Přejít na obsah

Luminox - zastavování


Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

po delší době jsem přesedlal na quartzky, Luminox 3051.BO. Předminulý týden jsem nechal v autorizovaném servisu vyměnit baterii a již 2x jsem si všiml, že se mi během dne celkem "rozhodila" přesnost. Dneska jsem zkoušel,co by na to mohlo mít vliv a zjistil jsem, že při zatlačení korunky se vteřinovka zastaví, což se samozřejmě může stát při nošení zavazením o rukáv. Setkal jste se s tím již někdo? Jde o "normální" věc? Mohlo se "něco" stát při výměně baterie a dá se uvedené reklamovat? Před výměnou jsem je moc nenosil, ale nevšiml jsem si, že by to dělaly...

 

Díky za postřehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto se dá těžko něco určit, ale MIYOTA (nevím co je uvnitř za stroj) dělá to že pokud se trochu povolí korunka a je následně zatlačená, zastaví stroj. Buď poškozuje plastovou vložku ve stroji a ta ucpává veksl (střídné kolo) nebo přehazuje třeba do zkratu blokovací spojkovou páku. A v jakém stavu byla baterie proč se měnila? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, kluci, zlata Miyota. Je tam Ronda 515. Vidim to minimalne na vymenu strojku, mozna, ze i vicenasobnou. Pokud jsou v zaruce. Pokud ne, doporucuji vlozit rozmerove shodny/co nejvice podobny quartzovy strojek jine znacky s datumovkou na trojce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Řekl bych že baterie nebyla hlavní problém . prostě bude chtít udělat generálku strojku Jirka

U kalibru za 400 kc i s postou nebude asi uplne nejlepsi delat generalku...

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U kalibru za 400 kc i s postou nebude asi uplne nejlepsi delat generalku...

Taky bych vyměnil strojek  :) ale to je na každém hodináři jak se k tomu postaví  :)  Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

po delší době jsem přesedlal na quartzky, Luminox 3051.BO. Předminulý týden jsem nechal v autorizovaném servisu vyměnit baterii a již 2x jsem si všiml, že se mi během dne celkem "rozhodila" přesnost. Dneska jsem zkoušel,co by na to mohlo mít vliv a zjistil jsem, že při zatlačení korunky se vteřinovka zastaví, což se samozřejmě může stát při nošení zavazením o rukáv. Setkal jste se s tím již někdo? Jde o "normální" věc? Mohlo se "něco" stát při výměně baterie a dá se uvedené reklamovat? Před výměnou jsem je moc nenosil, ale nevšiml jsem si, že by to dělaly...

 

Díky za postřehy.

 

můžu se prosím Tě zeptat v jakém servisu Ti jí měnili? Baterie na mých kaput, vteřinovka se úplně zastavila, kdysi jsem psal dotaz přímo do www.swisshodinky.cz ohledně budoucí výměny baterky a napsali mě toto, tak asi pošlu k nim:

 

Dobrý den,

Výměna baterie v hodinkách s testem vodotěsnosti stojí 200,-Kč + Doprava.

Ale test Vám můžeme udělat pouze 10Bar v ČR neexistuje přístroj na test 20BAR.

Nutno zaslat do Švýcarska. V případě zaslání hodinek do servisu ve Švýcarsku stojí oprava cca 600,-Kč

 

S pozdravem

Pavel Mang

 

 mám tyto- Luminox 3204 Steel Navy SEAL

 

post-4437-0-94298900-1425376938_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jsem do servisu, zde odpověď:

 

Tak jak závadu popisujete je v přímé souvislosti s korunkou, resp. usazením hřídele ve strojku. S korunkou, hřídelí se při výměně baterie nemanipuluje, respektive pouze s korunkou pro seřízení hodinek na aktuální čas. 

Každopádně nám prosím hodinky doručte(přineste) na prodejnu a budeme se jimi zabývat k Vaší spokojenosti. Na Vaši otázku ohledně případné výměny strojku, je u modelu 3051 ? strojek Ronda 515, cena výměny, test vodotěsnosti komplet  1200,-.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...