Přejít na obsah

Fotka
* * * * * 6 Hlasů

Pochlubte se renovací vintage hodinek ...

renovace vintage chrono hodinář

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
590 odpovědí na toto téma

#581 pohlodekj

pohlodekj

Učedník

• Member_50
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 21.březen.2019 - 13:00

Ty se sehnat asi nedají. Možná ještě zkusti antik-hodinky.cz . Longines MVS i těch civilních má hodně, možná bude mít i nějaké díly navíc, které nemá na stránkách.

PS: to je na ty z aukra ?

Nn, to je na hodinky co mám po dědečkovi :-).  Dávám je teď dohromady. Za ty roky se na nich podepsala práce tvořivých československých hodinářů. Nemají origo ručičky ani korunku a sklíčko tvarovětaky úplně mimo. Na Antih-hodinky už jsem kdysi psal.

Viděl jsem ale, že měl někdo tyto Longinesy zrepasované včetně nových ručiček. Nová výroba už není originál, ale když originál není, tak co se dá dělat. Spiš jsem se chtěl zeptat, jestli někdo nemá podobné zkušenosti a neporadil by jaký rozměr by tam pasoval. 

#582 Pytlák

Pytlák

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 50 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Hradec Králové
  • Fanoušek značky:letectví, auto a moto veteráni, amatérské rádio, historické radiopřijímače, jemná mechanika, obecně cokoli má něco společného s mechanikou, spalováním benzínu a elektřinou, hodiny a hodinky nevyjímaje.

Publikováno 10.červenec.2019 - 13:44

Koukám, že tohle vlákno poslední dobou moc nežije, tak přidám jednu fotku před a po, bylo to spíš jen takové šetrné čisštění, žádná renovace, původní cifr, bez re-platingu, ale hodinky dostaly plný servis a po vyčištění se opticky hodně zvedly.

Přiložený soubor  IMG_2593.JPG   198,61K   51 Počet stažení

#583 colommbo

colommbo

stále na začátku...

• Member_50
  • 2 178 příspěvků(y)
  • Bydlí:v úrodném Polabí
  • Fanoušek značky:Omega - nejen na zápěstí, i na čtyřech kolech
    a taky původní Primky

Publikováno 10.červenec.2019 - 14:21

A tož to se moc povedlo a výsledek stojí za to (i za tu námahu), kouzlo vintážek jest zachráněno!  :notworthy:

Jestliže se člověk hádá s blbcem víc jak půl minuty, hádají se už dva blbci. Jan Werich

#584 Pytlák

Pytlák

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 50 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:letectví, auto a moto veteráni, amatérské rádio, historické radiopřijímače, jemná mechanika, obecně cokoli má něco společného s mechanikou, spalováním benzínu a elektřinou, hodiny a hodinky nevyjímaje.

Publikováno 10.červenec.2019 - 14:38

Tady se jedná čistě o sentimentální hodnotu, majitel má hodinky po dědovi...

#585 Seamaster

Seamaster

Megazávislák

• Member_50
  • 2 090 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno
  • Fanoušek značky:Omega

Publikováno 10.červenec.2019 - 16:27

cifr vycisten paradne, to zadna, ale relume tech rucek, to je skoda, vypada to jak cukrova poleva

Omega De Ville Hour Vision 431.33.41.21.01.001 - Omega Seamaster Professional Planet Ocean 2900.50.91 Omega Seamaster Professional 300m Diver 2254.50.00 - Omega Seamaster Chrono-Quartz 196.0052 - Omega Constellation Marine Chronometer 198.074 - Omega Seamaster 600 Professional aka Ploprof 166.077 - Omega Speedmaster Professional 145.022.69.ST - Omega Constellation Calendar 2943 1SC Omega Medicus 23.4 SC 

#586 Pytlák

Pytlák

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 31.červenec.2019 - 13:05

Máš pravdu, namíchal jsem trochu hustší směs, chtělo to víc naředit a aplikovat víckrát, příště se polepším, slibuju :-)

#587 Honzik181

Honzik181

Začátečník

• Members
  • 2 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Prim

Publikováno 19.srpen.2019 - 15:29

Ahoj,

rád bych si nechal poladit vintage Zenity. Poradíte mi někoho, nebo by byl ochotný někdo zdejší?  Díky

Tento příspěvek byl upraven od Honzik181: 19.srpen.2019 - 15:30

#588 jovani

jovani

Megazávislák

• Member_50
  • 3 411 příspěvků(y)

Publikováno 24.srpen.2019 - 16:32

kde je najkratsia cakacia doba navratu hodiniek z “lazni”?
kam zaslat na “liecenie”? ;)

#589 Tomas8

Tomas8

Učedník

• Member_50
  • 116 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 5.září.2019 - 15:07

to Pytlák:

klobouk dolů před vyčištěním ciferníku. To je vážně paráda !! Mohl by ses prosím trochu rozepsat o technologickém postupu? štěteček a nasucho? nebo nějaká jarová voda?  nebo...? 

Všichni mi vždycky říkali, ať na cifr radši nesahám, ale je vidět, asi to nějak jde  :o)

díky

#590 Radimk

Radimk

Megazávislák

• Member_50
  • 4 080 příspěvků(y)
  • Bydlí:Zlín

Publikováno 5.září.2019 - 15:39

kde je najkratsia cakacia doba navratu hodiniek z “lazni”?
kam zaslat na “liecenie”? ;)

To je mi otázka.

Záleží přesně na rozsahu prací.

Počítej i s rokem a delší dobou při kompletní renovaci ( např tisku ciferníku, zlacení, výrobě dílů..)

Nebo u základního čištění týdny- měsíc?

Základ je k někomu ty hodinky napřed dostat do "pořadníku", to je si to nejtěžší.

..i Tvůj čas jednou ukáže stín...

#591 jovani

jovani

Megazávislák

• Member_50
  • 3 411 příspěvků(y)

Publikováno 5.září.2019 - 18:15

...
Základ je k někomu ty hodinky napřed dostat do "pořadníku", to je si to nejtěžší.

... stalo sa a uz su vycistene, premazane, pretesnene ... ;)

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:renovace, vintage, chrono, hodinář