Přejít na obsah

Outdoor spacák


Doporučené příspěvky

Delaji to z lepsiho materialu. Mi prvni TaR vydrzela vyrazne dele, nez Lafuma. Odlepila se mi ale cast od vnitrni peny. Cekal sem, ze to daji na opotrebeni, priznal sem na rovinu, co vsechno zazila, stovky a stovky zabaleni a rozbaleni a noci. A oni mi poslali novou. Cely pribeh uz sem tu daval. Z PC ho repostnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 239
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tady repostuju tu story s reklamaci karimatky Thermarest...

 

Jop...pres leto pouzivam lehci Thermarestku (Trail Lite), pres zimu tuhle (Trail Pro). A koncem listopadu na vandru se vybublila...a vcelku jako najednou. Lehnu a tak jako slysim takove kradme lupani a rano bublik tak 10cm v prumeru...

Bohuzel sem na ni musel jeste spat dalsich 5 noci a vysledek je velka bublina :-). A ze je na to "dozivotni" zaruka sem zjistil nahodou, az kdyz sem chtel kupovat novou. Jinak ji mam asi 30 mesicu a za tu dobu radove 400 - 450 noci. Tu Trail Lite mam asi 4 roky, ma za sebou radove 1000 noci a je OK. Jestli to je tim, ze je zkratka tlustsi a matros to nejak nezvladl...netusim.

 

...tak bublina je uplne ukazkova, hladka , vypada skoro jako polstarek a je i v miste hlavy, kluci si ze mne delali legraci, ze zase musim mit neco extra, karimatku s polstarem :-).

A prefouklou sem ji urcite nemel a slunko snad v zivote nevidela :-). Kdyz sviti slunko lezim na trave nebo na mechu, karimamu vytahnu az vecer na spani. ;-).

Kazdopadne dekuji za uzitecnou informaci. 

 

Tak panove, musim se podelit o dnesni prekvapeni.

Prisla mi od dovozce (fa Vertical) vyreklamovana karimatka Thermarest.

Poslali mi novy kus, opravdu jednaji v souladu s "dozivotni zarukou" na karimatky Thermarest.

Normalne uz moje karimatka byla po zaruce (2 roky) a udelala se na ni bublina. Dokonce sem ani nemel puvodni fakturu, jen sem jim nabidl, ze zkusim sehnat od prodejce duplikat nebo potvrzeni. Nechteli nic a reklamaci uzasne vyresili.

Takze za mne uzasne jednani ve vztahu k zakaznikovi a budu je vsude vynaset az do nebes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som z TaR smutný, lebo dosť mení materiály aj technológiu. Mám asi desaťročnú Prolite Plus, to je už na omak protitankový výrobok. Nikdy som ju ani náznakom nešetril, spávam v nej na láve, v bágli ku nej ukladám čokoľvek bez rozmyslu, keď sa doma suší, malý po nej skáče atď.

 

Tak som prikúpil ešte jednu rovnakú. Má iný tvar (samozrejme horší s väčšími vykrojeniami na rohoch, takže musím byť len v strede, inak trčím von), po zbalení má asi o tretinu menší objem, takže sa síce dobre pchá do báglu, ale vypovedá to o použitom materiáli. Na omak sú tkaniny poddajnejšie, najmä spodok vyzerá byť poplastovaný o dosť menej. Má síce o pár desiatok gramov menej ako stará (tuším 630 g), ale výsledkom je, že mi nedávno začala púšťať. A to ju fakt ofukujem - keďže pôsobí výrazne krehkejšie, balím ju opatrne, ostré kamienky ani lávovú drť ani nevidela, malý po nej neskáče... Nemá ani dva roky.

 

Mám ešte tretiu samonafučku, z Lidlu za asi 19,90 ?. Obdoba všetkých ostatných značiek okrem TaR. Váži ako Prolite Plus, ale je to 2,5 cm, na rozdiel id 3,5 cm u Prolite Plus. Je hodená v aute, poskladaná, poprehýbaná, malý po nej lozí zakaždým, keď sme v aute. Plus ju pravidelne cvakám do drevených dvierok úložného priestoru, čo mám v aute. Karoška má zatiaľ tri roky a stále drží.

 

Ak mi odíde stará PP, ďalšiu síce tiež kúpim od TaR, ale už len kvôli tomu predplatnému, nie nadpriemernej kvalite ako doteraz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak jsem dneska po třech slovy třech dnech vytunil thermarestku.. Lupe v tom jak v hodinách... Byla normálně nafoukla ve stanu, jako bylo tam tak 40 stupňů na slunku, ale to se má lehce vyfukovat? Sem zvědav až tam přijdu večer co bude

post-13209-0-93102000-1566042623_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdar

 

S dovolením bych znovu otevřel tohle téma. Můj spacák Prima z roku 1995 už není co býval. V posledních cca deseti letech jsem pod širákem pořádně nespal, většinou v autě, nevytápěné chatce apod. a v pohodě. Ovšem loni jsem zase strávil pár venku a při teplotě kolem 10°C jsem klepal kosu. Myslím, že po 25 letech je nejvyšší čas na nový spacák. Na takové to spaní po chlastačkách, v autě apod. bohatě postačí obstarožní Prima, ale teď hledám něco na jarní/podzimní čundrování. Logicky bych sáhl zase po Primě - byl jsem spokojen, rád podpořím českou značku s výrobou v Česku, doporučuje zdejší podširákový guru... Kdybych se nedíval na cenu, tak sáhnu Prima Manaslu nebo Makalu. Nicméně čtyři tisíce za spacák dát nechci. Pro moje využití to nemá cenu - těch nocí venku bude asi jen pár do roka a na spaní v interiérech si nechám starý spacák.

 

Můžete doporučit kvalitní třísezónní spacák se syntetickou izolací v ceně okolo 2000, max 2500Kč? Takový aby pár let vydržel hřát.

 

V začátcích tohoto vlákna African chválil značku Pinguin. Afri, jaká je spokojenost po pěti letech? 

 

Má někdo osobní zkušenost s jejich modelem Mistral? Cena se mi zdá podezřele nízká, je v tom nějaký háček?

 

Celkem se mi líbí Boll. Třeba model Quark. Je to česká firma, dcera má od nich suprovej batoh. Ale všechny spacáky mají plněné mikrovláknem.

 

Je pravda to, co se píše v tomto pojednání na stránkách Primy, že třísezónním spacákům s mikrovláknem je lépe se vyhnout, protože velmi rychle ztrácejí svoje izolační schopnosti? Může někdo z vlastní zkušenosti porovnat mikrovlákno s obyčejným dutým vláknem? Nejsou to jen marketingové kecy?

 

Předem děkuji.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znova doporucim za sebe RockEmpire Blizzard :)

Nevím jestli tento model ještě dělají, určitě kdyžtak bude mít nástupce. Podívej se na ně ;)

 

Dělají to češi (snad), je to značka Hudyho. Super jednání při opravě zipu - pozarucni - upadl mi jezdec a nějak jsem se zmínil ze se mi seká látka do zipu při zapínání. Cely zip vyměnily, teď je vše naprosto v pohodě. A vše zdarma :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar

 

S dovolením bych znovu otevřel tohle téma. Můj spacák Prima z roku 1995 už není co býval. V posledních cca deseti letech jsem pod širákem pořádně nespal, většinou v autě, nevytápěné chatce apod. a v pohodě. Ovšem loni jsem zase strávil pár venku a při teplotě kolem 10°C jsem klepal kosu. Myslím, že po 25 letech je nejvyšší čas na nový spacák. Na takové to spaní po chlastačkách, v autě apod. bohatě postačí obstarožní Prima, ale teď hledám něco na jarní/podzimní čundrování. Logicky bych sáhl zase po Primě - byl jsem spokojen, rád podpořím českou značku s výrobou v Česku, doporučuje zdejší podširákový guru... Kdybych se nedíval na cenu, tak sáhnu Prima Manaslu nebo Makalu. Nicméně čtyři tisíce za spacák dát nechci. Pro moje využití to nemá cenu - těch nocí venku bude asi jen pár do roka a na spaní v interiérech si nechám starý spacák.

 

Můžete doporučit kvalitní třísezónní spacák se syntetickou izolací v ceně okolo 2000, max 2500Kč? Takový aby pár let vydržel hřát.

 

V začátcích tohoto vlákna African chválil značku Pinguin. Afri, jaká je spokojenost po pěti letech?

 

Má někdo osobní zkušenost s jejich modelem Mistral? Cena se mi zdá podezřele nízká, je v tom nějaký háček?

 

Celkem se mi líbí Boll. Třeba model Quark. Je to česká firma, dcera má od nich suprovej batoh. Ale všechny spacáky mají plněné mikrovláknem.

 

Je pravda to, co se píše v tomto pojednání na stránkách Primy, že třísezónním spacákům s mikrovláknem je lépe se vyhnout, protože velmi rychle ztrácejí svoje izolační schopnosti? Může někdo z vlastní zkušenosti porovnat mikrovlákno s obyčejným dutým vláknem? Nejsou to jen marketingové kecy?

 

Předem děkuji.

Hodne je to ovlivneny skladovanim, pokud nemas spacak na volno nekde povesenej, ale porad v kompresnim obalu, izolacni schopnosti jdou do haje.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám taky Primu, ale je pravda že za 3 roky zdražili pomalu o 50% a to už chce promyslet

 

Edit: a dívám se že je nad dotazem můj trabl s thermarestkou... No od bubliny sem na ní spal ještě 3 noci, sice polštář pod hlavou měl něco do sebe, ale reklamoval sem a dostal do mesice obratem aktuální model

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám taky Primu, ale je pravda že za 3 roky zdražili pomalu o 50% a to už chce promyslet

 

Edit: a dívám se že je nad dotazem můj trabl s thermarestkou... No od bubliny sem na ní spal ještě 3 noci, sice polštář pod hlavou měl něco do sebe, ale reklamoval sem a dostal do mesice obratem aktuální model

 

Tak to je dobrý konec. Nezaregistroval sem Tvůj dotaz. každopádně, pokud máš karimámu někde rozbalenou přes den, zvlášť v létě ve stanu, tak ráno povol ventil a večer dofoukni a znovu uzavři. Ve Tvém případě došlo zřejmě k přetlakování karimámy vlivem rozpínavosti vzduchu ve vyšší teplotě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, děkuji za odpovědi. Tolik reakcí za tak krátkou dobu jsem nečekal.  :notworthy:

V nejbližších dnech to nastuduju. Ten Condor jsem neznal a zaujal mě.

 

A ano. Posledních 10 let jsem z prostorových důvodů skladoval spacák sbalenej. Sice jsem věděl, že se to nemá, ale nevěřil jsem, že to může mít až tak zásadní vliv. Teď už to neudělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pinguin je super, koupil jsem opět tento model Topas :-) Za ty prachy hodně muziky, opravdu hodně....

 

https://www.pinguin.cz/topas

Hmm, já mám toto...

 

Prima Summer 220

 

2 369 Kč

 

Prima Summer 220 je letní spací pytel ve tvaru mumie vhodný pro letní či mírné třísezonní teplotní podmínky a cestování. Teplotní určení spacáku je 1°C komfort, -6°C limit a -15°C extrém. Izolační náplň spacáku je Climashield XP, 2x 100 g/m2. Je vhodný pro postavy do 195 cm.

 

https://www.makalu.cz/letni-spaci-pytle/prima-classic-spaci-pytel-summer-220/

 

Dobře už bylo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem přemýšlel o Makalu 180 s podobnými hodnotami, je dražší a bude asi i dobrý. Ale Pinguina jsem měl prověřeného, tak na takové to nejčastější trajdání od jara do podzimu je ideální. Od značky Prima tady mám nějaký zimní kousek dlouhá léta, těžký jak sviňa, ale drží. Značka dobrá....

 

https://www.prima-spacaky.cz/spacak-prima-classic-makalu-short-180

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...