Přejít na obsah

Fotka
* * * * * 2 Hlasů

Staronové Omega Speedmaster Moonwatch z roku 1980

Kompletní balení Radost Neprodám. :D

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#1 VintageLover

VintageLover

HEUER Addicted

• Member_50
  • 8 099 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž

Publikováno 27.únor.2015 - 14:50

Ahoj všem místním chrononadšencům.

V listopadu roku 2013 se ke mně od Streeta dostaly tyto legendární hodinky. Prahl jsem po nich už nějaký ten pátek, a protože inklinuji k těm starším hodinkovým kouskům, tak jsem jeho nabídce nemohl odolat. :)

Recenzí je tady k tomuto kousku spousta, ale já se chci pochlubit trošku jiným způsobem.

Podařilo se mi je totiž po roce a čtvrt zkompletovat, a to tímto způsobem...

Zhruba po půl roce vlastnění těchto legend se mi Street ozval, že k nim našel i papíry, takže logicky jsem si je vyzvedl a začal pátrat, jestli vše sedí, a ze kterého asi můžou být roku, myšleno produkce. Podle čísel a tabulek od Maddoxe a Hartmanna totiž seděl spíše rok 1983 a já začal panikařit... Za nějakou dobu si to sedlo, ale pořád jsem byl skeptický, že to může být skládačka, a tak jsem začal vymýšlet hlouposti, a to že je vyměním, atd... Pak jsem je přehodil na kůži a začaly se mi opět líbit. Zanedlouho jsem se jich chtěl opět zbavit, ale někteří chronokolegové mě od toho odradili, za což jim patří velký dík. 

Uplynul další půlrok a já se rozhodl, že si je zkompletuji, a že zjistím rok produkce. Začal jsem teda pátrat, jaký box k nim patří a nebylo to vůbec jednoduché. V 70. a 80. letech v tom byl dost, s prominutím, bordel. Quartz krize tomu 2x nepomohla, a tak jsem hledal a brouzdal po dalších fórech. Kontaktoval jsem i Omegu a přišlo mi za nějaký čas pár obrázků typů krabiček. 

Prošel jsem celý eBay, ale konkrétní box nikde. Jednou se objevil v Německu, ale prodejce neposílal k nám, což jsem zjistil 10 vteřin před koncem aukce s finálním příhozem. Naštvaný jsem si je týden nevzal na ruku a přestal to řešit.

Na počátku tohoto roku jsem opět začal hledat a hle, jedna krabice se objevila za příznivou cenu, ale prodejce opět neposílal k nám.

Měl jsem asi jen dvě hodiny do konce aukce, a tak jsem zkusil poprosit místního nejmenovaného člena o pomoc. Box mi vyhrál a mám ho už doma. :)

Dalším krokem bylo tedy zjistit, jestli se jedná o původní kus, nebo složeninu. Požádal jsem tedy o vytvoření extraktu samotné museum Omegy. Zaplatil jsem, a jaké bylo mé překvapení, když další den došlo k intervenci ve Švýcarské národní bance. Nákup se mi o nějakých 600CZK prodražil, tak jsem se modlil, ať je všechno v nejlepším pořádku. 

Tento týden extrakt dorazil a výsledek je pro mě nadmíru dostačující, a co víc, mám teď z hodinek mnohem větší radost.

Moje Moony byly vyrobeny dne 23.4.1980 a prodány byly dne 5.7.1980 ve Švýcarsku. Firma, jenž hodinky prodala, pořád existuje (jen tak pro zajímavost).

Tah mají 1171/1 s koncovkami 633. Má rozměr 20/16 a musím říct, že lepší jsem zatím na ruce neměl.

V průběhu roku 1970 Omega různě měnila označení referencí, a to z 145022 na 1450022 (jednoduché přidání nuly), které se prakticky ničím nelišily. Tudíž mají moje hodinky v papírech referenci 1450022 (model 1980 - reference pouzdra http://www.chronomad...com/romans.html). Dýnka Omega používala také různá (ST14502274, ST14502269, atd.., moje mají ST14502278, což znamená, že mají dýnko modelu Speedů z roku 1978 a dále jsem zjistil, že toto označení je dost vzácné a vyrábělo se pouze pár měsíců). Jen pro pořádek, dýnka s označením ref. 1450022 se začala používat koncem 80. let. Je to dost matoucí. Reference mých samotných hodinek je ST145022. Spatřuji tedy rozdíl mezi case/metal ref. a watch. ref. Je v tom teda pěkný zmatek, ale podle samotné Omegy vše sedí. :)

Nedávno prošly servisem, šlapou cca 50 hodin, pak se zastaví. Sklíčko je hesalit a cifr s lunetou mají krásnou patinu. Jediné mínus vidím v tom, že ručky nemají tritium, ale luminovu (servis) a taky v tom, že nejsou z mého data narození, ale s tím se myslím, dá žít. :)

Pro představu vkládám nějaké fotografie. :)

Sny se mají plnit a ten můj sen, mít starý Moony s papírama a krabicí, se splnil. :)

A tak se ptám, co dál? :)

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od VintageLover: 27.únor.2015 - 15:06

"Výzvy jsou tím, co činí život zajímavým. Jejich překonávání je tím, co dává životu smysl..."

MŮJ INSTAGRAM

#2 Tondaa73

Tondaa73

kangaroo with watches

• Member_50
  • 3 198 příspěvků(y)
  • Bydlí:Vesnice s metrem...
  • Fanoušek značky:BMW a TH

Publikováno 27.únor.2015 - 14:56

Super počtení a pěkné fotky s nesmrtelnou klasikou....gratuluji... :clap:

Quod dubites ne feceris.

#3 Ondrej71

Ondrej71

• Member_50
  • 8 035 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Rolex podvodní, horské a 4 pásmové * Omega Měsíční * Nějaké to Seiko do vody i k obleku, starý i nový * Primky pozlacený i nepozlacený * Waltham do kapsy * Gshock *

Publikováno 27.únor.2015 - 15:06

Moc příjemné počtení. Obdivuji Tvou trpělivost a vytrvalost  :notworthy:

Vezmi je na sraz do Prahy, porovnáme s Moonama z 2014 :cheers:

Tento příspěvek byl upraven od Ondrej71: 27.únor.2015 - 15:23

#4 VintageLover

VintageLover

HEUER Addicted

• Member_50
  • 8 099 příspěvků(y)

Publikováno 27.únor.2015 - 15:09

Vezmu a děkuju. :)  :cheers:

Málem jsem je teď neměl a vyměnil. Naštěstí mi to parta místních nejmenovaných jedinců rozmluvila. :)

"Výzvy jsou tím, co činí život zajímavým. Jejich překonávání je tím, co dává životu smysl..."

MŮJ INSTAGRAM

#5 Sedlin

Sedlin

Strašně Zlý a Krutý Labilní Antikrist

• Member_50
  • 1 712 příspěvků(y)
  • Bydlí:v komíně
  • Fanoušek značky:Miche

Publikováno 27.únor.2015 - 15:15

jsem rád, že je tu stále, sice poskrovnu, ale přeci několik srdcařů, co hodinkami vážně žijou!

paráda!

#6 blackhead

blackhead

Megazávislák

• Member_50
  • 3 600 příspěvků(y)

Publikováno 27.únor.2015 - 15:20

Pekny to mas, jo a zaloz si ucet na mailboxde.cz, at te uz neposilani do CR v budoucnu neprekvapi! :)

#7 kloubik

kloubik

Megazávislák

• Member_50
  • 2 892 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:MTB, hodinky, auta

Publikováno 27.únor.2015 - 16:31

Perfektne zkompletovany a presne jak pise Sedlin. A ze se jedna zrovna o moony me tesi dvojnasob :) 

#8 malda

malda

Megazávislák

• Member_50
  • 1 926 příspěvků(y)
  • Bydlí:Uherský Brod
  • Fanoušek značky:vintage Omega, Heuer, Longines, Breitling, Fortis...

Publikováno 27.únor.2015 - 18:10

Tak je to správné, tak to má být!!! Gratuluji!

#9 stankoff

stankoff

Učedník

• Member_50
  • 164 příspěvků(y)
  • Bydlí:Karviná
  • Fanoušek značky:觀看噴泉

Publikováno 27.únor.2015 - 19:11

PARÁDNÍ POČTENÍČKO! Dle mého mínění jsou Moony to nejlepší co s omegy vypadlo. Ty jsi z těch svých udělal hodinky s příběhem. Respekt k tvojí vytrvalosti.

#10 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 7 583 příspěvků(y)
  • Bydlí:Na cestě
  • Fanoušek značky:Ω ♛

Publikováno 27.únor.2015 - 19:25

jsou super, dál si už jen užívej nošení 

#11 Marcus

Marcus

REHAUT

• Member_50
  • 2 906 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:v kajutě
  • Fanoušek značky:DOXA

Publikováno 27.únor.2015 - 19:25

Jsem při čtení ani nedýchal, jak to celé dopadne.

Díky za příběh.

Jsou naprosto dokonalé a tvé fotky taky. 

#12 VintageLover

VintageLover

HEUER Addicted

• Member_50
  • 8 099 příspěvků(y)

Publikováno 27.únor.2015 - 19:49

Děkuji moc. :)

Ten účet si teda založím. I když, to bych zase jen něco nakupoval... Musím nad tím zapřemýšlet. ;)

Fotky ještě musím vypilovat, protože sklíčko mi háže odlesky. 

MŮJ INSTAGRAM

#13 African

African

MEGAZÁVISLÁK

• Member_50
  • 16 226 příspěvků(y)

Publikováno 27.únor.2015 - 20:50

Výborný příběh, jsi správnej Chronomagor  :notworthy: Krásný hodinky, ikona....ať ti dělají samou radost"

Jsem pyšný na tyhle nádherné kapesní hodinky. Dědeček mi je prodal na smrtelné posteli.
Woody Allen

Narodíte se, žijete, a nakonec zemřete. Naneštěstí příliš mnoho lidí mine tu prostřední část.
Chris Ferro

Kdo nikdy nebyl dítětem, nemůže se stát dospělým"

Charles Spencer Chaplin

#14 ava

ava

Megazávislák

• Member_50
  • 1 837 příspěvků(y)

Publikováno 27.únor.2015 - 20:51

Super příběh.

#15 Jiřina

Jiřina

Megazávislák

• Member_50
  • 1 380 příspěvků(y)
  • Bydlí:Zlín

Publikováno 27.únor.2015 - 23:30

Příběh netřeba komentovat. Super!!!

Ta krabička je nádherná. Sním se zeptat na kolik to tak přijde?
"I am not designed to come second or third. I am designed to win." Ayrton Senna

Omega Planet Ocean (232.30.46.21.01.003)
Junghans Max Bill Chronoskope
Seiko Ufo
Casio GW-4000
Casio GW-M 5600

Archimede Pilot XLH TOP
Seiko Sumo
Seiko White Samurai
Orint Blue Maco XL
Vostok Europe Gas 14 Limusine
Steinhart Nav B II

#16 VintageLover

VintageLover

HEUER Addicted

• Member_50
  • 8 099 příspěvků(y)

Publikováno 27.únor.2015 - 23:34

Tady je jeden prodaný komplet bez extraktu, ale s brožurkou You and your Omega.

http://www.ebay.com/...=STRK:MEBIDX:IT

MŮJ INSTAGRAM

#17 emef

emef

Kurvy, chlast a chlebíčky

• Member_50
  • 1 722 příspěvků(y)
  • Bydlí:PHA/ÚL
  • Fanoušek značky:Inhauz!

Publikováno 28.únor.2015 - 00:26

Pacient level 3000 :)

Fakt dobrý!

#18 VintageLover

VintageLover

HEUER Addicted

• Member_50
  • 8 099 příspěvků(y)

Publikováno 3.březen.2015 - 12:18

Moje svatá trojice. :) Nedokážu říct, které jsou nejhezčí. :)

868b04608498f940458465cb765b7fe7.jpgb4388c5d117f606e42ce8871efc7b21d.jpgcaca16e7d8367a0d7d0b25c5e79716d4.jpge170c166628ae461c6bbb2ee88523c06.jpga771e1e63fc8f10da294352c0080cc52.jpgcebb22af56abd98388af840d68c82323.jpg

Tento příspěvek byl upraven od VintageLover: 3.březen.2015 - 12:21

MŮJ INSTAGRAM

#19 Dzos

Dzos

Megazávislák

• Member_50
  • 2 097 příspěvků(y)
  • Bydlí:Olomouc
  • Fanoušek značky:nějaké by byly ...
    O,H,L

Publikováno 3.březen.2015 - 22:00

Vytříbený vkus, zde je jasná kvalita, před kvantitou. :clap: Což třeba já "osel" chápu a oceňuji, ale neřídím se tím.

Já bych jako ty nej dal moony. Ikona, navíc komplet s papíry i krabičkou. Autávie má dnes už (skoro) každý :)  a orlíky jsou remake, i když velmi velmi povedené.

Navíc vidím, že autavie používáš jako GMT-čka :lol2: .  (... mají jiný čas).

#20 VintageLover

VintageLover

HEUER Addicted

• Member_50
  • 8 099 příspěvků(y)

Publikováno 3.březen.2015 - 22:29

Děkuju Ríšo. :)

Já mám jako nej Autavie, pak Moony a potom Orlíky. :)

Jsem to fotil tak nějak halabala a časy jsem vůbec neřešil. :D

MŮJ INSTAGRAM

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Kompletní balení, Radost, Neprodám. :D