Přejít na obsah

Oris Divers Sixty-Five


Chumpus

Doporučené příspěvky

Tak od meho postu jsem nad Sixty five stravil nekolik dni a vazne nad nimi uvazuji.. Tech 21mm roztec me taky trosku stvalo, stejne tak 14mm na spone u tahu (udajne snad 13,6mm) , ale to je dan za retro a navrat ke korenum. Puvodni model tak zkratka vypadal, vcetne toho datumoveho okenka.. Navic v kombinaci s tim safirem je to pecka :) Remen 22mm tam narves, pripadne doma upravis nebo nechas vyrobit na zakazku. V tom bych nevidel takovy problem. O tom tahu jsem nevedel, co si myslet, pac pusobi jako docela plechac. V ruce jsem je stale nemel, az v sobotu budu v Ziline, tak je konecne zkouknu. Uz se mi ale zacina libit i ten tah, k hodinkam se vlastne hodi,  vyroben byl pak specialne pro 65. Na forech chvali gumovej pasek /taky ale zuzen na tech silenych 14mm/, me se nejvice libi varianta s Nato, ktere ma velice zajimave resenou sponu a jen tak asi nepujde sehnat. Navic je extra kvalitni a zesilene.. Volil bych proto Nato a pripadne dokoupil tah.

 

Zkousel jsem najit cenu tahu samotneho, ale nikde se nemohu dopatrat, na kolik solo vyjde.. Nezjistoval to nekdo??? :)

Tah na 65 ma ref.: 07-8-20-18

 

Puvodni model s plastovym sklickem :)

oris-vintage-divers-inspiration-for-65-a

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten tah jsem zjistoval na ty 40mm (predpokladam ze to bude stejny i na 42) a stoji neuveritelnych 7 tisic (nechapu) ale je to tak. Proto urcite planuji koupit je na tahu a tu tropic gumu sehnat potom... jinak musim rict ze z tech 42 se mi ty stribrne libi snad nejvic. No, kazdopadne do tech Vanoc bych je chtel mit na ruce

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tah a roztec jsou stejne, podobne i rozmer skla, cifru, lisi se snad jen tou sirkou lunety, ktera je imho lepe u verze 42mm zpracovana ^_^   Pokud je to 7 litru, tak je to docela jeste v pohode cena, spise jsem ocekal i vetsi bombu.. Jo neni to tah na Seika, co si budeme povidat...  :whistling:  Mrkni schvalne na tu sponu u Nato pasku, gumu vzdycky sezenes, podobne trnovku neni problem prikoupit (stoji cca 1300kc), ale ta spona na Nato.. Paradicka  :angel: NIcmene tah je nejvice univerzalni a nejpraktictejsi, takze rozhodne taky dobra volba!

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenze roztec neni stejna. Ty 42 maji 21 mezi nozkama zatimco ty 40 maji 20...i proto jsou pro me lepsi volbou ty mensi. Ja vim jak vypada to nato a ta spona, nekde jsem to videl na fotkach. Nato ma takovy vysity pruh uprostred ze? A spona je takova prijemna zaklapavaci ze to clovek nemusi ten konec zastrkavat klasicky... jo to nato by se mi libilo, ale nikde jsem ho na tech cernych 40mm nevidel... vsude jen guma, tah nebo ten dvojdilny nylon, ktery jsem zkousel a prijde mi nepohodlny a pry se i brzy trepi. To nato jsem videl jen tmavomodre na te posledni tmavomodre (ne Deauville) 40mm verzi..

 

Jinak jsem si hral s tou fotkou "jak by mi na ruce slusely"

post-32970-1502392961,37.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, mas pravdu, maji opravdu 20mm roztec...  :eek: Ted jsem to konecne nasel.. Jinak ta cerna varianta se opravdu neprodava na modrocernym Natu... A proc vlastne volis tu cernou variantu? Kombinace modra s cernou se nelibi? :flex: Zitra zkusim neco pohledat o te Selite, co v nich tika... Vedou to pod oznaceni kalibr Oris 733, tak treba na tom strojecku udelali nejakou upravu... (jasne ze neudelali, ale tak omrknu to  :goof: ) 

Mimochodem koukam ze nekteri vlastne nemusi ani chodit do butiku a zkouseni zvladnou i bez hodinek :D Pekne, pekne..

 

8afb090d864040ce72ada22feae61416.jpg

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musim rict, ze ta nova verze s tmavemodrym vnejsim kruhem na cifru je moc pekna. Videl jsem je ve vitrine v obchode a musel jsem se hodne zadivat, abych tu modrou vubec videl, vypadaly uplne jako ty cerne. Ale verim ze to bude ten typ hodinek, ze v momente, kdy s nima vylezes na slunce, ta modra rozehraje uplne jinou show... i tak ale nejak preferuji tu prvni cernou verzi. Jsem jednak docela konzerva, jednak mi prijde pro denni noseni univerzalnejsi a hlavne mi to pripomina trochu Igeny, ktery se mi libi :)

Dej kdyztak vedet jestli zjistis neco zajimavyho o strojcich. Jsem na dovoleny a chytam internet jen v lobby hotelu tak to na naky velky surfovani neni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne jak pises, jen na ostrejsim svetle ma byt ta modra patrna, jinak se spise jevi jako cerne, cifr diky ni ale hraje o to lepsi hru se svetlem. Musim korigovat predesly udaj, ta spona na tahu ma mit u verze 42mm snad nakonec 18mm, tak jsem z toho uz jelen.  Trosku jsem patral, jak je to s WR 100 a s oznacenim diver watch. V nekolika recenzich se uvadi, ze tento model je certifikovany dle ISO6425, tedy 100%tní potápky. Což by znamenalo podstatně náročnější testování - zkouška WR na 125m, test na kondenzaci, průnik vlhkosti, magnetické pole, test na oxidaci (slaná voda), odolnost vůči otřesům. Chtelo by to ale jeste overit, pac pokud vyhovuji te smernici, pak by mely byt blbuvzdorne.

Co se týče strojku, tak zatím jsem se toho moc nedopátral, jak moc ci jestli vubec se lisi cal. 733 od Sellity SW200-1, nicmene presnost se ma pohybovat kolem +/- 3s/den. 

Obecne v recenzich jsou obe varianty chvalene, pripadne vytky smeruji na dve veci -  lumi, ktera je hodnocena jako slabsi, spise prumerna a pak u verze 42mm ta roztec 21mm.. Meli ponechat tech 20mm pro obe varianty a nekomplikovat to. 

Ja bych pridal cenu, ta oficialni je samozrejme nesmysl, stejne tak cena u nas v Koscomu, na chrono 24 se od evropskych prodejcu daji sehnat za 39-40 litru s postou.. Predpokladam, ze kurz KC bude posilovat, takze cena pujde jeste dolu. U verze na Nato jsou uz kolem 35-36. Verze 40mm je pak jeste levnejsi. Pokud je pravdou to ISO6425, tak by ta cenova relace 30-40 tis. nebyla az tak prehnana..  :snorkle:  :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky moc za dalsi info! To s tou lumi jsem taky cetl, resp. ze je hlavne dost znat rozdil mezi odlisnymi odstiny lumi rucicek a lumibodu na 12 a ostatnich indexu ktere sviti min... je to skoda no, ale co se da delat... jinak jak pises, ta cena ta cena... nechapu ze u nas jsou tak strasne napaleny... obesel jsem minuly tyden tri AD v Praze a vsichni mi potvrdili z ceniku (katalogu) cenu 52 tis za ty 40mm na gume a 57 tis na tahu a vsude max 10% dolu. Chci je na tahu, ale ani me nehne davat za Orisky padesat tisic, to uz bych si pockal v inzerci na jety Omegy a neco dosmrk... pritom pred par mesici jsem byl v Anglii v Birminghamu a byl jsem se podivat u AD a tam je na gume meli za 1270 ? (ted koukam v prepoctu asi 36300,- ... kdyz jsem tam byl bylo to myslim kolem 39000,-) ...oproti nasim 52!!! A byl to opravdu AD (overoval jsem to na webu). I na strankach Oris kdyz das u toho modelu reveal price, odkryje ti to cenu ve svycarskych frankach a ta je vyrazne nizsi nez co za to chtej u nas... nemuzu se ted pripojit na Oris stranky ale vim ze to bylo treba 42 tis za ty na gume nebo tak neco... nejsem ekonom a nevyznam se v byznysu ale cim to je? Ze proste anglickej AD chce 36, Oris na strankach pise 42 a nasi AD chtej 52 za stejny hodinky? Prijde mi to jak takova ta kauza s levnejsima a kvalitnejsima potravinama z Nemecka, nizsi platy u nas jak jinde a vsechno pritom drazsi.. :) takze potom to tak mam jak spousta lidi, u nasich obchodniku je jen vyzkouset na ruce a pak si pro ne sjet za hranice nebo nechat poslat. Pritom bych je rad koupil u nas, dostal mineralku nebo kafe a uzil si ten ritual koupe novych a prvnich lepsich hodinek, kdy ti upravej tah a odchazis s tastickou a peknym pocitem. Ale ten rozdil 15 tis je pro me osobne moc no (nejsem vatar, setrim na ne od ledna a doufam ze do tech Vanoc to stihnu a uz jen ta predstava ze se chystam dat 35-40 tis za hodinky je pro me trochu desiva, nikdy jsem tak "drahy" hodinky nemel) :)

 

Fotka z Birminghamu (ne moc kvalitni)

post-32970-1502609100,81.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto te chapu, vidim to stejne.. Ta offi cena, ktere se u nas AD drzi, se blizi nebezpecne blizko k Omegam SMP a neni nijak obhajitelna, i kdyz ten retro design je paradni.. Chapu, ze chteji vydelat a ze trh u nas je mnohem mensi nez v UK, Nemecku i pravdepodobne v Rakousku ap, ale ten rozdil vidim jako markantni, nejde o par tisicovek, co bys pustil prave kvuli tomu nakupnim ritualu. Nekteri jeste asi neprisli na to, ze existuje neco jako internet, trh se globalizuje. Dneska uz dokonce i duchodci  serfuji po netu, maji svoje maily, FB, skype.. :D  Mozna podobna slova bys mohl klidne rici i u AD - tedy ze beres o neco vyssi cenu a ze mas proto pochopeni,  ale neberes navyseni o desitky %, ze jitrnici na hlave nemas.. A dat nabidku, tim asi nic neriskujes  ;)  Obchod neni jednostranna dohoda, tak na to nezapomen... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Asi mi jebne. Člověk se rozhodne pro černý čtyřicítky s číslama (mám zaplacenou zálohu) a dnes při brouzdání instáče narazí na tohle. Kulatý indexy ale zpět v 40mm pouzdře, černý cifr a lepší datum. Fest se mi líběj. Jen by to teda nemusela bejt Movember edice.

post-32970-1506956530,62.png

post-32970-1506956564,13.jpg

post-32970-1506956583,72.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou nádherný! Taky mi dneska na Instáči cvrnkly do nosu a nasadily teda pořádnýho brouka do hlavy. Vyladěný všechny dobrý parametry ze všech typů. Sakra se jim povedly. Jsem na ně zvědavej naživo. Nebo aspoň na živý fotky.

 

A jinak Movember je možná někde schovanej na plnym dýnku, takže žádnej problém. Řemen se vymění a jedeme. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OMFG, kluci.. Jdu rozbit prasatko..  :helpsmilie:  :wub: Chape nekdo tu cenovou politiku? Necelych 2k euro? Takze cena je nizsi, nez u standartnich 65 42mm a pritom tady dostavam pozlaceny indexy, rucky?  Navic takto  resene datum se mi vice libi, vypada velice decentne..  Stejne ho mela i limitka Tropper 42mm.. 

Kupodivu se mi libi i to hnedo-ruzove nato.. :eek:  Rad bych je videl nazivo, jestli se bude ta cerna take nejak menit podobne jako modra u verze 42mm, pac ta je genialni.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako je fakt, že kluci od Orisu v modelový řadě Divers 65 začínaj dělat pěknej guláš. Byly původní menší 40 mm pětašedesátky s číslama, pak udělali verzi s kulatejma indexama (ale rozhodli se zvětšit pouzdro na 42 mm) no a teď udělali verzi s kulatejma indexama v černý a šoupli jí zase do původního 40mm pouzdra. Už zbejvá jen aby udělali ještě verzi s číslama a dali jí do 42 :D

Když jsem viděl tyhle, řekl jsem si "tyjo ty jsou nádherný, ale protože jde o kulatý indexy, bude to určitě zas to 42mm pouzdro a 21mm rozteč takže nic pro mě".... když jsem zjistil, že to je 40 mm a 20 mm rozteč, kterou od začátku upřednostňuju, trochu mě to nasralo (páč se mi fakt líbí a nevím jestli ne víc než ty s číslama, který mám asi tejden objednaný). Ale tak to by nebyl Chronomag a těžkej život hodinkovýho magora... :D

 

Navic takto  resene datum se mi vice libi, vypada velice decentne..  Stejne ho mela i limitka Tropper 42mm.. 

 

Nemyslíš spíš limitku Topper, která vycházela z těch 40mm a neměla datum vůbec? (a dala tak vzniknout vůbec prvním potápkám od Orisu bez data?)

 

post-32970-0-48626800-1506976015_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, sefe, mas pravdu, mel jsem za to, ze maji jinak datum, ale jsou bez datumu... :eek:  Hlava moje derava... Co jsem cetl, 65 maji po svete uspech, tak se nedivim, ze chteji vyhovet zakaznikum, dost lidi prave chtelo tech 40mm, at to ma o to vetsi vintage vzhled :) 3 varianty jsou v pohode.. V tom bych problem nevidel..  :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodně povedená limitka...

 

Že prej to neni limitka, ale "special" edice, čili žádný čísla, žádný výprodeje a tak, ale prostě normálně dostupnej model. Tim je to pro mě ještě zábavnější, protože nemám limitky rád. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tento Movember je super driver ... teda diver.. Konecne idealny diver; iny ako RLX SMB a tona dalsich 'homage'. Uz budem mat skompletizovanu zbierku.

 

teraz este normalnu cenu. Ak to nie je limitka, mohla by byt normalne ceny ... casom.

 

Na forach sa pise o "presnosti" Oris. Je to tak ako sa pise? (relativne nepresne +-  5 sek a viac, co mi nevadi; no vadi mi pohyb korunky). Oris nemam, neviem posudit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rict o hodinkach bez COSC, ze +/- 5 sekund znamena, ze jdou nepresne, to mi prijde az moc přísný.. Taky zalezi, kdo je nosi a jak je nosi, pripadne odklada. Stejny kus by mohl Tobe delat napr. plus 5 a mne plus 3/den. Kdyz jsem meril presnost u svych 65, tak se predbihaly nekdy o 6 sekund, nekdy jen o 3 sekudny, do minusu pak nesly nikdy.. Schvalne jsem je ted seridil, tak na vecer v patek mrknu a dam vedet  ;)

Jinak cena 1800 liber od AD v UK v predobjednavce ( https://www.jurawatches.co.uk/products/oris-watch-sixty-five-movember-edition-01-733-7707-4084-set-ls) , cena pak urcite spadne, navic se da vychytat akce na 100 liber dolu, i s postou budou ted za 50 tis, casem jeste mene. Od nejake sedivky bez mezinarodni zaruky hadam tak 35-40 tis.. 

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...