Přejít na obsah

Outdoor spacák


Doporučené příspěvky

Spacák za 1500 je vtip vhodný tak do baráku, nebo na letní noci. Co byste taky chtěli od spacáku v ceně lepšího řemínku. Rozumný třísezonní péřák stojí od 4,5 - 5 výš. Na zimní spaní dvojnásobek. A je fajn mít dva, jeden lehký na léto a teplý na zimu :).

Jo vidíš, nevšiml jsem si ceny. Jinak, já mám tenhle http://www.huskycz.cz/spacak-extreme-enjoy-long-26-c-d4405.html a jsem spokojenej .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 239
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nahoď nějaké tipy,dík.

Sem na tabletu tak sem nedám odkazy, ale na třísezoní jukni na český Warmpeace, řada Viking, ideálně 600. Ten mám vyzkoušený. Lehký mám Mountain equipment Helium, ten je úžasnej 600g +5 komfort. A zimní mám letitý Ajungilak, ale už pár let je to Mammut. Nicméně chybu neuděláš s Rakoncajem (Sir Joseph) a slušné jsou i vyšší řady od Warmpeacu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já ho kupoval v roce 1998 jako norský Ajungilak. Tradiční značka se kterou jel snad už Amundsen. Tehdy stál 10tis, -18 komfort -25 extrém. Vyzkoušený při -35 pod stanem. Má za sebou zimní čundry na Sumave, alpské přechody. Zima mi nebyla nikdy. Když jsem se před pár lety řešil servis (výměna zipu) tak jsem zjistil, že značku koupil Mammut. Dovozce má přímo eShop a krám v Brně, jinak je myslím prodává Hudy.

Upraveno uživatelem prischera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šestnáct let starej spacák, to byla kvalita, co kluci? :notworthy: Bylo to všechno krapet těžší, ale pomalu na celej život. Já má dvacet let starou 85 L krosnu od nějáké značky Backpackers, anebo to je aspoň jedinej nápis, co jsem tam našel, tahle krosna se mnou oblétla půlku zeměkoule, určitě nezahálela když jsem byl mladší a tam Vám není rozbitej zip, jedinej šev se nepáře, no já prostě na ni čumím furt jak z jara. Je furt úplně v pohodě použitelná do extrému. To byli věci :clap: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, ale trochu mě ty roky děsí, nemládnem :). Jinak tohle je určitě důvod proč koupit peří, narozdíl od dutého vlákna, jsou kvalitní péřáky navěky. Problém je jen v extrémních mrazech s vlhkostí, ale kdo řeší tohle, nehledá radu na koupi spacáku na hodinkovým fóru :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Opravdu je to zase o použití. Chodím pod nebe vetšinou jaro - začátek zimy a v našich končinách je dost vlhkosti přes noc. A peří jsem měl navlhlý a sušit to každý ráno taky nešlo. Teď mám klasiku US modular sleeping system a za ty peníze si nemůžu stěžovat. Prodávají i jednotlivě podle Tvojí potřeby. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzdycky je to o pouziti. Nicmene 3-4 dny jsou v nasich podminkach uplne v pohode, kdyz se o spacak normalne staras (neprasis ho), i v celkem vlhkym pocasi. Ja chodim celorocne a vicemene nejvic chodim podzim- zima-jaro, kdy je vlhkost celkem znacna. Nemel jsem sebemensi problem. Samozrejme spim pod tarpem. V lete taham kilovej syntetak Pinguin Tramp. Ale podzim az jaro nosim perak a nic jinyho uz ani nechci. Pokud chces spat v nizkych teplotach, izolacni vlastnosti spacaku jsu primo umerny jeho hmotnosti, nicim to neobejdes a kdo si mysli, ze poridi za patnact stovek spacak s hmotnosti 1kg a komfortni teplotou -10, je stejne naivni, jako ten, kdo si mysli, ze koupi Patek Pillip za pet tacu. Peri ti nabidne sbalitelnost, lepsi izolacni vlastnosti, lepsi komfort a delsi zivotnost. Za to vsechno je zas drazsi, ale vyplati se. Na spacaky Husky bych si dal pri vyberu dobrej pozor, stejne tak i na uz zmenenou Primu. Tak je nutny si projit tohle. (Caute wawrik) ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

http://www.hudy.cz/spacaky/boll-patrol-305401,100020284-space.html

 

Trošku to tady opráším, dneska jsem dost vybíral, běhal po krámech a všechno si pěkně omakal. Jestli něco přemýšlíte prckovy, tady to je dost dobrá volba :-) dneska jsem ho dovezl a tříletý kluk nadšený, už se těšíme na první studenou noc..

post-364-0-19243000-1429639929_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontra :), holky maj tyhle :) Ale jinak ano Boll je taky super, dobrá volba :)

 

To je velmi dobrá volba, ale zaplatíš si ji a já myslím, že tomu mýmu torpédu vydrží tak sezónu :-) Včera jsem ho z něho nemohl dostat a co on v něm vyváděl.....

 

Kiki.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kilovej spacak je dobrej tak akorat do chaty. Venku ti v nem bude zima i v lete. Ja osobne ti doporucim spis umely vlakno nez peri a to kvuli vlhkosti. Peri je idealni, ale hodi se spis do suchy zimy, tam nema konkurenci. Jo a doporucovat SJ pro cloveka s budgetem 1500 je dobrej vtip. Takze suma sumarum - za me 3 sezonni spacak = syntetika cca. 2 kg a 2+ tisice Kc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kilovej spacak je dobrej tak akorat do chaty. Venku ti v nem bude zima i v lete. Ja osobne ti doporucim spis umely vlakno nez peri a to kvuli vlhkosti. Peri je idealni, ale hodi se spis do suchy zimy, tam nema konkurenci. Jo a doporucovat SJ pro cloveka s budgetem 1500 je dobrej vtip. Takze suma sumarum - za me 3 sezonni spacak = syntetika cca. 2 kg a 2+ tisice Kc.

Myslím, že je to trochu pozdě, dotaz padl na začátku února. Navíc myslím, že vše výše uvedené bylo řečeno. A budeš se divit, ale mám spacák o váze 0,6kg a ve vlněném spodním prádle je mi dobře do cca +10° do +5° ve stanu. Jde to, jen samozřejmě nestojí 1500...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Chlapi, poradili byste mi prosím nějaký spacák ? Nepotřebuji nic expedičního do -50°C. Většinou spím v kempu v chatce, v autě, při chlastacích akcích na zemi v kuchyni a tak. Rád bych něco lehkého a skladného. 

 

Myslel jsem si na Warmpeace Viking 300, ale zas si říkám, jestli to pro mě není škoda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud spíš v chatce nebo autě tak ti stačí i tenoučký spacák do 1kg, protože nebudeš potřebovat tolik izolace od země.

 

Já na akce "nevím kde budu spát" vozím Prima Bike (už se nevyrábí). Tohle je cca alternativa:
http://www.prima-spacaky.cz/spacak-prima-basic-mini-500

 

Úplně to stačí od +8C do 15C (typicky spaní duben - říjen v autě, v chatce atd.)

 

Edit:

 

ještě bych dodal že na spaní venku ve stanu se hodí spíš třísezonní, na to mám:

http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/topas/p-120

Upraveno uživatelem Dee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, poradili byste mi prosím nějaký spacák ? Nepotřebuji nic expedičního do -50°C. Většinou spím v kempu v chatce, v autě, při chlastacích akcích na zemi v kuchyni a tak. Rád bych něco lehkého a skladného. 

 

Myslel jsem si na Warmpeace Viking 300, ale zas si říkám, jestli to pro mě není škoda...

 

Ten viking je super volba je skladnej, když ho rozepneš tak i ve vedru je v pohodě jako deka, na jaře a podzim v nevytápěný chatce/autě ti nebude zima. Můžeš koupit nějakou socku za 1500 ale bude ti zabírat místo a spacák ti vydrží roky (pařák víceméně pořád) takže ta uspora rozložená v čase je skoro nula... Šel bych do něj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...