Přejít na obsah

Oprava/renovace Heuer Carrera HCA.W11102 quartz


Doporučené příspěvky

Zdravím vespolek všechny chrononadšence a obracím se s velkou prosbou...

 

Dostal jsem památeční quartzové Carrery v pěkném stavu, bohužel nejdoucí - jsou to tyto :

 

post-34425-0-05171100-1423060979_thumb.jpg

 

Rok výroby je udávaný 1977, jediný odkaz, který jsem na ně našel je tento :

 

http://www.watchonista.com/tag-heuer/watches/heuer-carrera-6

 

Po výměně baterie nejdou, takže buď je úplně zanesený strojek, nebo bude chyba v elektronice. Chtěl bych je renovovat a zprovoznit, takže optimálně opravit strojek (pokud půjde), přeleštit pouzdro a sklíčko, ale klidně vyměnit strojek za shodný funkční (a v nejhorším případě za jiný quartzový, který by pasoval do pouzdra...).

 

Uměl byste někdo poradit, kdo by se mi na ně mohl podívat, případně kdo by uměl sehnat náhradní strojek, či původní rozebrat, vyčistit, vyměnit díly atd? Budu rád za každé info... na netu jsem stejné hodinky hledal, ale nikde nenašel...

 

Takže díky za každý tip a postřeh! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dvoje Heuer Verona quartz, vypadají téměř totožně, takže předpokládám, že strojek bude podobný nebo zcela shodný. Dával se tam ESA 944.111. Zkus otevřít a mrkni na to, mělo by to tam být označeno.

Dnes prakticky nesehnatelný strojek, hlavně teda originál od Heuer.

 

Jelikož jsem však hledal na netu dlouho, tak jsem zjistil, že existují možnosti, jak opravit či nahradit. Nejčastěji odejde elektronika. Buď quartzové jádro - to je v pytli, nebo cívka.Ta jde vyměnit.

Dokonce mám nějaké zbytky když jsem ho sháněl - pokoupil toho víc, takže bych mohl pomoci.

 

Kromě Heuera tyto strojky používali tito výrobci:

Certina cal. 753-1, Bulova cal. 2562.10, Wittnauer cal. Q115CA a další (Kienzle, Dugena, Rodania...)

Jedná se o naprosto shodný strojek, jen si jej jinak označili.

Tady je jeden na prodej:  http://www.ebay.co.uk/itm/Movimento-quartz-Wittnauer-Q115-CA-/191495569604?

 

Nahradit strojek lze taky NOS typem 947.111, který se od 944.111 liší jen v detailech. Ten se dá sehnat relativně snadněji.

http://www.ebay.co.uk/itm/1-Uhrwerk-Quartz-ETA-947-111-H1-/121525636387?pt=Ersatzteile&hash=item1c4b7e0d23

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji mistře za vyčerpávající odpověď!!! Tohle přesně jsem potřeboval...zkusím sehnat nějakého hodináře, který by na to mrknul, je možné, že je strojek jen zanesený, ale každopádně jsi mi udělal moc velkou radost s tím, že se dá sehnat adekvátní náhrada!!!! :notworthy:  díky moc!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád, že mohu pomoci :). Mechanicky ty strojky jsou většinou v pohodě, problémy dělá elektronika.  Opravu prvního kusu mi dělal mistr Valis, který dokázal napasovat do strojku tvarově jinou cívku, než tam původně byla.

Takhle to dopadlo:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/22626-nosíte-své-vintage-kousky/?p=1286801

 

 

 

Následně se ke mě dostaly ještě pozlacené Verony, kde byl strojek vyměněn za čínský brak. Čili měl jsem jen pouzdro a ciferník. A tak jsem strávil ku...sky hodně času na netu a ebayi a dopátral se k výše popsanému. Sám jsem si pořídil zlacenou bulovu a čekám, až to Valis zkompletuje. A pro jistotou jsem koupil nějaké zbytky jiných strojků, abych měl případně další díly.

 

Štěstí je, že Heuer v době nástupu quartz už na tom byl asi finančně blbě a proto nevyvíjel nic inhouse, ale využil standardní produkci ETA, resp. tehdy ještě ESA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Verony jsou hodně podobné, takže strojek bude počítám stejný... Valisovi jsem posílal SZ, ale nereagoval (fakt je, že jsem psal před Vánocema, takže asi nestíhal vůbec). Zkusím ho také ještě kontaktovat a kdyžtak bych koupil tu ESA alternativu... nebo to vyšší označení, pokud to rozměrově sedí... s tím, že by ty hodinky byly komplet origo moc nepočítám, ale cifr mají pěkný, i pouzdro, ručky a sklíčko, takže když se přeleští tak budou jako nové...

 

btw: Nechal jsi si dělat i novou lumi? a případně nevíš, který člen fóra se specializuje na luminu, nebo by mi to zvládl udělat taky Valis?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jo, klasika, Valis nestíhá, ale ochotný je se na to mrknout, právě jsem objednal NOS ETA 947.111, takže mu to pošlu až přijde strojek komplet na výměnu a relumi a uvidíme :) už se těším moc! Akorát jsem porovnával na obrázcích a tvar pouzdra u Verony se mi líbí víc, než u těch Carrer, ale co už...darovanému koni.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty moje, respektive juniora, právě Valise zdržují, nějak se občas bez výstrahy zastaví...

A u Tondy toho mám mnohem větší hromádku , zejména Autavie

 

Odesláno Ťapinou

Upraveno uživatelem Tikal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Já tam měl č. 391 (SR54), na netu jsem našel, že tam má být také 381 (SR55).

http://boley.de/en/caliber/watch-movements/eta/3965

 

Je v tom trochu guláš. Každopádně baterie je oxid stříbra, 1,55V, rozměr 11.6 mm x 2.1 mm.

391 a 381 mají stejné rozměry, rozdíly asi budou buď v kapacitě, nebo odběru proudu?

 

 

 

       
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má tam být 381 nebo 391, rozdíl mezi nimi je, že 391 je HD, a 381 LD, což znamená 391 je pro vyšší vybíjecí proud a 381 pro nižší.  Jednoduše řečeno 381 je pro hodinky bez přídavných funkcí, 391 je pro hodinky třeba s budíčkem. Nicméně u těcto hodinek nevadí když se to prohodí, takže může tam být i 391. V současnosti to třeba Energizer už nerozděluje na HD a LD. Baterie mají vyšší kapacitu než původní LD  a k označení typu používá obě čísla, tady konkrétně 391 - 381.

Ta 371 co tam má Radek je blbě, ta baterie je výrazně menší.
 

Upraveno uživatelem tondako
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsíci...

Takže malý update tohoto tématu... Děkuji všem zúčastněným za výborné rady a tipy, nakonec se renovace ujmuli pánové Knespl a Majzlík, a takto vypadají Carrerky po renovaci (dnes přišly z lázní :)

 

post-34425-0-96983800-1432218333_thumb.jpg

post-34425-0-45315400-1432218350_thumb.jpg

post-34425-0-90483700-1432218357_thumb.jpg

 

Ještě sehnat černý racing řemen, a udělají ještě spoustu parády.... Teda pouzdro je po přeleštění jako nové...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo no, origo sponu budu muset poshanet, pac jsem dostal jenom hodinky bez remenu... Hirsch nebo Rios maji pekny racing remen, a sponu zkusim googlit... Ty mas u Veron origo? Mohl bys pls postnout foto, at vim na co se mam divat? A asi 18 mm ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...