Přejít na obsah

Omega Seamaster GMT - Přeleštit?


Doporučené příspěvky

Pokud si je chceš nechat (při prodeji by se Ti cena servisu stejně nikdy nevrátila), tak bych to nechal udělat a máš zase na několik let klid. Když jsi je dal k AD, což pro pocit chápu, je třeba počítat s tím, že cena je o nějakých 100% vyšší než u místních hodinářů nebo třeba u Brože, který mi Omegy dělal bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 116
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dík za radu kluci, hodinky si samozřejmě hodlám nechat a předat další generaci  :guitar: Jsem s toho servisu úplně paf, nevím co dělat, když si představím jak sundávají ručičky a rozebírají celý strojek, tak na mě jdou mdloby. Dají to zpátky dohromady jak to má být, pár špatných zkušeností už tu v minulosti bylo. A jak to, že dříve šli hodinky třicet let bez servisu no problem, sakra jsem s toho divnej  :oneeyed02: Nejradši bych jen přetěsnění a nechal to být, ale zase bych nerad něco podcenil. A taky mě říkal mechanik, když už ty hodinky budou jednou kompletně rozebraný, doporučil by je přeleštit. Přeci jenom strojek, sklo, všechno bude venku, můžeme to udělat na 100% a tím mě úplně rozsekal, klucí help  :lol:

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osmičku za servis OK, můj názor na přeleštění se nemění (vnitřek lunety pokud je poškozen ten si nechej dát nový, starý Ti stejně vrátí, možná bych o přeleštění lunety jako takové uvažoval delší dobu ale fakt maximálně té lunety ;)

Upraveno uživatelem gougy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako myslíš vyměnit vložku za novou a zbytek nechat přeleštit? Myslím stále jenom lunetu. Jsem dnes nějákej mimo  :mellow:

Mám na mysli vyměnit vložku a přeleštit hrany lunety (ne zbytek hodinek)

 (to pak  prokouknou fest a přitom jsou to pořád ony, lepší, dražší alternativou je vyměnit celou lunetu, ale myslím, že je to i zbytečné) :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš, že to Dušák zvládne? Myslím i to celkové čištění a mazání strojku? Ještě mám stále v mysli, jak mě u TH po servis upadla vteřinovka a už jí nikdo nedal zpátky  :sweatdrop:

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš, že to Dušák zvládne? Myslím i to celkové čištění a mazání strojku? Ještě mám stále v mysli, jak mě u TH po servis upadla vteřinovka a už jí nikdo nedal zpátky  :sweatdrop:

Myslím, že to zvládne s přehledem (šance na průšvih je tam vždycky, ale to je i u pošty do Švajcu...). 

Mimochodem neznám historii, ale předpokládám, že je máš od nových a proto je chceš jako definitivky hýčkat v originálních lázních :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem ty první bondovky 2531.80 koupil jsem je v 1996 ve Zlíně za 38000k.

Přesně po 5ti letech se extrémně snížila rezerva nátahu.Poslal jsem je Dušákovi,ten do švajcu - 3 měsíce.Cena včetně přeleštění tuším 4700,-

Lunetu(nemyslím vložku :)) neleštil,řekl že to nejde,možná pouze výměna.

Potom přesně po dalších 5ti letech v roce 2007 to bylo to samé,takže servis+přeleštění  už za 5495k.

Dnes už bych neleštil,jen servis ale ta cena. :(

Bych asi zvážil levnější variantu k nějakému hodináři ale nevím jak to mají s dostupností dílů.

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím, já když už bych to dával za tyhle peníze do servisu, tak bych chtěl mít alespoň pocit, že na tom někdo něco dělal. Já bych je nechal přeleštit , vyměnit lunetu a měl bych zase na x let "nové" hodinky. Takhle to přijde, bude to snad vevnitř udělané, ale pořád budou vypadat stejně.

 

Ale pokud , jak píšeš, máš vztah k těm škrábancům, tak je to blbost leštit. Za mě, dát je do kupy, když už je to takovej ranec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Já bych je nechal přeleštit , vyměnit lunetu a měl bych zase na x let "nové" hodinky.

 

Viděls leštěné hodinky?

Už to nikdy není jak dřív,jiný brus,jiné odlesky,jiné hrany,Každé leštění(broušení) ubírá materiálu.

Pokud by na pouzdře byl nějaký strašný jebanec tak bych to asi nechal vyvařit ale jinak ne.

Pouzdro rolád  ti u AD líznou jen dvakrát.

Nedělal bych to.

 

edit:

 

Není nic dokonalejšího,krásnějšího než hodinky s patinou - pouzdro v původním stavu,vybledlá luneta,zažloutlé indexy...

 

Leštěné hodinky sou jak baba po plastice.

 

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ráno jsem mluvil přímo s hodinářem a popsal mě tak nějak po lopatě, co se tam vše udělá. Hodinky se rozeberou do posledního šroubku, vyčistí, promažou a vymění se některé důležité díly za úplně nové. Hodinky se celkově přetěsní, udělá se regulace a zkouška vodotěsnosti. Hodinky odchází s dvouletou zárukou. Myslím si, za osmičku vcelku dost muziky, proč já se nevyučil hodinářem....  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ráno jsem mluvil přímo s hodinářem a popsal mě tak nějak po lopatě, co se tam vše udělá. Hodinky se rozeberou do posledního šroubku, vyčistí, promažou a vymění se některé důležité díly za úplně nové. Hodinky se celkově přetěsní, udělá se regulace a zkouška vodotěsnosti. Hodinky odchází s dvouletou zárukou. Myslím si, za osmičku vcelku dost muziky, proč já se nevyučil hodinářem....  :D

Přiobjednej tu vložku lunety, fakt (nevím jak vypadá, ale sám jsi psal o ťukancích atp.). Cena nebude vyšší o milion a efekt možná ano ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz to tu bylo zmineno, samotnou vlozku Omega nedoda, jen celou lunetu a to je tusim 4k. Jedine nejakou aftermarket.

Mea Culpa a cena celé lunety je asi ještě vyšší (vycházím z Ofrei, kde "normál" stojí 200dolarů a GMT 300...), tak to by bylo vyřešeno, navíc dá se tam dát i později.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za připomenutí, takže vložka vyměnit nejde, pouze celá luneta za krásných 6.700,-Kč :lol2: Mám dost, asi si najdu jinej koníček, samozřejmě do toho nejdu.

 

Mea Culpa a cena celé lunety je asi ještě vyšší (vycházím z Ofrei, kde "normál" stojí 200dolarů a GMT 300...), tak to by bylo vyřešeno, navíc dá se tam dát i později.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...