Přejít na obsah

Jaké digitálky máte dnes na ruce


Návštěvník Chilliluk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 8,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jsem si dnes prostě musel změřit výšku kopce...

Když jsem před pár lety na ebay impulsivně za 20 doláčů koupil tyhle PRT-20, bylo to spíš proto, že mi bylo líto je tam nechat ležet, když je nikdo nechtěl.

Ale pak jsem zjistil, že jsou to docela pěkný lehký plastový Protreky někde z devadesátek. 

Pravda, jejich ovládání je proti novějším modelům a jiným výrobcům (třeba Suunto) trochu krkolomné. Když si chce člověk změřit nastoupanou výšku, buď musí přičítat k té pod kopcem, nebo si už pod kopcem jako aktuální výšku pracně nastavit nulu a následně si to pak srovnat na správnou aktuální. Timer nebo měření doby jedné výpravy tam asi taky není, nebo je to někde zahrabané v menu.

Ale zase vzhledem k jejich věku, jim to odpustím. Jsou hodně lehké, s iluminátorem, mají hlasitý budík, voděodolnost 10ATM a slušně čitelný displej.

 

post-13153-0-15096400-1579006579_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tu nějaký mrtvý. Všichni nosí Géčka a zapomínají provětrávat negéčkový osmdesátkový a devadesátkový modely. Takže jsem to dnes zase napravil.

Celkem obecně známý model BM-100WJ, modul 560. Tyhle z roku 1989.

Zřejmě první Casia, kde výrobce deklaroval trojkombinaci měření senzorem Alti/Baro/Depth, tedy výškoměr, barometr s vývojem počasí a hloubkoměr. Prostě používaly senzor tlaku vzduchu a jím získané hodnoty propočítaly pro všechny tři výstupy.

Obdobné funkce, ale v jiných pouzdrech a s jiným grafickým uspořádáním displejů, měly modely s moduly 510, 923, 943. Mají spolu s modulem 560 společný originální návod.

Potápět do větších hloubek bych se s nimi už asi neodvažoval, ale suchozemci slouží stále dobře. A jsou dobově lehké (plasty) a poměrně malé.

Taková nerdovská klasika z přelomu 80. a 90. let.

...a koukám, že jsem si s datumem skočil o den do budoucnosti. Tehdy se s nastavováním roku ještě nepárali.

 

post-13153-0-33339900-1579465487_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám funkčně stejný modul 1160 (až na absenci hloubkoměru) v géčkách DW 6500. Je to na svoji dobu super hračka. V neevropské verzi s modulem 1161 ale hloubkoměr byl. Taky má už modernější osvětlení oproti modulu 560.

 

Ale chtěl jsem hlavně sem dát obrázek z dneška. Vzal jsem si nedávno pořízené kalendáře:

post-673-0-45455200-1579467707_thumb.jpg

Upraveno uživatelem t2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jo, DW 6500 to už byly takový ty správný "bumtarata" velký géčka.

Ovšem tyhle Seika mají nejenom pěkný hranatý tělo a rychle vypadající naklopené písmo, ale tu jednu z nejvíc cool fíčur - grafický měsíční kalendář.

Tehdy to byla jiná doba, cokoliv navíc na displeji a jakákoliv další funkcionalita byly dobrý. Moc pěkněj kus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tu nějaký mrtvý. Všichni nosí Géčka a zapomínají provětrávat negéčkový osmdesátkový a devadesátkový modely. Takže jsem to dnes zase napravil.

Celkem obecně známý model BM-100WJ, modul 560. Tyhle z roku 1989.

Zřejmě první Casia, kde výrobce deklaroval trojkombinaci měření senzorem Alti/Baro/Depth, tedy výškoměr, barometr s vývojem počasí a hloubkoměr. Prostě používaly senzor tlaku vzduchu a jím získané hodnoty propočítaly pro všechny tři výstupy.

Obdobné funkce, ale v jiných pouzdrech a s jiným grafickým uspořádáním displejů, měly modely s moduly 510, 923, 943. Mají spolu s modulem 560 společný originální návod.

Potápět do větších hloubek bych se s nimi už asi neodvažoval, ale suchozemci slouží stále dobře. A jsou dobově lehké (plasty) a poměrně malé.

Taková nerdovská klasika z přelomu 80. a 90. let.

...a koukám, že jsem si s datumem skočil o den do budoucnosti. Tehdy se s nastavováním roku ještě nepárali.

 

Jo, tak tyhle jsou moc pěkný. I přes všechny ty senzory mají klasický tvar, což se mi líbí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tedy... kalkulačku souběžně s kalendářem jsem taky ještě neviděl.

Pokud je to značka MBO, tak ty jsem samozřejmě jako dítě hltal v západoněmeckých katalozích. Dokonce mám dojem, že jsem měl na základce kalkulačku téhle značky (uměla toho možmá ještě míň, než tyhle hodinky...)

Dle mého pohledu je tedy vidět, že MBO je jiná cenová hladina než třeba Seiko. Seika mají přecijen solidnější vzhled a konstrukci a umí to na displej lépe poskládat.

Ale tahle dvojkombinace si určitě místo ve sbírce zaslouží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MBO byla jenom značka obchodujícími s elektronickými kancelářskými pitřebami. Kalkulačky a hodinky si nechávala vyrábět nejdřív v Japonsku a potom levněji, kde se dalo. I všeobecně známé Kesselky se pod touhle značkou daly najít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...