Přejít na obsah

Pochlubte se renovací vintage hodinek ...


Dzos

Doporučené příspěvky

Má nová Seika 6139-6010 se opravy už dočkala, ale se sklíčkem jsem je nic dělat nenechal a teď mi to nějak nevyhovuje. Na sklíčku jsou i hlubší škrábance. Mám to sklíčko tedy nechat vyleštit, což si u tvaru sklíčka moc neumím představit nebo objednat náhradní sklíčko z ebay? Co koukám, tak na ebay jsou hlavně plastová sklíčka, ale v Seiko katalogu uvádějí, že tam má být hardlex. Máte tu někdo s objednáváním sklíčka na tyto hodinky zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má nová Seika 6139-6010 se opravy už dočkala, ale se sklíčkem jsem je nic dělat nenechal a teď mi to nějak nevyhovuje. Na sklíčku jsou i hlubší škrábance. Mám to sklíčko tedy nechat vyleštit, což si u tvaru sklíčka moc neumím představit nebo objednat náhradní sklíčko z ebay? Co koukám, tak na ebay jsou hlavně plastová sklíčka, ale v Seiko katalogu uvádějí, že tam má být hardlex. Máte tu někdo s objednáváním sklíčka na tyto hodinky zkušenost?

Zkušenost nemám, ale budu řešit podobný problém na 6139-6030. Sklo je původní hardlex o docela slušné tloušťce ze 70% poškrábaný. Vyleštit se to asi dá, ale bude to piplačka. Koupit nové sklíčko se dá vždycky. Plast na 6139 nepatří. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originální skla jsou dost problém, blbě se shání (a taky dost stojí). Pokud netrváš na autenticitě, tak za cca 30 dolarů jsou na ebayi aftermarketová z minerálního skla. To je takový rozumný kompromis, lepší než plasťáky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...

Fero po dědečkovi. 17 kamenů s centrální vteřinovkou. Dnes jsem je dal na řemen, tak jen pár rychlých fotek mobilem.

Byly to vraky, na jejichž stavu jsem se svými pokusy o zprovoznění v mých cca 14 letech také podepsal. Vzal jsem cifr lihem a slezla z něj barva... Tak jsem se po 30ti letech rozhodl, že to napravím. Musel jsem tedy koupit ještě další stroj, aby bylo kde kanibalizovat díly. Byl v podobném stavu, ale to co ten náš měl špatně, měl OK a naopak.

Nakonec se s tím můj hodinář popasoval pěkně!

Mají průměr pouzdra 35 mm, tak jsem zvolil podložený řemen, aby se to dalo dneska nosit.

Jen pro zajímavost, celková investice cca 1500,- Kč + nový řemen.

 

post-3458-0-46033600-1526566115_thumb.jpg

 

post-3458-0-61229100-1526566148_thumb.jpg

 

post-3458-0-69977800-1526566187_thumb.jpg

 

post-3458-0-03881000-1526566216_thumb.jpg

 

post-3458-0-83819000-1526566246_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle mam taky. Videl jsem je na Aukru a v zapalu je koupil mysleje, ze to jsou ty, co potrebuju. Ty moje byly v supliku na chate, takze jsem nemoh briskne porovnat. Nicmene i tak maji tyhle nejake veci na pouzdru spolecne. Nakonec jsem tedy kupoval jeste jedny identicke s mymi a oboje pak poslouzily ke kanibalizaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

přidám sem své Fleurony cca 50.léta. Pokud má někdo k těmto hodinkám nějaké informace, budu za ně rád.

Jelikož nevím, jak se mi ty fotky zobrazí, přidám ještě pro jistotu popis - první tři fotky jsou původní stav, druhé z renovace a po renovaci.

post-41737-0-44838300-1527755114_thumb.jpg

post-41737-0-92999800-1527755246_thumb.jpg

post-41737-0-47986600-1527755250_thumb.jpg

post-41737-0-69209100-1527755257_thumb.jpg

post-41737-0-82636100-1527755262_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych chtěl dodat, že strojek je kompletně vyčištěn a zrenovován, pozlacené pouzdro také. Ale ciferník.... Ten je jen lehce vyčištěn. Celou renovaci dělal samozřejmě Pan hodinář (to velké "P" na začátku je schválně :-) Před nedávnem jsem objevil firmu z Anglie watchdialrestoration.co.uk, kde dělají se starými ciferníky doslova divy - častokrát je asi stříkají a malují znovu.

Chci se vás zeptat na názor - nechat ten ciferník v tomto stavu - sice zaručeně originální, ale špinavý, nebo se snažit z toho udělat leštěnky i za cenu nového potisku cifru? Nemáte s tím někdo zkušenosti? A kolik to tak může stát?

díky T.

Upraveno uživatelem Tomas8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za názory. aspoň ušetřím, když nechám ciferník tak, jak je :-)

a nemá někdo těchto hodinkách nějaké bližší informace? Moc jsem toho na netu nenašel. A přibližná cena? Strojek teď chodí jako zamlada. Chrono chronuje, stopky se resetují přesně na nulu, paráda. Nevíte, jak mohou být asi staré?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S velmi vysokou pravděpodobností to bude další z klonů Chronographe Suisse, jak se píše v tomto vlákně: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/68340-pomoc-při-identifikaci/page-16 , nedávno jsem si pořídil podobné. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...