Přejít na obsah

Sluneční brýle


Drummer

Doporučené příspěvky

Pravda - česká firma Relax. Taky jsem měl a vlastně mám - modely pro sport - ideální na kolo, běžky a tak. Ale i "společenské" jsou velice slušné. Takže jestli nechceš Drummere vypláznout balík za Ray-Bany, tak Relax je dobrá volba. Rozhodně lepší než od nějaké naftařské firmy za dva a půl.

 

 

Také mám dva modely od Relaxu a zejména s těma na kolo jsem velice spokojen. Stály asi 600,- perfektně sedí na hlavě a na kole už jsem s nima ujel přes 6.000 km a kromě leštění jsem na ně ještě nesáhl (žádná údržba). Ray-Bany mají určitě lepší skla, ale já by jsem neriskoval, že rozšlápnu nebo někde zapomenu brýle za cca 5.000,- .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

brýle ztrácím a ničím s železnou pravidelností, takže díky tomu kupuju i dvoje ročně, z toho důvodu

jsem začal kupovat Relax, kupuju pouze polarizované za cca 800, skla ( plasty ) kvalitní, design velmi moderní, široká nabídka a službu mě udělají stejnou, pokud se nezhorší s kvalitou, tak u nich zůstanu, za ty peníze je to pohoda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jezdím, no vlastně i chodím s italskými Carrerama C-8. Mám dvoje sportovní, na ski a kolo ideální. Značka známá především z alpského lyžování, třeba Hermann Maier je jejich jezdec. Teď na dovolené v Itálii jsem měl nutkání nabrat jejich pilotní, které jsem tam viděl kolem 130,-ojro, ale mám na ně divný ksicht, ty pilotky mi neseděly, takže zůstávám u sportovních, které naopak sedí skvěle.

post-500-1185457743.jpg

post-500-1185457779.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji Ray-Ban

sice už není co dřív, dříve když byla ještě v Raybanech skla Bauch&Lomb tak to stálo za to, dneska už se tomu bohužel nevyrovná žádny model. V dnešní době používají skla Luxotica a brýle se dělají v Itálii a ne v USA jak tomu bylo dříve...

 

V dnešní době mám od nich 3 modely, klasické velké pilotky se zlatými obroučky ještě z produkce Bauch&Lomb a potom mám dva nové modely

 

Kdyby si si kupoval Ray-Ban, třeba budeš mít štěstí a narazíš ještě na starší modely... poznáš to tak že straší modely maji na jednom ze skel v rohu u nožičky pískováno BL ( jako Bauch&Lomb) a nové modely tam mají RB ( jako Ray-Ban) a nebo tam nemají nic... Polarizační skla se poznají že je za napísem pismeno P, jako na mé fotografii...

 

Pro inspiraci přidávám aspoň foto dvou nových modelů...

 

 

 

post-1156-1185459502.jpg

post-1156-1185459511.jpg

post-1156-1185459522.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
Nechcete někdo NOS Ray Bany model shooter? Válí se mi už pár let doma, měl jsem je na sobě tak 3x. Koupil jsem si je na sportování, ale z toho jaksi sešlo. :) Specialitou modelu jsou zakroucené flexibilní nožičky za ucho, takže nikdy nespadnou. Pokud bude zájem udělám nějakou fotku.

 

Třeba nějaká výměna za hodinky... :lol:

To jsou ony (poznávacím znakem "shooter" je kolečko mezi skly):

post-147-1185462073.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám asi troje RudyProject. Značku jsem zvolil hlavně proto, že jezdím na kole a svého času jsem v obchodě měl co dočinění s různými značkami brýlí např. Relax Polaroid, RP, Okley. Co se týká provedení, tak z těchto značek vede jednoznačně RP a to bohužel i cenou( snad vyjma Oček). Relaxy kupují "lepší"skla u Polaroidu, takže bych se jich vyjma mechnického provedení nebál. Módní značky jako Ray a pod. opravdu platíte jen za nápis, jsou při nejlepším průměrné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to B.F.G.:

 

 

Ray-Ban módní značka?

 

Nebyl to Ray-Ban, který vyvíjel a vyráběl brýle pro profesionální piloty? Proč asi?

 

Není to Ray-Ban, který asi jako jediný (myslím ještě Carl Zeiss) dělá skla opravdu skleněná? Proč asi?

 

Asi proto, že je to módní značka, že?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně mám skvělé zkušenosti s mnoha modely Oakley (přes 10let). Ovšem nechají se zaplatit... Na biku se potím jako pr*se a skla za celé ty roky ok. Spíš to asi dopadne tak, že vyměkne plast a popraskají, což se běžně stávalo třeba u modelu Pro M Frame (Armstrongův model)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to B.F.G.:

Ray-Ban módní značka?

 

Nebyl to Ray-Ban, který vyvíjel a vyráběl brýle pro profesionální piloty? Proč asi?

 

Není to Ray-Ban, který asi jako jediný (myslím ještě Carl Zeiss) dělá skla opravdu skleněná? Proč asi?

 

Asi proto, že je to módní značka, že?

 

99% toho co koupíte v obchodě s nápisem Ray-Ban nejsou brýle pro piloty. Skleněná je dělají ... skleněná je dělají... hm to nevím, pouč mě v čem jsou skleněná lepší? Z mě dostupných informací jsou "plastová" lepší. Zase ta debata směřuje někam kam nemá. Nechtěl bych rozebírat technologii výroby "skel" např. u firmy RP a srovnávat ji s Ray-Ban. To že někdy snad vyvíjeli brýle pro piloty ještě neznamená nějakou výhodu v současnosti v běžné produkci.. Tím tuto značku samosebou nechci nijak snižovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4jacob: Ray Ban - výroba v USA byla před mnoha lety, v poslední době se vyráběly v USA pouze skla B&L, obroučky v Itálii a Číně. :sleeping_03anim:

4B.F.G : hlavní výhoda skleněných je ta, že vlivem tepla se nemění optické vlastnosti a jsou odolnější proti poškrábání ( mrkni se na nějaké raybany staré třeba 5 let)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nosim par let Polaroidy, zatim spokojenost, je mi jasne ze kvalita neni jako u vyse zminovanych znacek, ale sluzbu udelaji a nemusim se o ne bat, necelych ?40 ozelim snaze. A toho slunicka tu v Irsku moc neuziju :sad01_anim:

:D Ono je to jako u hodinek. To jsem se ptal známýho, proč si nekoupí lepší hodinky a on říkal, že mu ty co má stačí a že by je stejně ztratil. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4jacob: Ray Ban - výroba v USA byla před mnoha lety, v poslední době se vyráběly v USA pouze skla B&L, obroučky v Itálii a Číně. :sleeping_03anim:

4B.F.G : hlavní výhoda skleněných je ta, že vlivem tepla se nemění optické vlastnosti a jsou odolnější proti poškrábání ( mrkni se na nějaké raybany staré třeba 5 let)

 

 

Tak to jsem opravdu nevěděl, ale myslim že Ray-Ban koupily Italové někdy v roce 1999/2000, takže jak ty píšeš že výroba v USA byla před mnoha lety, to už je zrejmě opravdu minulost, já k těm svým pilotkách mám certifikát kde se píše, že všechny komponenty brýlí jsou vyrobeny v USA, bohužel zase nemam ani tušení co je to za rok, ale jsou to ještě ty se skleněnými skly...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ray-Ban, skleněná skla a na výměnu plastová, jsem spokojen nejsem náročný. Doeditováno, používám pouze rámečky, jinak mám brýle Winchester, ty střídám s výše zmíněnými, ale poslední dobou nosím spiše ty Winchestery, jsou lehčí.

Upraveno uživatelem Nemesis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ray ban vyrobil prvni bryle pro piloty v roce 1937 (staci marknout napr. do wikipedie:-), ale jinak souhlas s tim, ze dnes neni zadna vyhoda mit sklenena "skla" - plasty jsou na mnohem vyssi urovni, co do vahy, stability a mechanickeho poskozeni - bohuzel cena byva strasna - tedy pouze zopakuji rudy project http://www.rudyproject.com/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám diskuze se pěkně rozjela, to je super, zase jsem se něco dozvěděl. Ale člověk by musel zajet kvůli brýlím do Prahy a to by mohlo být už po sezóně, protože na blind je kupovat nemůžu. Sednou mi tak jen jedny z padesáti.

Ovšem jak jsem se dozvěděl tak v mém oblíbeném optiku mají od prvního akci Dvoje brýle za cenu jedněch, tak toho z manželkou využijeme.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja striedam tieto okuliare - Ray Ban, AO (American Optical), Polaroid a každé majú niečo do seba. Ak by som mal povedať, ktoré sú najlepšie, tak asi Polaroid lebo sú ľahučké. AO majú sklá ozaj zo skla a sú o niečo ťažšie, no a Ray Bany sú niečo medzi tým.

ray3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...