Přejít na obsah

Outdoor spacák


Doporučené příspěvky

A co tam máš za problém? Bublina?

 

 

 

Jop...pres leto pouzivam lehci Thermarestku (Trail Lite), pres zimu tuhle (Trail Pro). A koncem listopadu na vandru se vybublila...a vcelku jako najednou. Lehnu a tak jako slysim takove kradme lupani a rano bublik tak 10cm v prumeru...

Bohuzel sem na ni musel jeste spat dalsich 5 noci a vysledek je velka bublina :-). A ze je na to "dozivotni" zaruka sem zjistil nahodou, az kdyz sem chtel kupovat novou. Jinak ji mam asi 30 mesicu a za tu dobu radove 400 - 450 noci. Tu Trail Lite mam asi 4 roky, ma za sebou radove 1000 noci a je OK. Jestli to je tim, ze je zkratka tlustsi a matros to nejak nezvladl...netusim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 239
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já osobně taky musím doporučit primu, přímou zkušenost mám zatím jen s nižší řadou, ale už delší dobu koukám na polar a vzhledem k ceně, konstrukci a husímu peří jasná volba. Na duté vlákno od nich jsou na fórech celkem stížnosti, že nesedí teplotní určení.

 

Sám mám Warmpeace viking, kterej jsem tekdy koupil za supr peníze, ale mrzí mě, že jsem nešel do té primy, byť byla ve výběru, stejně to asi totiž udělám...

 

Sir Joseph mě trochu štve cenovou politikou, v tomto segmentu je mi mnohem sympatičtější právě Prima a když něco lepšího tak raději cumulus - přijde mi parametrama lepší jak SJ a cenou taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jop...pres leto pouzivam lehci Thermarestku (Trail Lite), pres zimu tuhle (Trail Pro). A koncem listopadu na vandru se vybublila...a vcelku jako najednou. Lehnu a tak jako slysim takove kradme lupani a rano bublik tak 10cm v prumeru...

Bohuzel sem na ni musel jeste spat dalsich 5 noci a vysledek je velka bublina :-). A ze je na to "dozivotni" zaruka sem zjistil nahodou, az kdyz sem chtel kupovat novou. Jinak ji mam asi 30 mesicu a za tu dobu radove 400 - 450 noci. Tu Trail Lite mam asi 4 roky, ma za sebou radove 1000 noci a je OK. Jestli to je tim, ze je zkratka tlustsi a matros to nejak nezvladl...netusim.

No buď se odlepí materiál od výplně, nebo se výplň potrhá. To druhý se stává, když necháš karimatku v létě nafouklou na slunku, vzduch vevnitř se zahřeje, expanduje a výplň se potrhá, na bublině to pak jde poznat, jestli je pěkně pravidelná, tak se rozlepuje, nepravidelná hrbolatá je ten druhej problém... ale třeba jednu starší, kterou tenkrát označovali ultralight, už asi 15 let používám v létě jako plážovou, na slunku už byla asi milionkrát a furt drží...

 

Odesláno z mého Passport pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja to asi vidim na Prima Summer 220... Teploty 1/-6/-14, vaha 1,5 kg, cena 2300 kc ... Kdyz mam 185 cm, fakt se nevejdu do Spring 200? Ma cenu to zkouset nebo je to pasé?

 

http://www.prima-spacaky.cz/spacak-prima-classic-summer-200

 

http://www.prima-spacaky.cz/spacak-prima-classic-summer-220

 

http://www.prima-spacaky.cz/spacak-prima-classic-spring-200

 

http://www.prima-spacaky.cz/spacak-prima-classic-spring-220

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No buď se odlepí materiál od výplně, nebo se výplň potrhá. To druhý se stává, když necháš karimatku v létě nafouklou na slunku, vzduch vevnitř se zahřeje, expanduje a výplň se potrhá, na bublině to pak jde poznat, jestli je pěkně pravidelná, tak se rozlepuje, nepravidelná hrbolatá je ten druhej problém... ale třeba jednu starší, kterou tenkrát označovali ultralight, už asi 15 let používám v létě jako plážovou, na slunku už byla asi milionkrát a furt drží...

 

Odesláno z mého Passport pomocí Tapatalk

 

...tak bublina je uplne ukazkova, hladka , vypada skoro jako polstarek a je i v miste hlavy, kluci si ze mne delali legraci, ze zase musim mit neco extra, karimatku s polstarem :-).

A prefouklou sem ji urcite nemel a slunko snad v zivote nevidela :-). Kdyz sviti slunko lezim na trave nebo na mechu, karimamu vytahnu az vecer na spani. ;-).

Kazdopadne dekuji za uzitecnou informaci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvam se za plevel, ale tohle me zaujalo. To je záliba, práce nebo musis? :)

Kdysi se to tak sebehlo a stravil sem asi dva roky na kovove posteli s matraci (slamou), ulezelou za 50 let jako beton a ve spacaku.... a pak uz sem si na spani v posteli nezvykl a pod prikryvkou uz vubec ne. Takze i na sluzebku do hotelu si beru karimatku a spacak. A ve volnem case dost vandruju, protoze venku se mi spi nejlepe :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak panove, musim se podelit o dnesni prekvapeni.

Prisla mi od dovozce (fa Vertical) vyreklamovana karimatka Thermarest.

Poslali mi novy kus, opravdu jednaji v souladu s "dozivotni zarukou" na karimatky Thermarest.

Normalne uz moje karimatka byla po zaruce (2 roky) a udelala se na ni bublina. Dokonce sem ani nemel puvodni fakturu, jen sem jim nabidl, ze zkusim sehnat od prodejce duplikat nebo potvrzeni. Nechteli nic a reklamaci uzasne vyresili.

Takze za mne uzasne jednani ve vztahu k zakaznikovi a budu je vsude vynaset az do nebes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tak jsem objednal Summer 220. Po mailove komunikaci s ochotnym clovekem z Primy nema smysl, kdyz mam 185 cm zakazkove siti a casove by to bylo velmi obtizne realizovatelne. Objednano 17.1., s tim ze realny termin je pulka unora, spise mam ale pocitat z koncem unora. O tyden pozdeji znova lezu na web a do odvolani pozastaveny objednavky na zakazky a na barevne kombinace co nejsou skladem.

 

 

4.2. zazvonil postak.... tak sem vcera postavil stan, venku bylo kolem nuly, nad ranem dva stupne, ve stanu 4... mel sem zakladni vrtsvu z merina a ponozky... vyspal sem se dobre, tak nak jako vzdy, proste parkrat za noc se vzbudim, zima mi nebyla... akorat v nohou sem mel citelne min tepla, coz sem cekal ze bude opacne...

 

No delka asi ok, viz foto. Akorat teda nevim jak maj cejchovany vahy/svadleny.... 1,7 kg rozhodne neni avizovaných 1,4 kg  :guiltysmiley:

post-13209-0-39157200-1454744097_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Poprosím místní zkušené uživatele o radu ohledně vhodného spacáku pro občasné spaní v letní přírodě a celoročně v chladných (málo vytopených) místnostech. Jde o letní pobyty pod stanem, ale v Nízkém Jeseníku = v noci klidně i 8-10 stupňů, nebo v málo vytopených chatách apod. Užití je cca 20-25 nocí za rok.

 

Myslel jsem že to vyřeším výrobky Husky, provedení dekové - pro občasné rozepnutí a použití jako přikrývky. Spacáky stály cca 1500/ks a celkem zklamání - jedna reklamace po cca 20 nocích, po celkem cca 45 nocích nefunkční zip na dalším kusu, navíc děti říkají že i v létě teplo nic moc.

 

Přemýšlím nad něčím od https://www.prima-spacaky.cz/ nebo http://www.jurek.cz/cs/vyrobky/spací-pytle.

 

Rád bych zůstal u nějakých dekových /rozepínacích, ale nevím zda takový dostatečně udrží teplotu.

Každopádně něco, co vydrží více než ty současné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rozšíření obzorů!

 

Takže asi nějaký model Kondor IV?

Mám jej delší dobu,ale spíš bych se přiklonil k váze ke 1,3 -1,5 kg a nikdy jsem v něm nemrzl ani při +5st.C.Je těžší,větší,ale vyplatí se to.Pokud bys chtěl přesnou váhu,zvážím zítra.

Upraveno uživatelem bohus76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám jej delší dobu,ale spíš bych se přiklonil k váze ke 1,3 -1,5 kg a nikdy jsem v něm nemrzl ani při +5st.C.Je těžší,větší,ale vyplatí se to.Pokud bys chtěl přesnou váhu,zvážím zítra.

Tak mně to nedalo a Condora jsem zvážil, a má tedy 1800gramů. Je sice objemnější ,ale zase univerzálně použitelný od jara do podzimu.Asi na kolo bych jej nedoporučil :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...