Přejít na obsah

Outdoor spacák


Doporučené příspěvky

Ahoj pánové,

chystám se ve středu do Krkonoš a moc nevím kde budeme spát, přišla tedy asi chvíle pro nový spacák...

Poradíte něco lehkého a skladného co nebude moc překážet při lezení na kopcích? Nemusí to bejt do -20, fakt preferuji nízkou váhu.

Cena kolem 1500.
Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 239
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ano. Ještě přidám, že Prima spacák mi odešel a přestal hřát asi po 5 letech. Byl to jejich nejteplejší.

Spacák nehreje. Izoluje.

 

Na teplotné určenie špeciálne spacákov Prima pozor, trochu prestrelujú.Inak sú fajn. Viac napríklad na outdoorfóre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám vyhlédnutý tento. Na velikost i váhu kašlu. Těch proklepaných nocí při zimních přechodech Javorníků na běžkách, kdy i ve stanu bylo tak mínus deset a venku ještě o pět míň, nebo na silvestrovské chatě na nezateplené půdě, protože vevnitř už nebylo místo, už stačilo. Teplo v noci je zásadní. Radši vezmu o dvě trika míň a větší spacák. Z lehkých spacáků a z Prima spacáků jsem vyléčený.

 

http://www.military-sleeping-bags.com/explorer-down-1000/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je článek plný moudra, ke kterému jsem dospěl taky. S tím rozdílem, že se od vlákna odvrací zpět k peří. To vlákno šlo po zhruba stejných letech taky k šípku. S tím rozdílem, že ta první stejná léta je lépe v peří. V dešti jsem za posledních 20 let spal asi třikrát, ale zima mi bylo nesčetněkrát.

 

http://howadoor.wz.cz/rady.html#Spacáky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám spacák od fy.Husky a vzhledem k tomu, že ve většině případů ( batohy, oblečení, doplnky ) mě tahle značka nebyla doporučována, pro svou nekvalitu, tak u spacáku od téhle značky zůstanu- je to držák, kvalitně udělanej. Jo a koukal bych radši po těch do minus 20, pokud budeš spát někde na hřebenu, tak se šikne  :clap: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Howadoora netreba brať až tak vážne, aj keď píše zábavne...

 

Ak chce človek malú hmotnosť a teplo, tak skončí u peria. Akurát to asi nebude za 1500 CZK, leda v nejakej dobrej akcii. Trojanom odkazovaný spacák je naozaj taká deka na letné prikrytie. Zásadná vec sú predpokladané teploty, v ktorých chce ten spacák používať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spacák za 1500 je vtip vhodný tak do baráku, nebo na letní noci. Co byste taky chtěli od spacáku v ceně lepšího řemínku. Rozumný třísezonní péřák stojí od 4,5 - 5 výš. Na zimní spaní dvojnásobek. A je fajn mít dva, jeden lehký na léto a teplý na zimu :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...