Přejít na obsah

Potapky 39mm (a mensi velikosti)


tmx

Doporučené příspěvky

Snazim se najit pekne (neagresivni) potapky mensi velikosti a zjistuji, ze aktualni trend vyroby panskych hodinek je zvetsovani (42mm, 44mm), coz mi vubec nevyhovuje. Mam mensi zapesti, idealni velikost hodinek co me bavi je 39mm a mene. Hodinky chci hlavne na letni dovolenou u more, snorchlovani a v budoucnu potapeni v malych hloubkach.

 

Dal jsem si nize uvedene podminky:

- velikost 39mm a mensi

- ne moc vysoke

- nechci lupu na datumu

- safirove sklo

- sroubovaci korunka

- nove i pouzite

- WR200/WR300m

- quartz i mechanika

- limit 20k~25k

 

Prunik jsem zatim nasel u Omega Seamaster 2561.80.00 (36.25 mm), ale nejsem si jist, zda se cenove vlezu.

Seamaster_11_zps875cc94b.jpg

 

Nasel jsem je treba zde, ale dovozu se trochu bojim.

http://forums.watchuseek.com/f29/fs-omega-seamaster-professional-2561-80-bond-36mm-quartz-excellent-condition-1288434.html

https://www.chrono24.com/en/omega/seamaster-300m-256180sold--id3092892.htm

 

Mate nejake napady na dalsi "male" kandidaty? Pripadne jestli se tyhle "stare" Omegy vyplati shanet?

 

Diky za rady

Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omega je bezva a pokud ti nevadí quart, tak tady ani nic lepšího nevymyslíš. Ještě mě ale napadlo seiko skx013. Naprosto super malý potápky, co mají 38mm a snad i vlastní vlákno v galerii... Vím že je to jinej level, než ty omegy, ale zas až na ten safír (který na nich stejně nebudeš postrádat) splňují všechny podmínky, a ještě ti zbude spousta peněz, takže za mě racionální volba...  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omega je bezva a pokud ti nevadí quart, tak tady ani nic lepšího nevymyslíš. Ještě mě ale napadlo seiko skx013. Naprosto super malý potápky, co mají 38mm a snad i vlastní vlákno v galerii... Vím že je to jinej level, než ty omegy, ale zas až na ten safír (který na nich stejně nebudeš postrádat) splňují všechny podmínky, a ještě ti zbude spousta peněz, takže za mě racionální volba...   :)

ved tie omegy su automaty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky moc za odpovedi. Ted jsem to prave prochazel a vypada to nasledovne.

Seiko skx013 - Cifernik se mi nelibi, masivni indexy (6/9/12 hodne zvlastni). Ale cena hodne dobra, uznavam.

Longines Hydroconquest - Jsem jediny, komu se nelibi tak velke cislice 6/9/12 u verze L3.640.4.96.6?

A vsechny cisla na potapkach vylozene nepotrebuji (L3.688.4.03.6/ETA955.412).

Tag Heuer Aquaracer - Tahle verze se mi sakra libi! Ale nenasel jsem to v 39mm a je to asi dost over budget.
post-37946-0-99957200-1422567166_thumb.jpg

 

C. Ward C60 - Luxusni sekundovka, diky! Ale hodinovka mi tam vubec nepasuje. Jsem asi hodne konzervativni, ale tvar listecku mi tam neladi.

Tak zatim porad vede Omega (jety quartz). Asi me uhranuly ty jejich skeleton rucicky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsou:).

 

edit: dělaj se samozřejmě i automaty, ale cenově jsou už jinde než tenhle quartzovej model...

 

 

jankoxx: ne, to nejsou. pokud vím, tak je v nich kalibr omega 1538, tedy quartz, ale rad se necham poucit ;)

sorry chlapci, som to akosi podcenil. vobec som netusil ze 36ky su aj quartz :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě přihodím něco mimo hlavní proud. Je v tom eta, má to safír, šroubovací korunku a hlavně mají jen 38 mm. Vzhledově myslím dost povedený. Hlavně teda proto, že tam je asi až moc cítit inspirace breitlingem (což by mohlo vadit), ale zas to vyvažuje dosti příznivá cena   ;)

 

80701BK.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Panove mam dotaz. Vnimate teplotni roztaznost kovoveho tahu? Prijde mi, ze po nahrati se dost prodlouzi a hodinky prepadavaji pres bouli na zapesti az ke dlani. Kdyz jsou studene, drzi na miste. Jsem jediny komu to vadi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...