Přejít na obsah

asijské "swiss" Alexandre Christie


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny a doufám, že mě neukamenujete  :helpsmilie: . Před dvěma roky jsem dostal od kamaráda hodinky přivezené z Asie - Alexandre Christie. Jsou to jen obyčejné quartzky, ale překvapila mě celková kvalita zpracování a materiálu. Nosím je střídavě dost často a na skle ani škrábaneček a pouzdro odolává i mému agresivnímu potu  :frusty: . Snažil jsem se zjistit více k výrobci, ale nic moc úspěšný jsem nebyl. Vypadá to na Indonesii nebo Hongkong. Tady jsou jejich ofic. stránky http://www.alexandrechristie.com/ . Servisních center mají několik po celém světě a samozřejmě nechybí Švýcarsko :lol2: .  S mojí chabou angličtinou jsem našel i nějaké historické zmínky v rámci nějakého chatu, takže se zdá, že firma už funguje několik desítek let a má i své příznivce. 

 

Měl by jste někdo nějaké relevantní poznatky či zkušenosti s touto značkou? Tímto ji nehodlám nijak propagovat ani jim dělat reklamu, jen mne prostě zaujali ...

post-35270-0-35579100-1423594869_thumb.jpg

post-35270-0-90788300-1423594918_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to vůbec znamená, "swiss eb"?. Chápu swiss made, swiss movement, swiss design, ale tohle je dost záhadný.:-D

 

Jinak nic pro mě, přijdou mi dost děsivý.

 

Veru, je to strach a hrôza.

 

A ten "Swiss (oy)eb." prebrali i na WUS.

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asijské Swiss- to mi zní jako Český bavorák, prostě podvod. Kdyby se vys.ral na lež, klamání a parazitování, tak by možná číňan udělal líp.

Některé model jsou i celkem pěkné, třeba  řada Tranqility "inspirovaná" Dánským designem.. :)

Ta invence z hodinek jen čiší :lol2: možná by měl míň jezdit po výstavách a něco vymyslet vlastního.

Edit:

Ale stránky má zpracované designově výborně. To by se někteří Czech made mohli hodně hodně učit!! To zas jo!

Upraveno uživatelem Radimk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Taková země s takovou tisíciletou historií a jak dopadla, stavějí si fejky měst, zrovna včera jsem se nestačil divit, v TV reportáž, že si postaví kus Prahy i s Karlovým mostem, že jako nebudou muset tak daleko cestovat. Žádná invence, zdegenerovaný národ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako myslíš ukázat trochu národní hrdosti?

Tak myslím nejen národní hrdost, ale udělat nějakou kvalitní značku a přiznat, ze je to China made. A ze par věci uz kvalitně vyrobit dovedou například značky Huawei, Qoros auta a pár dalších. Sám mám s Made in China negativní zkušenosti, ale netýkalo se to hodinek, ale výrobku značek jako např. Samsung, které byly vyrobeny v Číně a podle toho to vypadalo. Když na hodinkách vidím tyhle laciných pokusy Swiss Eb. pak je jasný, co to je zač. To uz bych si to spis koupil China made, pokud by to mělo odpovídající kvalitu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak myslím nejen národní hrdost, ale udělat nějakou kvalitní značku a přiznat, ze je to China made. A ze par věci uz kvalitně vyrobit dovedou například značky Huawei, Qoros auta a pár dalších. Sám mám s Made in China negativní zkušenosti, ale netýkalo se to hodinek, ale výrobku značek jako např. Samsung, které byly vyrobeny v Číně a podle toho to vypadalo. Když na hodinkách vidím tyhle laciných pokusy Swiss Eb. pak je jasný, co to je zač. To uz bych si to spis koupil China made, pokud by to mělo odpovídající kvalitu...

 

Zas je to len o peniazoch. Keď pozrieš vlákno "Poraďte s koupí výběrem", koľko ľudí jednoducho chce mať na cifri Swiss made a čokoľvek iné sa im zdá nedostačujúce. Takže aj pán Alexandre Christie usúdil, že si na hodinky musí napísať aspoň Swiss niečo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, v Číně umí leccos. Domnívám se že kdybychom se domákli, kdo všechno nakupuje díly na své úžasné originální hodinky právě v Číne, to je jedno přes kolik firem je to přeceděné, asi by na fóru proběhlo mnoho cévních příhod.  Ale je to jen domněnka, nepodložená hypotéza, založená pouze na mizivé znalosti toho, jak to chodí v jiných odvětvích průmyslu a obchodu, kterou se sám bojím rozvinout a domyslet, protože by mohla potom nějaká žíla rupnout i mně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...