Přejít na obsah

Cartier Ballon Blue 42mm


Doporučené příspěvky

Zelam pekny den. Tymto prispevkom sa idem s vami podelit o zatial najvacsiu hodinkovu radost.

 

Prienik tychto hodiniek s mojim zivotom zacal vznikat zhruba 24.5.2014. Prave vtedy instant v mojom hladajuco-tapajucom vlakne ("viem co nechcem, ale neviem co chcem") spomenul zn. Cartier. Dovtedy som si myslel ze ta firma robi nahrdelniky a diademy pre mafianske milenky, celebrity co chodia na vyhlasenie Oscarov resp si ich aj hned prevezmu a pre blizsie neurcene hrozne, ale ze hrozne bohate osoby s vyberanym vkusom atd  a v pridruzenej vyrobe k nim robia parfemy. A ajhla, robia aj hodinky. Chvilocku som sa zhacil, ci to nebudu hodinky ako Armani alebo Guess. Pochybnosti sa rozptylili rychlo. V ramci ziskavania prehladu o modeloch a ich historii sa mi to zacalo pozdavat a pacit viac a viac. Aby som pochopil celu krasu a kontext znacky, musel som si rozsirit obzor aj o rozne mne nezname osobnosti (napr. Vinnie Jones). Ine osobnosti mne zname sa zase prekvapivo a necakane vyskytli v spojeni s modelom ktory ma zaujal (Ozzy Osbourne). Z obrazkov a popisu aktulnych modelov hodiniek som rychlo pochopil, ze sa jedna o firmu posobiacu aj vo vysokej hodinarine. Konieckoncov, Cartier bol v roku 2005 zakladajucim clenom Fondation de Haute-Horlogerie, su mu blizke komplikacie, inovacie aj dalsie ?cie, ktore potesia srdce chronomagora (nie, kontrakcie v tejto suvislosti sem skutocne nepatria).


Rozhodnutie padlo 30.10. 2014 (5 mesiacov hladania a dumania, v podstate rychlovka). Ale, kedze ku kupe som sa odhodlal 17.2.2015, to taka rychlovka nebola. Ale nepredbiehajme. Vyber teda padol na Cartier Ballon Blue 42mm na tahu. Presne splnal moje kriteria (nepreflaknuta znacka posobiaca aj v HH, krasa vhodna do obleku a zaroven nie typicke oblekovky, datumovka). Tento model neuveritelne zaujal moju milu drahu, ziadne ine hodinky ju doteraz natolko nezaujali. Skratim to, na vianoce sa u nas ocitla 36mm verzia pre manzelku, radost obrovska ale ja som stale vahal. Na tomto mieste by som chcel podakovat vazenemu clenovi kasperovi ktory mi nezistne pomohol s nakupom a bol vsemocne napomocny.
A ja som teda obzeral cele Vianoce 2014 manzelkine katjery a spokojne si rochnil ze ved coskoro si kupim aj ja take. Rochnil a rochnil az kym sa nezblaznil svajciarsky frank a nevyleteli ceny. Vtedy som nahle zosmutnel, vynadal si za svoju vahavost a stal sa melancholickym.

 

Jeden vecer pri rutinnom surfovani po chrono24 som nasiel moj vysneny model s necakane nizkou cenou. Na urovni povodnej ceny pred zdrazenim navyse znizenej o slusnu zlavu. Predajcom bola francuzska madamme (mala asi 30 hodiniek, okrem cartier aj iwc, panerai, rolex a pod.). Madamme ma informovala, ze hodinky sice nemaju folie, ale su new, unworn, unused, AD stamped garancka, fulfetisansambl balenie atd. Tak som prestal vahat, poslal peniaze, madamme supla balik cez UPS24 a voila, su u mna na ruke.

 

Znacka Cartier je na fore menej znama, aj ked v poslednej dobe sa objavuju fotky HH kuskov, preto aspon par slov k nej. Zalozena v Parizi 1847 by Louis-François Cartier a rodinne vlastnena az do 1964. Potom sa stala sucastou skupiny Richemont. Cartier byva oznacovany ako ?kral klenotnikov, klenotnik kralov?. Tento vyrok sa pripisuje anglickemu kralovi Edwardovi VII.

 

Model Ballon Blue bol uvedeny v roku 2007 a kombinuje v sebe hodinársku zrucnost s citom pre pekny sperk. Mozeme ho vidieť (v roznych prevedeniach) na ruke aristokratov (Kate Middleton) i celebrít (Johnny Depp). Moj ocelovy model na tahu ma 42.1mm a 13mm v najsirsom bode. Napriek tomuto papierovemu priemeru posobi na ruke az subtilne a decentne. Vo vnutri je kaliber Cartier Caliber 049 (21 kamenov, upravena ETA 2892-A2) s rezervou natahu cca 42 hodin. Hodinky maju nadherne vypukle sklicko (antireflex), ktore ma aj opticke vlastnosti (lahucko zvacsuje) a ulahcuje odcitanie casu. Vyhodou je rychle nastavenie datumu a zaujimavo je riesena aj ochrana korunky. Jej sucastou je modry synteticky krystal s vybrusom. Rucicky su z modrenej ocele. Hodinky nemaju zadny priehlad. Pohlad zpredu na gilosovany aristokraticky posobiaci cifernik je nadherny. Pri slabsom svetle vyzeraju hodinky starozitne az antikvarne, cifernik posobi ako keby mal farbu stareho pergamenu.

 

Dakujem za pozornost ak ste docitali az sem a pridavam par fotiek. Nieco je z netu a nieco som fotil sam, pri podrobnejsom skumani urcite zistite co je net a co su moje mobilofky.

post-21258-0-91200800-1424446019_thumb.jpg

post-21258-0-39574900-1424446033_thumb.jpg

post-21258-0-82662700-1424446045_thumb.jpg

post-21258-0-39673700-1424446065_thumb.jpg

post-21258-0-56424900-1424446098_thumb.jpg

post-21258-0-66739900-1424446114_thumb.jpg

post-21258-0-09570800-1424446133_thumb.jpg

post-21258-0-59452200-1424446149_thumb.jpg

post-21258-0-77201300-1424446165_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pekny origos, gratulace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsetkym dakujem za pozitivne reakcie. Proste ide z toho na ruke aj pred ocami uplne iny feeling ako z rolexiek alebo z omegy. Je to fakt kus umelecky spracovanych hodiniek, citit aj ten sperkarsky atribut. Ten feeling nemusi vyhovovat kazdemu samozrejme. Pre mna je to dlho hladany ideal. Starosvetsky luxus v contemporary materialoch. Navyse to vypukle sklo ma uplne dostalo. Netusil som ze to moze byt taka nadhera.

 

luxus,ten model se mi uz dlouho libi,jeste jsem ale nemel tu cest na zivo.dokazes si je predstavit na kuzi?

na kozi kazdopadne. Hned ako som ich mal na ruke som sa rozhodol ze k nim patri aj cierny aligator. To v kazdom pripade. Spekulujem ci to bude original kvoli koncovkam, zatial neviem cenu tak som original nevylucil :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

WOW!! Tak tohle jsou jedny z nejkrásnějších a nejoriginálnějších nových přírůstků, které jsem zde za poslední dobu viděl. Opravdu perfektní!! Gratuluji k super výběru a ať Ti dlouho, dlouho dělají radost. Takto si představuji definitivní hodinky..

 

Tah jim moc sluší a kůže padne jistě také skvěle... Už se těším na foto.   :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem: Má ten nápis Cartier lehce skrytý v čísle 7 nějakou symboliku pro obchodní společnost či konkrétní model hodinek, nebo se jedná o čistě designový prvek? Díky.

Cartier zacal pouzivat tuto "secret signature" niekedy v 60-tych rokoch minuleho storocia. Povrava sa ze to mala byt jednoducha znacka na ochranu pred jednoduchymi vyrobcami jednoduchych fejkov :) napis je schovany v 7 aj na inych modeloch (Santos, Tank).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cartier zacal pouzivat tuto "secret signature" niekedy v 60-tych rokoch minuleho storocia. Povrava sa ze to mala byt jednoducha znacka na ochranu pred jednoduchymi vyrobcami jednoduchych fejkov :) napis je schovany v 7 aj na inych modeloch (Santos, Tank).

 

Děkuji za odpověď. Je to skvělý detail skvělých hodinek. Stále na ně koukám.... jsou super!!  :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník LukeD

Zhruba před hodinou jsem dával do vlákna Hodinky a ženy fotografii jedné takové hodně mladé slečny s tímto modelem. Pak kliknu na nové příspěvky a ejhle, stejná značka, stejný model, přidáno před pár hodinami. Tomu tedy říkám "náhoda". :)

 

A jinak tedy pochopitelně gratulace. Je to vážně dechberoucí nádhera. A to si dovedu živě představit, že v reálu musí působit ještě o dost lepší dojmem než na fotografiích, byť sebelepších.

 

Mimochodem: Má ten nápis Cartier lehce skrytý v čísle 7 nějakou symboliku pro obchodní společnost či konkrétní model hodinek, nebo se jedná o čistě designový prvek? Díky.

 

Dobré oko! Já si toho mininápisu po prvním rychlém projetí fotografií vůbec nevšiml.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chodím občas před výlohu s t?mahle nádhernýma hodinkama na roh Pařížské svačit. Žeru bagetu a koukám na ně. Cartier nechává jako jeden z mála butiků hodinky ve výloze i mimo pracovní dobu... Jsem moc rád, že někdo tady na fóru je - místo očumování s bagetou - opravdu koupil. Gratuluju a těším se na další fotky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...