jakoby diamantu a na fotkách i naživo to působí pěkně, doplňuje to hodinky jako celek. První modelová řada ani třetí (viz níže) tohle nemají.

 

Dále jsem narazil na třetí variantu modelu Orient Bambino, tato by měla být zatím nejnovější. Za sebe ale musím říčt, že se mi líbí ze všeho nejméně. Oceňuji variantu s tmavěmodrým ciferníkem, ale ta to sama o sobě nezachrání. Indexy se mi moc nelíbí a rafičky jsou taky takové zvláštní a krátké. Posuďte sami. Co ovšem vypadá alespoň na fotkách trochu lépe je řemen. Na prvních dvou řadách je lesklý řemen á la krokodýl a na první pohled nevypadá moc dobře. Nosí se ovšem příjemně.

 

Třetí modelová řada:

FER2400KA ? stříbrné pouzdro, tmavěšedý ciferník, stříbrné rafičky a indexy

post-5997-0-33935000-1422081757_thumb.jpg

 

FER2400LD ? stříbrné pouzdro, tmavěmodrý ciferník, stříbrné rafičky a indexy

post-5997-0-36406900-1422081830_thumb.jpg

 

FER2400JW ? zlaté pouzdro, bílý ciferník, zlaté rafičky a indexy

post-5997-0-18680400-1422081906_thumb.jpg

 

Tak to je zatím vše, co jsem našel k hodinkám Orient Bambino. Uvítám jakékoliv doplňující informace. Také bych chtěl tímto zjistit, kolik je vlastně na Chronomagu majitelů těchto hodinek. Svoje poznatky hodím do dalšího přízpěvku, ať tento zbytečně nebobtná.

Fotky jsem si dovolil použít ze stránek www.orientwatchusa.com a www.yeomanseiko.com.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Přidávám sem pár svých fotek, které jsem pořídil jen jako momentky. Ještě jsem se nedostal na denní světlo tak, abych je mohl pořádně nafotit. Snad se mi to podaří teď o víkendu.
 
post-5997-0-28731000-1421600601_thumb.jpg
post-5997-0-90394800-1421600612_thumb.jpg
post-5997-0-12515100-1422067276_thumb.jpg

 

Musím za sebe říct, že po vybalení z krabice jsem nebyl extra uchvácen, ale během jednoho dne jsem si hodinky zamiloval. Pořídil jsem si je právě jako oblekovky do práce. Jsou velice pohodlné na nošení i včetně řemene, jak jsem psal v předchozím přízpěvku.

 

Chtěl jsem světlý ciferník hlavně taky kvůli odečtu času. Ne, že bych hůř viděl, ale černý ciferník se stříbrnýma rafičkama mi přijde nešťastný, protože sklíčko háže odlesky a kolikrát je složité správně odečíst čas. Do zlata jsem ještě nedorostl, proto jsem sháněl stříbrné tělo. Co mě baví, jsou modré rafičky. Doufám, že se mi je podaří nafotit lépe. Díky tmavým rafičkám a světlému ciferníku není problém odečíst čas i za horších světelných podmínek. Ve tmě to samozřejmě nejde kvůli absenci lumi.

 

Co mě trošku nemile překvapilo, tak že to v hodinkách chrastí. Nemají hacking ani nátah korunkou, takže to chce s nimi pohybovat a při trochu prudších pohybech to prostě chrastí. Toho jsem si u svých jiných automatů nevšiml.

 

To jsou tedy zatím moje poznatky po dvou týdnech nošení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jde o tu velikost, tak si myslím, že jsou ideální. Já mám poměrně malou ruku a na těch fotkách jsem se snažil zachytit detail, takže vypadají hodně velké, ale ve skutečnosti to není tak zlé. Jinak to jsou designove fakt povedené hodinky a poměr cena/výkon je dle mého názoru výborný.

Možná jedinou pihu na kráse ciferníku bych viděl ten nápis "Water Resistant". U oblekovek je to naprosto jedno, navíc, pokud to jsou jen 30M. Kdyby tam bylo místo toho "Bambino", tak by to byl luxus :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Detailní souhrn, díky za něj. Mě nejvíce oslovuje tvůj model následován variantou s růžovozlatými indexy a ručičkami, protože provedení ciferníku považuji za povedené "moderní retro", které bude dobře vypadat i mladším člověku, za kterého se ještě považuju :-) A má i pěkně tvarovanou korunku. První generace je taková "usedlejší" klasika, ale i tu bych si asi dokázal na sobě představit. Ta nenovější generace mi ale přijde taková divná, jako by chtěl výrobce na všem ušetřit. Sice se mi líbí šedý ciferník s tím sunburst efektem, ale jinak provedení indexů je takové nemastné neslané a ručičky to totálně zabíjí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zarkow: Souhlasím, působí trošku retro, ale nevypadají zle ani na mladším člověku (na mně), taky se za něj považuju :-D Mám to stejně, druhá generace, co mám já se mi líbí nejvíc. Je taková nejvíc dotažená. Na tu první jsem koukal původně a nemám s ní větší problém. Ta poslední mě vůbec neoslovuje. Indexy bych ještě zvládl, ale ty ručičky jsou hrozné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

perfektní vlákno, díky.

tenhle počin se orientu hodně povedl. bambína první řady už téměř koupil, nakonec jsem si pořídil jejich dražší sestry ve shodném designu a stejně mě láká zkusit ještě bílý bambína.. .asi prostuduju ty tvé - to je taky moc pěkná kombinace.

je to jak píšeš - první dojem nic moc a potom člověka dostanou.

o té třetí řadě jsem ani nevěděl - krásný cifr s indexy, bohužel délka minutové ručky to zabíjí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásně popsáno. Máš je perfektní. Taky jsem nad nimi uvažoval,ale nakonec zvítězily tyto...

Zatím je mám dva měsíce, spokojenost velká a jdou do 8s+/24hattachicon.gifP_20150125_083303_1.jpg

 

Díky, jak jsem říkal, když už jsem si hledal tolik informací o modelech, tak by bylo škoda nechat si to pro sebe. Btw máš pěkný řemen. Mám v plánu se taky po nějakém poohlédnout. Můžu se zeptat, kde jsi ho kupoval?

 

 

 

perfektní vlákno, díky.

tenhle počin se orientu hodně povedl. bambína první řady už téměř koupil, nakonec jsem si pořídil jejich dražší sestry ve shodném designu a stejně mě láká zkusit ještě bílý bambína.. .asi prostuduju ty tvé - to je taky moc pěkná kombinace.

je to jak píšeš - první dojem nic moc a potom člověka dostanou.

o té třetí řadě jsem ani nevěděl - krásný cifr s indexy, bohužel délka minutové ručky to zabíjí.

 

Dík. Já jsem na tu třetí řadu narazil taky jen náhodou, když jsem ještě sháněl informace při vytváření tohoto vlákna. Ale jak říkám, líbí se mi nejmíň, tak mi ani nevadí, že jsem ji nezaregistroval při koupi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AndyAaron: Řemen je odtud... //www.nejpanskehodinky.cz/products/kozeny-pasek-na-hodinky-se-sponou-vojensky-styl-barva-tmave-hneda-dostupne-sirky-22-a-24-mm/

Diky za tip. Muzu se jeste zeptat, jak se podarilo ti ho tam nacpat? Dle specifikace je to sirka 22mm a bambina maji rozpeti 21mm. Ten originalni remen je tam dost natesno, tak by me jen zajimalo, jak lehce/tezce tam pujde pripadne ten 22mm.

 

 

hm, na videu to vůbec nevypadá zle (až na řemen):

Kvituju ten modry cifernik, to uz jsem zminoval pred tim. Ale nemuzu si pomoct, celkove pojeti se mi moc nelibi. Remen je jeste horsi nez u tech predchozich modelu, rucicky jsou kratke a indexy na trojce, sestce, devitce a dvanactce jsou jinak provedene nez ty ostatni, coz se mi taky moc nelibi. Takze za me nee. Kazdopadne diky za video, to modre blyskani ciferniku je moc pekne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok, skvělé vlákno, perfektně provedený titulární popis, mám 003/004, jedny nové, jedny koupené zde od člena. Obojí jsou sice "usedlé" jak již bylo řečeno, dokonce se tak vyjadřují i některé nechronomagorské osoby kolem mne, ale to na kvalitě těchto hodinek nic nemění.

Zlaté s bílým ciferrníkem a chrom s černým ciferníkem, na ruce s originál řemínkem, dobře padnou ničmu nevadí,  příjemný pocit. Ovšem dokonalá je přesnost, zatím jsem odsledoval, že chodí stabilně v rozmezí +1/-1 sec za 24 hodin. Nechtělo se mi tomu po třech dnech na ruce ani věřit, ale je to tak, dokonce druhý model to potvrdil. Takže hodinářská zajímavost,koupil jsem to kvůli designu, ale jsou přesné jako hodinky.... :notworthy: Staly se hned nejpřesnější akvizicí v mém kufříku.

**

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře sis vybral a to hrkání je u Orientu normální, měl jsem troje a všechny tuhle vlastnost měly.

Když sem časem hodíš údaj o přesnosti, určitě se nikdo zlobit nebude. Ať dělají dlouho radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky kluci, mám z nich taky moc radost.

 

ok, skvělé vlákno, perfektně provedený titulární popis, mám 003/004, jedny nové, jedny koupené zde od člena. Obojí jsou sice "usedlé" jak již bylo řečeno, dokonce se tak vyjadřují i některé nechronomagorské osoby kolem mne, ale to na kvalitě těchto hodinek nic nemění.

Zlaté s bílým ciferrníkem a chrom s černým ciferníkem, na ruce s originál řemínkem, dobře padnou ničmu nevadí,  příjemný pocit. Ovšem dokonalá je přesnost, zatím jsem odsledoval, že chodí stabilně v rozmezí +1/-1 sec za 24 hodin. Nechtělo se mi tomu po třech dnech na ruce ani věřit, ale je to tak, dokonce druhý model to potvrdil. Takže hodinářská zajímavost,koupil jsem to kvůli designu, ale jsou přesné jako hodinky.... :notworthy: Staly se hned nejpřesnější akvizicí v mém kufříku.

**

Na tu první řadu jsem se taky před tím díval, ale jak jsem psal výš, do zlata jsem ještě nedorostl a bílý ciferník mi přišel praktičtější. Ty černé jsou ale jinak moc hezké.

 

Dobře sis vybral a to hrkání je u Orientu normální, měl jsem troje a všechny tuhle vlastnost měly.

Když sem časem hodíš údaj o přesnosti, určitě se nikdo zlobit nebude. Ať dělají dlouho radost.

Tu přesnost budu muset víc sledovat, protože se přiznám, že tohle nějak moc neřeším. Hodinky často střídám a tak je nastavím a neřeším to. Pokud se za týden rozejdou třeba o 30s, tak mi to nevadí, protože na víkend nasadím jiné a na další týden si vezmu zase třeba jiné. Plus to ladím ke košili, k botům a pásku u kalhot, takže občas mám každý den na ruce něco jiného. Proto tu přesnost vysledovanou nemám. Ale zapracuju na tom ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...