Přejít na obsah

Jak jsem objevil Timexy..


Návštěvník Chilliluk

Doporučené příspěvky

Návštěvník Chilliluk

Ten Datalink bych ještě rád někdy vyzkoušel. Donedávna je prodávali tady v Táboře v obchodním domě za nepřijatelně přehnanou cenu, ale už tam nejsou. Zajímalo by mě, zda je někdo koupil, a nebo je stáhli. Součástí balení byla ještě stará dobrá 3,5" disketa se softwarem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 58
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

gougy

to není "amerika" bo amerika je výraz ztělesňující silniční křižník dlouhý 6 metrů, motor 8V, obsah 6-8L co žere 20litrů na sto. atd., klasicky třeba Chevrolet Impala nebo Cadillac Eldorado a také takový Ford Galaxy 500 je přesně ten model, tedy "Amerika". To není o hodinkách ani náhodou. Hodinky z Ameriky tu po válce  a zlatá šedesátá nikoho nezajímaly, letěly tu ruské hlavně kvůli Gagarinovi atd., a také proto, že tady žádné amerikanismy nikdo netrpěl. Komunistická politika byla jasná. Cuba sí, Yankee no......

 Takže tady v tom případě s tou "vietnamizací to sedí přesně, je to pojem, který takovéhle modely staví do pozice překonávačů pekla v džungli, mají s tím amíci zkušenosti z tichomořské války proti Japonsku a takovéhle hoďky by se tam skvěle hodily. Ale válka ve Vietnamu skončila už dávno, takže docela pochybuju, že tady budou skuteční pamětníci tohoto konfliktu, kdy se to tady v denním tisku a televizníchm vysílání probíralo denně. Ostatně - proč myslíš, že tady máme ty Vietnamce???

http://en.wikipedia.org/wiki/Vietnam_War   tady je jasná odpověď, komunistické země včetně  tehdejšího Československa tam dodávaly lehké a těžké zbraně, munici, a letectvo a mnoho dalšího materiálu a vybavení. No vietnamizace vztahů, jak vyšitá, a do nich se výborně hodí takovéto hodinky.  

*

Ony ty hodinky celkem snadno navazující na atmosféru horkých konfliktů, stejně jako byla Korejská válka, tak právě tak Vietnamsklá a v dalších letech to bylo stejné, a postupuje to všude i kolem nás i dnes, ruský zájem, čínský zájem, americký a EU zájem, pak je tu dost regionálních mocností, které si brousí zuby na velké drobky ze stolu jako je třeba ve středomořském prostoru Turecko .....

No nic, už to není chronomagorství, ale úplně jiné magorství, přesto pojem té vietnamizace na tuhle záležitost padne jako pr**el na hrnec. Ale obecné diskusi na toto téma se nebráním, jen doufám, že už to nebudemem  muset probírat ani na Da-nang Air Base ani v Saigonu ani na Iturup island, kde je ruská základna Burevestnik. http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Soviet_Air_Force_bases

**

:cheers:

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je zajímavý, že tam, kde casio v ana-digi géčkách vymýšlí čím dál větší p..oviny a nesmysly, tak timex nabízí maximálně funkční, praktickou a uživatelsky přívětivou alternativu s obdobnými technickými parametry (WR200, minerál, nárazuvzdornost).

Chilliluk je tady výborně popsal, pak mi je vychválil i v SZ, tak jsem je v zápětí objednal a od včerejška je mám na ruce (ešop Brawat - maximální spokojenost).

řekl bych takový ve všech směrech povedený hodinky. jediné co bych jim mohl vytknout je méně exaktní chod tlačítek, ale to už asi považuju za timexí vlastnost. jo a taky to, že se nedá vypnout blikání indigla při budíku a timeru, zbytečně to asi snižuje kapacitu nepříliš velké CR2016. jinak je na nich všechno, skutečně všechno řešeno lépe než na géčkách.

dnes jsem hodil na nato - to jsem věděl už dopředu, že to bude OK, ten olivový gumák by se mi hodil akorát k holinkám, jinak mi k nim moc nepasuje.

tedy spokojenost, takhle nějak si představuju dokonalý anadigi v téhle kategorii.

post-5667-0-48690900-1425679473_thumb.jpg

 

post-5667-0-93810200-1425679486_thumb.jpg

 

post-5667-0-52799200-1425679505_thumb.jpg

 

post-5667-0-12563300-1425679514_thumb.jpg

 

post-5667-0-86756000-1425679553_thumb.jpg

 

post-5667-0-99307000-1425679563_thumb.jpg

 

post-5667-0-26452800-1425679574_thumb.jpg

 

post-5667-0-34084600-1425679586_thumb.jpg

 

post-5667-0-19001300-1425679595_thumb.jpg

 

post-5667-0-32747800-1425679604_thumb.jpg

 

post-5667-0-74490300-1425679612_thumb.jpg

 

post-5667-0-80255900-1425679622_thumb.jpg

Upraveno uživatelem lub
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Tak to koukám...gratulace  :)  

 

To že nejde vypnout blikání světla při konci timeru nebo budíku jsem popsat zapomněl, no ale když ono se mi vlastně líbí, jak neuctivě se chovají k baterii  :D

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to koukám...gratulace  :)  

 

To že nejde vypnout blikání světla při konci timeru nebo budíku jsem popsat zapomněl, no ale když ono se mi vlastně líbí, jak neuctivě se chovají k baterii  :D

To víš amerika, tam se na pohonu nešetří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem dlouho nepotkal tolik spokojených lidí jako je na tomto příspěvku.

Hned na začátku musím říct že mám taky jedny TIMEX doma, za 8 let druhá baterie. Nemají ani korunku ani tlačítko už nejdou přeřídit ani lunetou a stále jdou. Ale na druhou stranu. Už za první republiky byla značka TIMEX vedená jako Anglické hodinky nízké kvality na jedno použití. Bohužel to tak je do dnes. Nedostal jsem do ruky žádné na kterých je MADE IN USA vše jen CHINA a podobně. Součástky a nějaký servis to snad ani není. Řemínky snad něco z Polska. Funkčně možná propracované, ale pouze na jedno použití. Pokud jde baterie tak v pohodě, ale pokud se něco podělá tak bohužel. Nikomu nechci kazit iluze ale je to tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle jsou během mnoha let moje čtvrté timexy a obecně si o téhle značce nedělám velké iluze, to jsem tady určitě mnohokrát psal. prostě spotřebka.

ani jsem už žádné nechtěl - tohle bylo čistě z momentálního popudu, prostě mě zaujaly a musel jsem je mít - a zatím nelituju.

během posledního měsíce jsem koupil dvoje g-shocky, z nichž jedny jsem zase vrátil a druhé prodal, takže tyhle timexy beru jako -pro mě vhodnější-náhradu za géčka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Co bych taky opravoval na plastových hodinkách za 1500 korun? Několik let otloukání vydrží a nakonec se stejně okoukají dřív, než se rozpadnou, takže ani nikoho nenapadne je opravovat a koupí si jiný nový model  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Já se taky přidám s Tiimexy. Mám Expediton T44653, už se neprodávají. Zkusím je vyfotit, jak si vzpomenu přes den.

Líbily se mi na první pohled a byly za slušnou cenu tak jsem je vzal.

Musím říct, že to podsvícení Indiglo mě překvapilo. Takovej lunapark  jsem rozhodně nečekal.

Je to analog s displejem u "6". Ten může zobrazovat další dva časy, datum, stopky, timer,... Displej má nějakou úpravu, která pod určitým úhlem výrazně odráží světlo, jako by se displej rozsvítil. Tuto vlastnost z jiných digi neznám. Musím ale říct, že digi jsem měl naposledy na ruce tak před 20ti lety :)

Tyhle hodinky mi přijdou takový kompromis mezi sportovníma a slušnějšíma. Mám je asi 2 měsíce a zatím jsem nadmíru spokojený (s hodinkami určitě ano, ale celkově teď už tak moc ne, vlezl jsem na tohle fórum a mechanický mě lákaly vždycky víc).

Výsledek tohoto výstřelu, na pro mě neznámý Timex, mi způsobil Timexitidu :rolleyes:

Uvažoval bych možná o novější a větší verzi Timex Expediton Metal Combo (T498289).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se taky přidám s Tiimexy. Mám Expediton T44653, už se neprodávají. Zkusím je vyfotit, jak si vzpomenu přes den.

Líbily se mi na první pohled a byly za slušnou cenu tak jsem je vzal.

Musím říct, že to podsvícení Indiglo mě překvapilo. Takovej lunapark  jsem rozhodně nečekal.

Je to analog s displejem u "6". Ten může zobrazovat další dva časy, datum, stopky, timer,... Displej má nějakou úpravu, která pod určitým úhlem výrazně odráží světlo, jako by se displej rozsvítil. Tuto vlastnost z jiných digi neznám. Musím ale říct, že digi jsem měl naposledy na ruce tak před 20ti lety :)

Tyhle hodinky mi přijdou takový kompromis mezi sportovníma a slušnějšíma. Mám je asi 2 měsíce a zatím jsem nadmíru spokojený (s hodinkami určitě ano, ale celkově teď už tak moc ne, vlezl jsem na tohle fórum a mechanický mě lákaly vždycky víc).

Výsledek tohoto výstřelu, na pro mě neznámý Timex, mi způsobil Timexitidu :rolleyes:

Uvažoval bych možná o novější a větší verzi Timex Expediton Metal Combo (T498289).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Takže jsem to tu pečlivě pročetl.....co se týče Timexů a jdu do nich.....jen ještě vybrat jaké přesně :eek:  :eek: chjo

 

Nevím, jestli závidět, nebo ne. Měl jsem 3 Timexy na ruce. První s kovovým tahem byly fajn, maximální spokojenost, ale pálilo mě bydlo :rolleyes:

Takže to shrnu. Měl jsem:

 

T44653

post-38901-0-29786800-1439578584_thumb.jpg

 

T46681 (na fotkách super, ale pak na ruce jsem měl pocit, že mám dámský hodinky; vůbec nevím proč)

post-38901-0-27025700-1439578733_thumb.jpg

 

Momentálně mám Expedition Scout T49961

Jsou jen na stojánku, jiskra nepřeskočila 100%, tak váhám, jestli je nosit. Osobně se mi ten "skaut/military" styl líbí. Velmi rychle se odečítá čas, stačí jen letmo mrknout.

Lepší fotku nemám teď po ruce. Ve skutečnosti tam "drobky" nejsou.

post-38901-0-26775300-1439579556_thumb.jpg

 

Tak přeji dobrý výběr :king:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Na Timexech se mi líbí to, že celoplošný podsvícení indiglem je u nich dodnes naprostý standard, a to i u analogových hodinek. Timexy jsou co se týče osvětlení v porovnání s Casiem jako americký V8 starý dobrý big block oproti chcíplému tříválci ve Fabii. Někdy je prostě fajn zařvat: "Fu.k the fuel economy."

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkně se to sešlo. Asi 2 měsíce přemýšlím nad něčím na práci a na kolo. Pořád mi hlodalo jestli G nebo třeba nezkusit KHS a narazím na tohle vlákno. Včera cestou do Brna zastávka v Globusu vybrat peníze a ... 30% sleva na Timex, takže volba byla jasná. Výběr tam celkem je, nějaké Ironmany, Expedition, Scout a Sport série. Volil jsem Expedition. Pánové díky za nakopnutí :thumbsup_anim:

 

 

post-35832-0-81135500-1440139013_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...