Přejít na obsah

Luděk Seryn Skeleton 2013


Doporučené příspěvky

Tak to já bych teda ocenil. Piaget miluju a pokud vyhraju EuroJackpot, tak je to pro mě jasná koupě.

 

To vůbec není myšleno jako kritika Piaget a podobných HH značek, kde by si vybral asi každý. Zde na fóru je jasně viditelné, že spousta lidí již při koupi myslí na to, jak se hodinky následně (ne)prodají. Z toho důvodu je pro mě majitel těch LS frajer. Příložení ruky k dílu, rozměr 36mm, využítí dřeva atd. jsou pro mě znaky toho, že nad projektem majitel uvažoval srdcem a netrval na skvělé likvidnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 72
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No dobrá tedy - příběh - nebo spíš "příběh" - asi ho budu časem upravovat a doplňovat, aby to mělo nějakou hlavu a patu, dnes jsem nejak k.o....

Někdy v roce 2013 mi zazvonil v autě telefon a na druhé straně "nějaká paní" - a zdali mne zajímají hodinky a že zastupuje hodinkovou firmu, atd. Prvně mi prolítlo hlavou, co je to za systém a kdo takhle prodává hodinky? Tak jsem ji odbyl, že čínský reklamní šunty mne nazajímají a nadal jí, že asi mají zajímavě získanou databázi, když mi volá na můj tel v době, kdy veškerá čísla ve firmách směřují jen na asistentky a mé číslo už nedohledáš. Takže prvně jsem si myslel, že to bude něco jako Tonino Lamborghiny, atd. = jako máš "firemní víno" / tužky / atd. - můžeš teda mít i hodinky s logem. Když z ní ale vypadlo že zastupuje LS, tak jsem zpozorněl a nakonec i souhlasil se schůzkou. Přesto mne to dodnes překvapuje - přecejen hospodářské výsledky natvrdo nezveřejňujeme, sice dle zaměření firem by se jakési zisky předpokládat daly, ale i tak... Takhle se přece takový "individuální produkt" neprodává. Nicméne schůzka byla již s LS osobně a to mne přecejen zajímalo.

V tuto chvíli nutno poznamenat, že jsem neprocházel dobrým životním obdobím, co Vánoce, to mi někdo umřel v rodině, stres, nějaké vlastní zdravotní problémy, atd. Takže na "nákupy hmotných věcí" jsem opravdu neměl náladu, procházel jsem jakýmsi poznáním, co je v životě opravdu důležité atd. Proto jsme je také ladili přes rok, potřeboval jsem do nich "dozrát".

Zpět k 1. schůzce ovšem. Pan LS měl cestu kolem a zastavil se s ukázkami, některé jsem znal z časáků a odsud a všeobecně měl již o jeho práci povědomí. Ale opět - na baráku zrovna probíhaly nějaké úpravy, nebylo ani pořádně kde sednout, prostě nevhodný timing. Nicméně setkáni naprostá pohoda, moc jsem toho viděl a spousta věcí se probrala. Nějak to klaplo po lidské stránce a já začal zvažovat, že až "dozraju", tak ten Skeleton co tehdy byl jen na papíře by právě mohl symbolizovat přerod do světlejších zítřků a nést a navždy mi připomínat určitý "přerod vlastní osobnosti" a zároveň svým minimalismem mi neustále naznačovat jak nic není věčné a že jediné co si nekoupíš je čas.

Když to zkrátím (časem třeba doplním), po pár dalších schůzkách a mém trochu "oklepání se" nastal čas se rozhodnout. V mezidobí jsem rozprodal veškeré další kusy až na Suby - protože já prostě více než dvoje neunosím a já začal cítit potřebu mít něco individuálního, s nulovým machr indexem, intimní věc, jen pro mne. Věc do které promítnu část své osobnosti atd. No a odtud už byl jen krůček k výběru materiálů a samotné realizaci.. Pro mne žluté či růžové zlato nepřicházelo v úvahu a zároveň jsem chtěl prvek, který bude stárnout se mnou. No a skončilo to jako na fotkách, bílé zlato a dřevěný ciferník...

Pro dnešek a jako základní info snad stačilo, více se rozepíšu jindy, například o výrobě a "tvůrčím procesu". Mám je již několik měsíců, nenosím je denně, ale právě proto pro mne vždy budou mít půvab a duši... Je to unikát, unikát jen pro mne. A jednou je zdědí děti... Hodinky po tátovi, tak jako já si je nechal dělat s myšlenkou na svého tátu, který chvíli před tím nečekaně odešel...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vůbec není myšleno jako kritika Piaget a podobných HH značek, kde by si vybral asi každý. Zde na fóru je jasně viditelné, že spousta lidí již při koupi myslí na to, jak se hodinky následně (ne)prodají. Z toho důvodu je pro mě majitel těch LS frajer. Příložení ruky k dílu, rozměr 36mm, využítí dřeva atd. jsou pro mě znaky toho, že nad projektem majitel uvažoval srdcem a netrval na skvělé likvidnosti.

moc Ti děkuji, ano, moc dobře jsem věděl, že tohle není "investice"...a právě proto jsem si je udělal podle sebe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad ten tel: ani se mi to sem moc nechtelo psat, spise jsem to uvadel, jak malo stacilo, aby nedoslo k setkani. Ja si o sobe myslim, ze to mam v hlave srovnany uz celkem, ale proste aji z bezpecnostniho hlediska a vzhledem k ruznym zkusenostem za 15 let v pujckovym byznysu mam proste nejak nastavenou obranou zed a hned vetrim nakou levou, kdyz mi nekdo nabizi drahou vec po telefonu. Telefon nikde nedavam, a povahove jsem dost asoc, stranim se lidi, radoby high society, atd (za mne spise pes a les). Tady to tak samozrejme nebylo, Ludka jsem se ptal, byla to externistka a zas musim uznat, ze trochu to zmakly mela. Od tohoto systemu uz upustili. Podle mne nejvetsi slabina brandu LS je prave marketing. Viz ten web treba. Ale o to vetsi prekvapeni je pak setkani se samotnym p. Ludkem, ktery naprosto zije tim co dela a dela to sakra dobre. Ma to v hlave velmi srovnany, ted odesel z Mohelna do Prahy a jde si za svym. Vyroba vlastniho sroubku a uprava korunky pod jeho vedenim byl zazitek a evidentne ho to bavilo taky. Je videt, ze ma radost z zaricich oci zakaznika a nikdy mi nepripadlo, ze by si nekdo na neco hral a nosil nos nahoru, prave naopak. Lidsky totalni pohoda, dozivotni servis, a hlavne ten osobni pristup a pres 300h jeho prace na jednom kusu.. A ty jsi u toho a zobrazis do toho svoji dusi a osobnost. Myslim, ze nam to obema sedlo. Pak mi jeste udelal sponu s monogramem jako bonus, proste tim chci rict, ze nejde jen o byznys, ale obema nam slo o unikatni produkt. A ty moje se od tech ostatnich ze serie dost lisi, nikdo nema drevo, nikdo nema bily zlato... Ostatni majitele neznam, ale samozrejme jsem se ptal a nikdo z nich neni typicky snob, nikdo se nechce predvadet, udajne vsichni dobre vedeli do ceho jdou a nechteli MI. A nebudeme si nic namlouvat, pri te cene se muzes predvadet mnohem vice s nejakym zvucnym jmenem... Za mne obrovsky respekt pro LS. "Z Cech az na konec sveta..."

Upraveno uživatelem MKR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu kalibru - pro mne v te dobre nastala otazka - co je to vlastne vlastni inhouse a zda se da jeste znovu vymyslet neco, co uz bylo tisickrat vymysleno. Co je evoluce a co je revoluce? A byt se ted budu rouhat, tak nejak se mi to nastavilo v hlave tak, že přecejenom zde jde o pomezí hodinařiny a šperkařiny, tudíž jsem na něj nakonec nebyl až tak ujetej a více mne zajímala "duše" a vzdušnost hodinek + ten minimalismus a možnost tvůrčího procesu. Vzniklo něco, co je unikátní a popravdě pro mne ten kalibr nehraje takovou roli (já vím, ukamenujte mne ted). Nicméně být to nějaká "klasická eta - teda spíše unitas", nebo na tom být napsáno heuer, jako na některých starších modelech LS, tak by se mi to taky asi nelíbilo... Nehledal jsem HH. Nejvíc fascinující pro mne byl proces výroby, ani ten šroubek není koupenej...

Ještě si dovolím upozornit na "hodinářskou 4ku" = IIII, v původních návrzích byla IV. Ale k tomuhle stylu mi víc sedne IIII

Upraveno uživatelem MKR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

som zvedavy, ze kto bude uprimny a tesim sa na pribeh. 

Tak já budu upřímný :  jako hodinky se mi teda vůbec nelíbí...možná, kdyby to právě nebyl ten skeleton...?

 

Ale jinak, klobouk dolů před majitelem i LS, tohle má příběh, smysl i trvalou hodnotu (nejen finanční). Gratuluji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je opravdu paráda a ne jen hodinkově, moc se mi líbí ten příběh, to za čím jsi šel a to, že v nich máš mnohem více než jen nějakou hmotnou věc, peníze...jsou to doslova hodinky s příběhem a duší, opravdu paráda, toto mě strašně baví. Pokračuj dále s vyprávěním a fotodokumentací výroby apod. je to vážně pecka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to prostě slušně nevyfotím, pořeším v průběhu času nafocení a dodám slušné foto... Jo a zapomnel jsem, moje jsou cislo 8 z te serie, protoze v datu narozeni mam ty osmicky tri...

post-7722-0-86709400-1423482339_thumb.jpg

Upraveno uživatelem MKR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...