Přejít na obsah

Prim Diplomat


Doporučené příspěvky

I když jsou tak prťavý, pořád mně baví, ideální primvelikost je tuším 38mm.  :) :smile_anim:

Ideální prim velikost sice je 38mm,tu mají ale jenom Sporty jedničky a tak se musíme spokojit s traktory v rozměru 36mm.Jinak velmi pěkné fotky Zekone.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 263
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 4 týdnech...

Hledám použitelné pouzdro pro Prim Diplomat a narazil jsem na tyto hodinky - viz přiložený obrázek

 

Dle datumovky soudím, že se jedná o kalibr 68, tudíž by do nich mohl napasovat strojek z diplomatů (68.1), ale nejsem schopen tento model nikde dohledat. Jaký je Vás názor? Bude do tohoto pouzdra pasovat kalibr 68.1? Trosku mě mate chybějící sekundová ručička, ale ta by mohla být upadlá...

post-41457-0-60483600-1462897771.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pasovat tam bude, vteřinovka bude nejpíš upadlá, to jsi trefil. Podle stavu hran to pouzdro moc použitelně nevypadá, možná je to fotkou, ale přijdou mi setřený až na mosaz a místo kolem korunky vypadá docela ošoupaně.

JInak je to bastl, tento typ ciferníku tam nepatří

Upraveno uživatelem financ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pasovat tam bude, vteřinovka bude nejpíš upadlá, to jsi trefil. Podle stavu hran to pouzdro moc použitelně nevypadá, možná je to fotkou, ale přijdou mi setřený až na mosaz a místo kolem korunky vypadá docela ošoupaně.

JInak je to bastl, tento typ ciferníku tam nepatří

 

Děkuji,

ta fotka je opravdu velmi špatná. Zkusím sehnat lepší fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak jsem při surfování narazil na tenhle odkaz: xxxxxx

a zarazil jsem se, protože vývojovou evoluci Diplomatů jsem nikdy neviděl. Ani tady na fóru se mi nepodařilo nic najít.

Nevíte, kdy tyhle hodinky vznikly a kolik kousků se vyrobilo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z Prim bible: "Na počátku r. 1971 začala vývojová konstrukce Eltonu připravovat druhou generaci hodinek Prim Diplomat. Opět se strojkem kalibru 68. Byla zpracována výkresová dokumentace a zhotoveno několik prototypů, a to jak ve zlaceném, tak v chromovaném provedení. V závěru r. 1971 se rozhodlo vedení Eltonu nové provedení hodinek Prim Diplomat nevyrábět. Výkresy číselníků, pouzder a ruček byly zničeny a následně vymazány z podnikové evidence, aby nebylo možné cokoli použít u dalších modelů hodinek Prim." Tož tak.

Upraveno uživatelem emcom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem při surfování narazil na tenhle odkaz: xxxxxx

 

a zarazil jsem se, protože vývojovou evoluci Diplomatů jsem nikdy neviděl. Ani tady na fóru se mi nepodařilo nic najít.

 

Nevíte, kdy tyhle hodinky vznikly a kolik kousků se vyrobilo?

 

 

Z Prim bible: "Na počátku r. 1971 začala vývojová konstrukce Eltonu připravovat druhou generaci hodinek Prim Diplomat. Opět se strojkem kalibru 68. Byla zpracována výkresová dokumentace a zhotoveno několik prototypů, a to jak ve zlaceném, tak v chromovaném provedení. V závěru r. 1971 se rozhodlo vedení Eltonu nové provedení hodinek Prim Diplomat nevyrábět. Výkresy číselníků, pouzder a ruček byly zničeny a následně vymazány z podnikové evidence, aby nebylo možné cokoli použít u dalších modelů hodinek Prim." Tož tak.

 

Odpověď je správná a tvůj odkaz jsem vymazal, neboť v dávné minulosti došlo k zásadní neshodě mezi autorem těchto stránek a Chronomagem a nemáme právo na našich stránkách používat jeho fotky a texty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpověď je správná a tvůj odkaz jsem vymazal, neboť v dávné minulosti došlo k zásadní neshodě mezi autorem těchto stránek a Chronomagem a nemáme právo na našich stránkách používat jeho fotky a texty.

Odkaz přece není text nebo fotka. Vím, že tu byl těžký boj a nenávist nejmenovaného, ale toto hraničí s českou předposraností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honza.manta: O sporu mezi autorem fotek a chronomagem vím, a proto jsem použil pouze odkaz, který odvede návštěvníky na jeho stránky a nijak tedy neparazituje na fotografiích ve vlastnictví autora. Nevidím tam tedy úplně důvod ke smazání.

 

 

A abych se vrátil k hodinkám - ta jejich historie mi připadá dosti zvláštní. Proč zničili všechny podklady, když už předtím investovali do vývoje, a proč by byl problém, kdyby se něco z těchto hodinek objevilo na dalších modelech? 

 

Hodinky se mi zdají moc pěkné. Kdyby s nimi někdo z fóra disponoval a nahodil fotku a třeba i wristshot, tak by to bylo super :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dnes som tu vo vlákne "Aké prim máte dnes na ruke" videl pekné Prim Diplomat. Tak vo mne akosi dozrel pocit, že už by som mohol občas nosiť zlaté - pozlátené hodinky. Práve som preto vyhrabal Diplomaty môjho otca.

 

Čo som si tu prešiel fotky tak vidím, že hodinová a minútová ručička je asi bohvie odkiaľ. Sklo je prasknuté a autentickosť korunky neviem posúdiť. Je možné od Eltonu kúpiť ručičky a sklo aj mimo ich renovačného programu? Na akú cenu sa mám zhruba pripraviť?

 

Prikladám ešte foto.

post-11853-0-62245800-1490733492_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...