Přejít na obsah

G-SHOCK G MIX, hodinky pro hudební nadšence


Bells

Doporučené příspěvky

Nikde jsem tu o nich nic nenašel a jsou to asi první G Shocky, které mě i docela nadchly, tak se s vámi o ně podělím.

 

Jedná se o modelovou řadu GBA 400 se Smart Bluetooth kompatibilní s operačními systémy apple a android, takže se dá skoro říct, že jsou to takové lehce SMART watch zaměřené hlavně na hudbu, což se mě osobně velice líbí a je to právě to, proč bych do nich snad i šel.

 

post-25778-0-07802800-1424686483_thumb.jpg

 

post-25778-0-44270000-1424686489_thumb.jpg

 

Více o nich: (text je vypůjčený ze stránek Koscomu, mají pěkný a kompletní popis)

 

Tyto nové G´MIX modely jsou zaměřeny na hudbu a potěšení z ní. 

Hodinky s technologií BLUETOOTH SMART kompatibilní s s operačními systémy apple a android. Stačí si pouze stáhnout aplikaci Casio G-SHOCK+ a G´MIX App

Tyto hodinky komunikují se smartphony za účelem provádění různých funkcí, jako je např. upozorňování nositele na příchozí hovory, aktivace budíku a vibračních funkcí pomocí tlačítka na hodinkách. Kromě toho se tyto hodinky umí automaticky nastavit na přesný čas podle různých časových pásem prostřednictvím synchronizace s časovými údaji přijímanými z mobilního telefonu

Vlastnosti mobilního spojení:

  • nastavitelný equalizér, který reprodukuje atmosféru různých živých systému, pomocí hodinek
  • pomocí korunky lze vyhledávat písničky, ovládat hlasitost nebo upravit zvuk pomocí equalizéru
  • Vyhledávací funkce pro aktivaci funkcí budíku a vibrací mobilu prostřednictvím hodinek
  • Varovné vibrace v případě ztráty spojení hodinek s mobilem
  • Automatická korekce času synchronizací s časovými údaji přijímanými z mobilu ve 300 světových městech
  • ukazatel indikující stav propojení mezi hodinkami a telefonem na pozici "9" byl navržen tak, aby se podobal gramofonu a dával tak najevo příslušnost těchto hodinek.

Podpora pro Apple:

  • iPhone 5S, iPhone 5c, iPhone 5, iPhone 4s (iOS7)

Podpora pro Android:

  • GALAXY S5 (Android 4.4), Galaxy Note3 (Android 4.3-4.4), GALAXY S4 (Android 4.3-4.4)

Ostatní funkce hodinek:

  • superiluminátor a nastavitelná délka osvětlení na 1,5 nebo 3 sekundy
  • blikající alarm pro budík, končící odpočet nebo hodinový signál
  • automatické nastavení ručiček do neutrální pozice pro nerušený pohled na displej
  • letový režim
  • stopky s mezičasy na 1000 hodin s přesností na 1/100 sekundy
  • odpočtové stopky na 100 hodin nastavitelné s přesností na 1 sekundu
  • 5 denních alarmů a jeden s opakováním
  • plně automatický kalendář do roku 2099
  • ukazatel slabé baterie

Životnost baterie je 2 roky za těchto podmínek:

  • propojení hodinek s mobilem na 2 hodiny denně
  • 1x rozsvícení displeje na 1,5 sekundy každý den
  • alarm znějící 10 sekund každý den

 

A ještě jedno video :)

 

 

 

Tak snad jsem vám dal kompletní informace a teď co vy na ně? Mě se líbí právě ta možnost ovládání hudby skrze hodinky, které se dají vzít na outdoorové aktivity, což bych opravdu ocenil, jelikož všude mám vždy sluchátka v uších a vytahovat vždy telefon je otrava a mimo jiné to ani není zrovna nejbezpečnější v některých situacích, takže za mě, na kolo, longboard a podobné mé aktivity naprosto super a vypadá to, že budu vlastnit první G shocky, ačkoli do teď jsem byl vždy tak nějak proti nim :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuju celou řadu 400 prohlédnout v reálu. Nic tak šmejdsky vyhlížejícího jsem zatím od Casia neviděl. Jak už jsem psal dříve, vyrábějí hodinky, co vypadají jako fejky sebe sama, ble.

hele, se s tim smiř, prostě už nepatříš do hlavní cílové skupiny.

dikybohu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravdou je, že já je v reálu ještě neviděl, ale na druhou stranu, ono všechny G, krom těch nejvyšších řad jako třeba MTG S1000 jsou prostě "jen" plasťáky, tak to je a každý, kdo si je koupí s tím nejspíš počítá, ale takové G shocky prostě jsou člověk od toho nemůže čekat, že to bude vypadat nějak honosně a k tomu, k čemu jsou i určené to ani není potřeba. Jsou to prostě otloukánky na různé aktivity, kde by byla škoda ničit jiné hodinky, alespoň tak je vidím já, rozhodně nejsem žádným zastáncem G, ale u těchto se mi líbí ta možnost propojení s telefonem a následné ovládání hudby, což je i jediná funkce, kterou bych opravdu využil, kromě času samozřejmě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 všechny G, krom těch nejvyšších řad jako třeba MTG S1000 jsou prostě "jen" plasťáky,

no nevím, rozdíly ve kvalitě jsou  propastné i mezi různými Mudmany, nebo třeba Baby-G  (obojí z vlastní zkušenosti dlouhodobého užívání). Pokud ještě zhoršili kvalitu "lesklých plastů", bude to o ústa.

Upraveno uživatelem gougy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic proti ovládání mobilu přes hodinky (to je dobrá vychytávka), ale tahle řada je přímo ukázka úpadku kdysi hodnotné značky G shock. Je to barevné,lesklé a cílová skupina jsou mlaďoši do 20 co mají každý půl rok novej mobil. Kde je půvudní odkaz? Vezme si tohle na sebe pilot stíhačky, astronaut nebo voják do pole? Ne, je to jen lesklý kousek barevného plastu za cenu opravdových outdoorových hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravdou je, že já je v reálu ještě neviděl

To je právě ten problém. Mám GA100 a ty působí bytelně. Tyhle 400 vypadají, že se musí rozpadnout po první ráně(ikdyž to pravda není).

img61230080.jpg

ga-400-2ajf-4.jpg

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se v tom nechci nijak pitvat, kůli tomu jsem toto vlákno ani nezakládal, sám zrovna extra příznivcem G nejsem, ale zrovna pro tyto bych měl využití a proto o nich i uvažuji, hledal jsem je i tady na foru a nikde jsem je nenašel, tak jsem rovnou založil vlákno pro případ, že by se třeba také někomu líbily, nic víc, nic míň :)

 

 

no nevím, rozdíly ve kvalitě jsou  propastné i mezi různými Mudmany, nebo třeba Baby-G  (obojí z vlastní zkušenosti dlouhodobého užívání). Pokud ještě zhoršili kvalitu "lesklých plastů", bude to o ústa.

 

S tou kvalitou vidím problém hlavně v dnešní době, kdy se všechno dělá v číně s co nejvyšším výdělkem, holt to tak je a samozřejmě se to dotkne i kvality G, kam až se to dostane neví nikdo z nás a můžeme jen doufat, že to nebude pořád horší a horší, ačkoli to tak zatím vypadá...

 

Nic proti ovládání mobilu přes hodinky (to je dobrá vychytávka), ale tahle řada je přímo ukázka úpadku kdysi hodnotné značky G shock. Je to barevné,lesklé a cílová skupina jsou mlaďoši do 20 co mají každý půl rok novej mobil. Kde je půvudní odkaz? Vezme si tohle na sebe pilot stíhačky, astronaut nebo voják do pole? Ne, je to jen lesklý kousek barevného plastu za cenu opravdových outdoorových hodinek.

 

Já si tedy myslím, že vždy dělali různé modely pro co nejširší spektrum lídí, pořád mají i modely, které si může vzít voják, či pilot apod, stejně tak jako mají modely, které si vezme teenager atd. Firma se prostě snaží zaujmout co nejvíce potencionálních kupců a to jim asi nemůžeme mít za zlé, každému se líbí něco a kdyby si to lidi nekupovali, tak to dělat nebudou.

 

To je právě ten problém. Mám GA100 a ty působí bytelně. Tyhle 400 vypadají, že se musí rozpadnout po první ráně(ikdyž to pravda není).

img61230080.jpg

ga-400-2ajf-4.jpg

 

Já vím jak to myslíš a chápu, neříkám že je to kdo ví jaký zázrak, ale pro mě jsou to asi jediné G, které bych opravdu využil díky tomu spárování s mob a ovládáním hudby, které jinak ovládám při jízdě na telefonu a to není dvakrát moc bezpečné, už několikrát jsem si takle málem dal na hubu a proto mě toto hned zaujalo. Ano někdo může říct, že pak si rovnou můžu koupit nějaké SMART watche, ale to je v mých očích hrůza a děs, takže to radši tyto G, které možné i vydrží nějaký ten pád a nešetrné zacházení :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty GA-400 jsou myslím první géčka, která mají plastovou sponu. teda ne že by to třeba na úkor životnosti, ale jistý posun tam prostě je. spíš bych se bál spolehlivosti tý korunky. stejnou jsem měl kdysi na timexech, (pomocí ní se ovládaly všechny funkce vč. indigla) a věčně s tím byly problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty GA-400 jsou myslím první géčka, která mají plastovou sponu. teda ne že by to třeba na úkor životnosti, ale jistý posun tam prostě je. spíš bych se bál spolehlivosti tý korunky. stejnou jsem měl kdysi na timexech, (pomocí ní se ovládaly všechny funkce vč. indigla) a věčně s tím byly problémy.

První rozhodně ne :

1415215685_2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro pořádek, momentálně se tu píše o dvou modelech a to GBA-400 a GA-400, vím že vypadají podobně, ale není to ten a samý model, tak jen aby nedošlo k zámněně :)

 

Edit: Vyjma pár funkcí jsou vlastně totožné, tak je to asi jedno :)

Upraveno uživatelem Bells
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Kdybych měl kompatibilní telefon, asi bych je chtel vyzkoušet kvůli těm funkcím. Naštěstí ho nemám, vypadají hrozně, což by mě nejspíš neodradilo. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...